Напевно у кожного із вас є вибірка з улюблених сайтів, блогів, форумів, різноманітних порталів, які ви регулярно, або з певною періодичністю читаєте. Для того, щоб не відвідувати всіх і кожен, на допомогу приходить стрічка новин - RSS. Що таке RSS і які його основні переваги? Тут є декілька цікавих моментів. Власне, про це і поговоримо в даній статті.
RSS (Really Simple Syndication) - це спеціальний формат, спочатку призначений для публікації оновлень на сайтах. За допомогою RSS можна інформувати про зміни на сайті (наприклад, повідомляти про появу нових матеріалів), давати анонси всіляких матеріалів, а також повністю викладати нові найрізноманітніші новини: рецензії на фільми, замітки, аналітичні статті, онлайн-щоденник, некрологи, чи анекдоти.
Які основні переваги технології RSS:
-
Ви економите час. Не потрібно відвідувати десяток сайтів, щоб перевірити, чи з'явились там оновлення.
-
Ви економите трафік. У браузері не потрібно відкривати сторінки сайтів.
-
Вас не турбує набридлива реклама, випливаючі вікна, всілякі там поп-апи, поп-андери та інша гидота.
-
Зручність і простота в роботі.
Як підписатися на RSS.
Користувач за допомогою спеціальних механізмів може підписуватися на RSS-стрічку сайту, після чого буде отримувати інформацію про оновлення або ж самі випуски статей, навіть не відвідуючи сам сайт! Ось така чудова річ.
Якщо простими словами, то уявіть собі ситуацію, коли листоноша приносить вам регулярно і кидає в поштову скриньку газети, журнали. Те саме відбувається і тут, тільки в онлайн-режимі. В ролі листоноші в даному випадку виступає RSS-сервіс (спеціальна програма рідер), а фізичний адрес поштової скриньки замінює віртуальний.
Працювати з форматом RSS вміють як самі браузери - Firefox, Chrome, MSIE, Opera і т.д., так і спеціальні програми, які називаються RSS-агрегаторами. Ну і окрім цих програм, в Інтернеті існує купа немала всіляких онлайн-сервісів, які дозволяють у зручній формі підписуватися на RSS-стрічки різних сайтів і переглядати їх.
Звичайно, найпростіше використовувати онлайн-агрегати. Цей спосіб має свої переваги, адже вам не потрібно завантажувати і встановлювати спеціальну програму, доступ до своєї підписки ви можете отримати з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету, - для цього потрібно лише ввести свої логін і пароль.
Раніше чудовим варіантом був Google Reader, але лавочку прикрили, тому на даний момент він не працює. Але насправді таких онлайн-рідерів існує чимало: Feedly (так собі сервіс), Newsblur (хороший варіант, безкоштовний акаунт підтримує до 64-х сайтів), Good News, Gritwire, непоганий український Rss.i.ua і т.д.
Особисто я під час роботи з ПК використовую Newsblur. Найбільше мені подобається (далі всі скріншоти клікабельні):

Для читання RSS також можна використовувати і поштовий клієнт (той же Outlook, наприклад), якщо такий варіант вас, звичайно, влаштує.
Однак, з теперішніми прогресивними технологіями більшість людей все читає зі своїх гаджетів (смартфонів, планшетів). Які і в дорогу можна з собою взяти, і доступ до Інтернету практично завжди під рукою.
Для мобільних платформ існують спеціальні програми-клієнти. На iPad можна використовувати Feedler RSS Reader, для iPhone - MobileRSS, а для планшетів-телефонів на Android найзручнішим варіантом буде BeyondPod.
Ось так мої Кінорецензії виглядають на Android-планшеті в програмі BeyondPod (адреса RSS-стрічки http://feeds.feedburner.com/roman_films)


А рецензії на книги ось так (RSS-стрічка http://feeds.feedburner.com/roman-books):

По-моєму, просто здорово! Все дуже наглядно і зручно.
Але треба сказати, що під час використання технології RSS можуть виникнути певні незручності. Вони “вилазять”, наприклад, коли відсутнє підключення до Інтернету. Різні випадки бувають.
По-перше — ви не зможете отримати нові (або старі) оновлення потрібного вам сайту, форуму, блогу, порталу новин і т.д.
По-друге, якщо сайт передає в RSS-стрічку тільки анонси статей (заголовки, або декілька перших абзаців), а не самі статті, то без Інтернету ви ці статті не прочитаєте. А це вже проблема. Як її можна вирішити, щоб отримувати статті потрібного вам сайту, які можна було б спокійно читати, наприклад, в дорозі, коли немає доступу до Інтернету?
Виявляється, є абсолютно безкоштовний сервіс, який це завдання з легкістю вирішує. Сервіс називається Newstoebook.

Як він працює? Дуже просто. Наприклад, ви хочете почитати мої рецензії на фільми з розділу "Кінорецензії".
Заходите на Newstoebook і в рядку з написом RSS вводите адресу стрічки — http://feeds.feedburner.com/roman_films.
Ввели адресу, натискаєте на кнопку, що розташована праворуч від рядка (або Enter). Сервіс ідентифікує стрічку і відображає останні декілька заголовків.

Тепер вам залишається натиснути кнопку Get EPUB, щоб отримати файл у форматі EPUB, або ж кнопку Get KINDLE, щоб отримати файл у форматі MOBI - спеціально для рідерів Kindle. Про найпоширеніші формати електронних книг читайте мою статтю.
EPUB можна читати практично на всіх рідерах (за винтяком Kindle) і на всіх планшетах-смартфоном.
Після вибору потрібного формату виникає ось таке вікно з опціями.

Sort articles chronologically (сортувати статті в хронологічному порядку) потрібно включати тільки тоді, якщо ви хочете, щоб у документі спочатку йшли старі статті (інакше, як на сайті, спочатку будуть йти нові).
Get full text contents (отримати повний текст статті) слід обов'язково включити, щоб сервіс міг “витягнути” з сайту повний текст статті, якщо в RSS дається тільки початок статті з посиланням "Читати далі" (як у мене на сайті, наприклад).
Embed font (виставити шрифт) - це конкретний шрифт для відображення тексту в документі EPUB. Його потрібно включати тільки в тому разі, якщо у васвиникнуть проблеми під час використання опції none. Тому можна не включати ніякі шрифти, там все відображається нормально.

Далі натискаємо кнопку "ОК". Розпочнеться конвертація, після закінчення якої вам програма вам запропонує зберегти отриманий документ.

Можна зберегти прямо в рідер-планшет-смартфон, якщо вони підключені до комп'ютера. Або “заливаєте” отриманий EPUB-файл в якесь хмарне сховище (в той же Dropbox, наприклад), а звідти вже скачуєте на рідер-планшет-смартфон. Як вам зручніше.
Ну і все, далі залишається відкрити отриманий документ на вашому гаджеті. Виглядає все це діло приблизно так:


По-моєму, акуратно і красиво. Система відмінно конвертує статті в книжковий формат, стискаючи при цьому фото, щоб не було проблем під час читання. Зміст з гіперпосиланнями виводиться на початку документа.
Як бачите, буквально протягом всього декількох хвилин можна отримати у вигляді окремого файла набір статей з будь-якого сайту, де є підтримка RSS. Сьогодні практично всі сайти його підтримують.
На мій погляд - дуже зручний і корисний сервіс. Особливо для тих, хто активно користується Інтернетом і багато читає. Звичайно, його ще потрібно розвивати. Можна створити особисті кабінети користувачів і там зберігати посилання на потрібні RSS-стрічки, щоб в будь-який момент можна було одержувати файли зі свіжими оновленнями. Але й так немає чого кашляти — сервіс безкоштовний і чудово працює.
Лінки по темі:
Сервіс Newstoebook
Сервіс NewsBlur
Сервіс RSS.I.UA
BeyondPod
MobileRSS
Feedler RSS Reader
Читайте також:
Як скачати відео з Youtube
Як зберігати логіни-паролі для сайтів
Як синхронізувати закладки браузера