Що таке RSS і як підписатись на канали новин?

Вступ

Напевно у кожного із вас є вибірка з улюблених сайтів, блогів, форумів, різноманітних порталів, які ви регулярно, або з певною періодичністю читаєте. Для того, щоб не відвідувати всіх і кожен, на допомогу приходить стрічка новин - RSS. Що таке RSS і які його основні переваги? Тут є декілька цікавих моментів. Власне, про це і поговоримо в даній статті.

RSS (Really Simple Syndication) - це спеціальний формат, спочатку призначений для публікації оновлень на сайтах. За допомогою RSS можна інформувати про зміни на сайті (наприклад, повідомляти про появу нових матеріалів), давати анонси всіляких матеріалів, а також повністю викладати нові найрізноманітніші новини: рецензії на фільми, замітки, аналітичні статті, онлайн-щоденник, некрологи, чи анекдоти.

Які основні переваги технології RSS:

  1. Ви економите час. Не потрібно відвідувати десяток сайтів, щоб перевірити, чи з'явились там оновлення.

  2. Ви економите трафік. У браузері не потрібно відкривати сторінки сайтів.

  3. Вас не турбує набридлива реклама, випливаючі вікна, всілякі там поп-апи, поп-андери та інша гидота.

  4. Зручність і простота в роботі.

Як підписатися на RSS.

Користувач за допомогою спеціальних механізмів може підписуватися на RSS-стрічку сайту, після чого буде отримувати інформацію про оновлення або ж самі випуски статей, навіть не відвідуючи сам сайт! Ось така чудова річ.

Якщо простими словами, то уявіть собі ситуацію, коли листоноша приносить вам регулярно і кидає в поштову скриньку газети, журнали. Те саме відбувається і тут, тільки в онлайн-режимі. В ролі листоноші в даному випадку виступає RSS-сервіс (спеціальна програма рідер), а фізичний адрес поштової скриньки замінює віртуальний.

Працювати з форматом RSS вміють як самі браузери - Firefox, Chrome, MSIE, Opera і т.д., так і спеціальні програми, які називаються RSS-агрегаторами. Ну і окрім цих програм, в Інтернеті існує купа немала всіляких онлайн-сервісів, які дозволяють у зручній формі підписуватися на RSS-стрічки різних сайтів і переглядати їх.

Звичайно, найпростіше використовувати онлайн-агрегати. Цей спосіб має свої переваги, адже вам не потрібно завантажувати і встановлювати спеціальну програму, доступ до своєї підписки ви можете отримати з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету, - для цього потрібно лише ввести свої логін і пароль.

Раніше чудовим варіантом був Google Reader, але лавочку прикрили, тому на даний момент він не працює. Але насправді таких онлайн-рідерів існує чимало: Feedly (так собі сервіс), Newsblur (хороший варіант, безкоштовний акаунт підтримує до 64-х сайтів), Good News, Gritwire, непоганий український Rss.i.ua і т.д.

Особисто я під час роботи з ПК використовую Newsblur. Найбільше мені подобається (далі всі скріншоти клікабельні):

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

Для читання RSS також можна використовувати і поштовий клієнт (той же Outlook, наприклад), якщо такий варіант вас, звичайно, влаштує.

Однак, з теперішніми прогресивними технологіями більшість людей все читає зі своїх гаджетів (смартфонів, планшетів). Які і в дорогу можна з собою взяти, і доступ до Інтернету практично завжди під рукою.

Для мобільних платформ існують спеціальні програми-клієнти. На iPad можна використовувати Feedler RSS Reader, для iPhone - MobileRSS, а для планшетів-телефонів на Android найзручнішим варіантом буде BeyondPod.

Ось так мої Кінорецензії виглядають на Android-планшеті в програмі BeyondPod (адреса RSS-стрічки http://feeds.feedburner.com/roman_films)

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

А рецензії на книги ось так (RSS-стрічка http://feeds.feedburner.com/roman-books):

По-моєму, просто здорово! Все дуже наглядно і зручно.

Але треба сказати, що під час використання технології RSS можуть виникнути певні незручності. Вони “вилазять”, наприклад, коли відсутнє підключення до Інтернету. Різні випадки бувають.

По-перше — ви не зможете отримати нові (або старі) оновлення потрібного вам сайту, форуму, блогу, порталу новин і т.д.

По-друге, якщо сайт передає в RSS-стрічку тільки анонси статей (заголовки, або декілька перших абзаців), а не самі статті, то без Інтернету ви ці статті не прочитаєте. А це вже проблема. Як її можна вирішити, щоб отримувати статті потрібного вам сайту, які можна було б спокійно читати, наприклад, в дорозі, коли немає доступу до Інтернету?

Виявляється, є абсолютно безкоштовний сервіс, який це завдання з легкістю вирішує. Сервіс називається Newstoebook.

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

Як він працює? Дуже просто. Наприклад, ви хочете почитати мої рецензії на фільми з розділу "Кінорецензії".

Заходите на Newstoebook і в рядку з написом RSS вводите адресу стрічки — http://feeds.feedburner.com/roman_films.

Ввели адресу, натискаєте на кнопку, що розташована праворуч від рядка (або Enter). Сервіс ідентифікує стрічку і відображає останні декілька заголовків.

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

Тепер вам залишається натиснути кнопку Get EPUB, щоб отримати файл у форматі EPUB, або ж кнопку Get KINDLE, щоб отримати файл у форматі MOBI - спеціально для рідерів Kindle. Про найпоширеніші формати електронних книг читайте мою статтю.

EPUB можна читати практично на всіх рідерах (за винтяком Kindle) і на всіх планшетах-смартфоном.

Після вибору потрібного формату виникає ось таке вікно з опціями.

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

Sort articles chronologically (сортувати статті в хронологічному порядку) потрібно включати тільки тоді, якщо ви хочете, щоб у документі спочатку йшли старі статті (інакше, як на сайті, спочатку будуть йти нові).

Get full text contents (отримати повний текст статті) слід обов'язково включити, щоб сервіс міг “витягнути” з сайту повний текст статті, якщо в RSS дається тільки початок статті з посиланням "Читати далі" (як у мене на сайті, наприклад).

Embed font (виставити шрифт) - це конкретний шрифт для відображення тексту в документі EPUB. Його потрібно включати тільки в тому разі, якщо у васвиникнуть проблеми під час використання опції none. Тому можна не включати ніякі шрифти, там все відображається нормально.

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

Далі натискаємо кнопку "ОК". Розпочнеться конвертація, після закінчення якої вам програма вам запропонує зберегти отриманий документ.

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

Можна зберегти прямо в рідер-планшет-смартфон, якщо вони підключені до комп'ютера. Або “заливаєте” отриманий EPUB-файл в якесь хмарне сховище (в той же Dropbox, наприклад), а звідти вже скачуєте на рідер-планшет-смартфон. Як вам зручніше.

Ну і все, далі залишається відкрити отриманий документ на вашому гаджеті. Виглядає все це діло приблизно так:

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

Що таке RSS і як підписатись на канали новин

По-моєму, акуратно і красиво. Система відмінно конвертує статті в книжковий формат, стискаючи при цьому фото, щоб не було проблем під час читання. Зміст з гіперпосиланнями виводиться на початку документа.

Як бачите, буквально протягом всього декількох хвилин можна отримати у вигляді окремого файла набір статей з будь-якого сайту, де є підтримка RSS. Сьогодні практично всі сайти його підтримують.

На мій погляд - дуже зручний і корисний сервіс. Особливо для тих, хто активно користується Інтернетом і багато читає. Звичайно, його ще потрібно розвивати. Можна створити особисті кабінети користувачів і там зберігати посилання на потрібні RSS-стрічки, щоб в будь-який момент можна було одержувати файли зі свіжими оновленнями. Але й так немає чого кашляти — сервіс безкоштовний і чудово працює.

Лінки по темі:
Сервіс Newstoebook
Сервіс NewsBlur
Сервіс RSS.I.UA
BeyondPod
MobileRSS
Feedler RSS Reader

Читайте також:
Як скачати відео з Youtube
Як зберігати логіни-паролі для сайтів
Як синхронізувати закладки браузера


01.01.2016 | 2125 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019