Хмарні сховища даних - Топ-10 (оновлюється)

Вступ

Сучасний світ важко собі уявити без хмарних сховищ зберігання даних, які міцно і надійно увійшли в наше комп'ютерне життя. Хмарне сховище - це онлайн-сховище, всі дані якого зберігаються на серверах. Доступ до цього сховища вже на платній, або безкоштовній основі надається в користування клієнтам.

В хмарних сховищах дані зберігаються і обробляються в так званій “хмарі”: для клієнта це виглядає як один великий віртуальний сервер, куди він може завантажити інформацію.

Що можна зберігати в хмарному сховищі? Та все, що завгодно. Вашу фотоколекцію, яку ви ведете на комп'ютері протягом багатьох років, але так і не зробили копії (правда ж — не зробили?), різного роду документи, архіви, звіти, електронні таблиці, бази даних, презентації і так далі і тому подібне. Також ви можете зберігати медіаконтент: аудіозаписи, відеоролики, музичні файли, чи навіть фільми.

Оскільки використання мобільних пристроїв, таких як смартфони та планшети збільшується щодня, потреба в послугах хмарних сервісів зберігання даних також швидко зростає. В цій статті розглянемо топ-10 найкращих, на мій погляд, безкоштовних хмарних сховищ даних.

1. Dropbox

Про принцип роботи Дропбокса, його безкоштовні і платні тарифи, я вже детально розповідав, тому особливо повторюватися не буду. На сьогоднішній день це один з найвідоміших і найкращих хмарних сервісів. За останніми даними кількість користувачів Dropbox перевищила позначку в 500 млн. чоловік.

Коротко відмічу основні переваги даного сервісу.

Зручність
Ви можете відкривати свої файли будь-де, на будь-яких пристроях і надавати до них доступ.

Ваші документи завжди у вас під рукою
Можна зберігати файл на своєму комп'ютері, а також відкрити їх зі свого смартфона, або планшета.

Синхронізація
Всі дані, які ви зберігаєте в Dropbox, будуть автоматично синхронізуються з усіма вашими пристроями.

Швидке відправлення файлів
За допомогою Dropbox можна без проблем відправляти колегам по роботі, друзям, знайомим великі за обсягом файли - відео, презентації, - навіть якщо у них немає аккаунта Dropbox.

Надійне зберігання ваших документів
Можна автоматично зберігати резервні копії фотографій, електронних таблиць, копій звітів, баз даних, презентацій і т.д.

Можливість організації спільної роботи
В Dropbox можна разом з колегами по роботі працювати над одним і тим самим документом, не надсилаючи один одному численні електронні листи. В той момент, коли ви вносите якісь зміни в файл, що знаходиться в загальному доступі, то ці зміни будуть автоматично синхронізуються з обліковим записом кожного учасника.

Кросплатформеність
Для Dropbox є клієнти під Android, iPhone, iPad, Blackberry, Kindle Fire (скачати), тому його можна встановити на будь-який пристрій.

Наявність української мови
Є український інтерфейс. Правда, поки що тільки бета-версія.

За великим рахунком, "Дропбокса" цілком вистачає, якщо ви працюєте лише з документами, адже вони, як правило, не займають багато місця. 2 ГБ вільного місця в сховищі вам має вистачити. Крім того, там ще й проводяться всілякі акції, в яких вам пропонують залучати нових користувачів в обмін на додаткові мегабайти.

Завантажити Dropbox для Windows

Завантажити Dropbox для мобільних пристроїв

2. Google Drive

Хмарне сховище даних відомого пошукового гіганта. Хто має аккаунт в Google (а хто ж його немає), точно стикався з Google Drive.

На Google Диску можна зберігати будь-які файли: фотографії, текстові документи, проекти, малюнки, аудіозаписи, відео тощо. Ви отримуєте 15 Гб безкоштовного місця на Google Диску онлайн. Звучить непогано, але ці 15 Гб є загальними для всіх служб Google (Gmail, Google+ і т.д.)

Як і в Dropbox, тут ви можете відкривати файли зі смартфона, планшета або настільного ПК, які завжди будуть під рукою. Також ви можете спільно працювати над ними разом зі своїми колегами, чи партнерами, створювати резервні копії ваших фотографій тощо.

Додаючи файли на Диск зі свого комп’ютера, вони будть автоматично синхронізуватися з вашими іншими пристроями (є клієнти для Windows, Mac OS, Android, iOS.)

Завантажити Google Drive

Завантажити Google Drive для Android

Завантажити Google Drive для iOS

3. Mega

Хмарне сховище з функцією шифрування даних. Дуже гідний конкурент на ринку, який має цілий ряд переваг над іншими сервісами.

Mega - надійний інструмент для спільної роботи. Він дозволяє користувачам обмінюватися контентом і переглядати оновлення інших людей в режимі реального часу. Всі, хто не є користувачами Mega, також можуть отримувати файли, але ви повинні надіслати їм ключ шифрування для доступу до них.

Сервіс Mega надає в безкоштовне користування аж 50 Гб, що, погодьтесь, немало. В Mega зручний і приємний інтерфейс, який не викликає питань. Але головна мулька — конфіденційність даних, як обіцяють розробники.

Mega доступний як мобільний додаток для IOS, Android, Windows Phone і BlackBerry. Існує також локальний клієнт для Windows, Linux, і OS X. Є доступні плагіни для браузерів Firefox і Chrome. По-моєму, дуже хороший варіант. Та ще й стільки безкоштовного вільного місця.

Завантажити Mega для Windows, Mac і Linux

Завантажити Mega для Android

Завантажити Mega для iOS

Завантажити Mega для BlackBerry

4. Box

Box — одне з найстаріших і найнадійніших сховищ даних на ринку. Для безкоштовного користування надається 10 Гб вільного місця, але максимальний об'єм файла обмежений до 250 Мб. В Дропбокс, до прикладу, такого обмеження немає.

Під час реєстрації просить номер мобільного телефона. Файли додаються звичайним перетягуванням, або натисканням кнопки “Завантажити”. Все дуже просто і зручно робиться. За своїм зовнішнім виглядом і функціоналом Box сильно нагадує той же “Дропбокс”. Може не настільки просунутий, але все ж.

Папки тут створюються через праву кнопку миші у вільному місці. Файли можна розшарювати, пересилати, завантажувати, перейменовувати, видаляти, надавати спільний доступ і т.д.

Box доступний в якості мобільного застосування для iOS, Android, Windows і BlackBerry.

Завантажити Box для всіх пристроїв

Завантажити Box для iOS

Завантажити Box для Android

Завантажити Box для BlackBerry

5. Degoo

Той факт, що шведський стартап Degoo вже завоював прихильність багатьох користувачів, не піддається сумнівам.

Причина тут очевидна - це 100 GB вільного місця в хмарі! Ви тільки вдумайтесь - аж цілих 100 Гб! Розмір має значення, як справедливо зазначають творці Degoo у себе на сайті.

Мало того, що це в два рази перевищує об'єм хмарного сховища MEGA (або в 50 разів більше, ніж в Dropbox), так ви ще й можете збільшити обсяг доступного місця до 500 GB (!), залучаючи друзів приєднатися до Degoo.

Крім версії для ПК, Degoo має клієнти для Android та IOS. Звичайно, наявність мобільних додатків робить Degoo і без того дуже і дуже привабливим варіантом на ринку хмарних сховищ. Хто ж відмовиться від такого ласого шматочка, розміром в 100 GB вільного місця.

Хмара Degoo на 100 Гб для Android

Завантажити Degoo для IOS

6. OneDrive

OneDrive (раніше SkyDrive) - продукт компанії Microsoft, який представляє собою хмарну організацію інтернет-сервісу для зберігання файлів з функціями файлообміну.

Часті користувачі офісного пакету від Microsoft виграють від інтеграції з OneDrive, що дасть можливість безпосередньо працювати з такими додатками як MS Word, Excel і т.д. Такі користувачі також можуть відкривати документи і працювати над ними з іншими користувачами в режимі реального часу.

OneDrive - зручний інструмент для зберігання фотографій. В якості мобільного додатка він підтримує автоматичне завантаження знімків з вашого смартфона.

Раніше OneDrive давав змогу зберігати безкоштовно 15 Гб, але тепер розробники обрізали можливості лише до 5 Гб.

OneDrive не підтримується на Windows XP, тому доведеться встановити якусь новішу версію Windows, починаючи з Windows 7.

Завантажити OneDrive для Mac

Завантажити OneDrive для iOS

Завантажити OneDrive для Android

7. iCloud

iCloud — хмарне сховище, яке добре відоме для всіх власників продукції Apple, адже всі вони, власне, і є користувачами iCloud. Саме iCloud зберігає всі налаштування, дані користувачів, через iCloud також відбувається синхронізація файлів і т.д.

8. pCloud

Компанія зареєстрована в Швейцарії, приймає серйозні міри щодо конфіденційності інформації.

Хмарне сховище доступне для всіх настільних і мобільних платформ. Користувачі можуть також увійти до pCloud через веб-сайт.

pCloud безкоштовно надає 20GB у користування. 500GB обійдеться в $4,99 на місяць, а 2TB в $9,99 на місяць, що доволі гуманно. За допомогою pCloud Ви можете завантажувати будь-які типи файлів, незалежно від їх розмірів.

Основні переваги pCloud:

- Доступність на всіх пристроях (ви можете зберігати свої файли на pCloud і отримувати доступ до них через комп'ютер (ноутбук), смартфон (планшет) або ж веб-браузер.

- Можливість спільної роботи зі сховищем (ви можете надсилати, отримувати файли і працювати з ними разом зі своїми друзями, чи колегами по роботі.

- Надійний захист ваших даних (ви можете зберігати свої особисті файли конфіденційно з високим рівнем шифрування, яке забезпечує pCloud).

- Автоматичне завантаження даних (миттєво зберігайте фото і відео, зроблені на вашому смартфоні. Резервне копіювання даних можна включити в один клік).

- Кросплатформеність (pCloud Drive має клієнти для Android, IOS, Windows Mobile).

- Синхронізація (файли, які ви завантажуєте на веб-платформу, одразу з'являються на всіх інших пристроях, які Ви використовуєте для роботи з pCloud, і навпаки).

pCloud отримав хороші оцінки від різних авторитетних видань, багато з яких включили даний сервіс в топ-10 кращих хмарних сервісів минулого року. Так що раджу вам звернути на нього увагу.

Завантажити pCloud Drive для Windows XP, macOS, Linux

Завантажити pCloud Drive для мобільних платформ

Завантажити pCloud Drive для Android

Завантажити pCloud Drive для IOS

Завантажити pCloud Drive для Windows Mobile

9. iDrive

iDrive - хороше сховище для резервного онлайн-копіювання даних з високим рівнем приватності. iDrive добре підійде в тому випадку, якщо ви хочете зробити копію ваших документів на хмарному сервері.

На вічне користування розробниками продукту надається 5 Гб вільного місця. Принцип роботи доволі простий: спочатку завантажуєте програмне забезпечення, запускаєте додаток і обираєте папки для синхронізації.

Резервні копії можна робити з ваших ПК, Mac, iPhone, iPad і Android-пристроїв на одному акаунті. iDrive гарантує високий рівень безпеки даних.

Завантажити iDrive для Windows

Завантажити iDrive для Mac

iDrive для Linux

Завантажити iDrive для iOS

Завантажити iDrive для Android

Завантажити iDrive для WinPhone

10. SpiderOak

SpiderOak - хмарне сховище, що вирізняється з поміж інших високим рівнем конфіденційності. SpiderOak гарантує надійне шифрування даних для всіх своїх користувачів.

У SpiderOak є додатки під Windows, Mac і Linux, а також клієнти для iOS і Android. Правда, вільного місця дають небагато - безкоштовно виділяють лише 2 Гб. В будь-якому випадку, копію якогось архіва з документами зробити можна.

Як працює? Спочатку треба встановити додаток SpiderOak на ваш ПК. Він займає 25 Мб. вільного місця на вінчестері. Потім програма попросить, щоб ви перезавантажили комп'ютер, аж тоді ви зможете користуватися всіма благами цивілізації. Після попередньої реєстрації, звичайно.

Що пропонує SpiderOak?

- Бекап ваших даних в сховищі, які можна гнучко налаштувати в пункті меню Preferences.

- Керування файлами (завантаження, видалення, розшарювання).

- Синхронізацію папок.

- Розшарювання даних.

За роки існування SpiderOak ще ніхто ні разу не зламав. Навіть сам Сноуден рекомендував використовувати в якості сховища даних саме SpiderOak.

Завантажити SpiderOak для Windows

Завантажити SpiderOak для Mac

SpiderOak для Linux

Завантажити SpiderOak для iOS

Завантажити SpiderOak для Android

На завершення ще один важливий момент. Всі ваші найцінніші документи краще зберігати в декількох копіях — як мінімум в двох-трьох. На комп'ютері, на флешці (або на зовнішньому накопичувачі) і в хмарному сховищі. Тоді ймовірність того, що ви втратите ваші дані, практично мінімальна. Причому третій варіант — найуніверсальніший. Тому що вінчестер може полетіти, флешку, смартфон можна загубити, а з “хмари” ваші дані завжди можна буде відновити. Тільки до процесу треба підійти з розумом.

Лінки по темі:

Dropbox
Google Drive
Mega
Box
Degoo
OneDrive
iCloud
pCloud Drive
iDrive
SpiderOak

Читайте також:

Хмарні сервіси зберігання даних: Dropbox
Що таке RSS і як підписатись на канали новин
7 безкоштовних програм для подкастів на Android


16.03.2016 | 42193 | Коментарі (1)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019