10 найкращих антивірусів на Android

Вступ

На сьогоднішній день Android - найпопулярніша мобільна операційна система, встановлена на переважній більшості пристроїв. Тому зовсім не дивно, що більшість шкідливих мобільних програм орієнтована саме на ОС Google. І дуже часто ці шкідливі програми сховані всередині фіктивних додатків.

З цієї причини більшість Android-пристроїв за замовчуванням не дозволяють встановлювати програмне забезпечення з невідомих джерел, поза межами офіційного магазину додатків Google Play. Звичайно, це обмеження можна (а в деяких випадках потрібно) зняти, але зараз не про це.

У всякому разі, незалежно від того, яке програмне забезпечення ви будете використовувати на Android телефоні або планшеті, було б розумно (і доречно) встановити хороший антивірус на вашому пристрої.

Як би там не було, антивіруси на Android залишаються одними з найпопулярніших програм. Незалежно від того, потрібні ці додатки, чи ні, дана тема все одно буде постійно обговорюватися, адже безпека завжди йде на перших місцях.

У цій статті спробуємо виділити 10 найкращих антивірусів на Android. Багато з них вміють набагато більше, ніж просто запускати автоматичне сканування на виявлення шкідливих програм (вірусів). Про це і поговоримо.

1. AVL Pro Antivirus & Security

AVL Antivirus & Security — колишній переможець AV-Test (незалежна експертна організація в області інформаційної безпеки), який отримав нагороду за найкращий захист мобільних пристроїв. Його функції включають в себе не тільки антивірусні бази, але й сканер, здатний виявляти шкідливі файли, що без дозволу можуть спробувати завантажитись на ваш пристрій.

Легка, швидка, проста програма, без зайвих модулів і наворотів, яка займає мало оперативної пам'яті.

Інші корисні функції включають в себе: Analyzer (сканування і аналіз додатків), Task manager (очищення пам'яті, кешу), System Detection (сканування пристрою на виявлення загроз).

Немає української мови, лише англійська.

Рейтинг на Google Play – 4,3.

Кількість завантажень — 100,000.

Завантажити Avast Antivirus & Security.

2. Sophos Free Antivirus and Security

Безкоштовний антивірусний додаток Sophos раніше виграв нагороду AV-Test як найкращий захист в 2015 році. На відміну від інших безкоштовних сканерів, Sophos не містить реклами.

Sophos здатний блокувати веб-сайти з потенційним спамом або нелегальним контентом за допомогою веб-фільтрів.

Встановлені додатки перевіряються на наявність шкідливих програм або шкідливого вмісту. Sophos попередить вас у випадку, якщо додатки будуть просочувати конфіденційну інформацію.

Антивірусний сканер може планувати періодичне сканування файлів і папок, а база даних шкідливих файлів цього антивіруса оновлюється щодня.

Додаток також включає в себе зручний сканер QR-коду, який може бути використаний для створення захищеного Wi-Fi з'єднання.

Також є аутентифікатор, який може генерувати одноразові паролі для перевірки автентичності.

Sophos має цікаві можливості функції “Loss&Theft” у випадку крадіжки, або втрати (пропажі) телефона.

Немає української мови, лише англійська.

Рейтинг на Google Play – 4,3.

Кількість завантажень — 1 млн.

Завантажити Sophos Free Antivirus and Security

3. Avast Antivirus

Антивірус Avast використав свої вміння, щоб створити додаток, який буде відрізнятися від банального сканера.

Додаткові функції в безкоштовній версії включають в себе: оптимізацію оперативної памяті, брандмауер (для роботи цієї функції потрібні Root-права), безпеку Wi-Fi (сканування мережі на наявність загроз).

Додатково можна підключити: Cleanup (для очищення і прискорення телефону), Battery Saver (для економії заряду батареї), Wi-Fi Finder (тест швидкості Wi-Fi з'єднання) і тому подібне.

В безкоштовній версії антивіруса містяться рекламні оголошення. Ви можете заплатити невелику щомісячну або щорічну плату, щоб їх видалити.

Ще одна дуже корисна функція преміум-версії - блокування додатків, за допомогою якої ви можете поставити PIN-код на певні програми, перш ніж їх відкривати. Це запобігає спробам шкідливого ПЗ автоматично запускати різні додатки, такі, наприклад, як інтернет-банкінг (“Приват24”, “Ощад24/7” і тому подібне).

Підтримується українська мова.

Рейтинг на Google Play – 4,5.

Кількість завантажень — 100 млн.

Завантажити Avast Antivirus & Security.

4. Eset Mobile Security і Antivirus

Eset Mobile Security і Antivirus - популярний антивірус для ПК (відомий як Nod32) з хорошою репутацією протягом багатьох років.

Додаток для мобільних платформ Mobile Security & Antivirus хвалився вражаючим рівнем виявлення загроз (100%) в 2015 році. На сьогоднішній день, це теж одна з найнадійніших антивірусних програм.

Eset Mobile Security пропонує сканування і захист в режимі реального часу, що є нормою для подібного типу додатків.

Функції преміум-версії (293 грн/рік) можна випробувати безкоштовно:
- відстеження втраченого пристрою в режимі онлайн;
- віддалене блокування в разі втрати;
- фотографування користувача, який знайшов пристрій;
- фільтрація викликів та SMS-повідомлень;
- якщо тричі неправильно введений пароль чи змінено картку, надсилаються дані про місцезнаходження пристрою і знімки екрану;
- зберігання останнього відомого місцезнаходження перед розрядом батареї;
- захист від фішинг-атак.

Але навіть без всіх цих хитрих і справді корисних штучок Eset Mobile Security — дуже і дуже пристойний антивірус. Тобто базової версії буде цілком достатньо для користування.

Рейтинг на Google Play – 4,7.

Кількість завантажень — 10 млн.

Завантажити Eset Mobile Security і Antivirus

5. McAfee Security & Power Booster Free

McAfee - відоме ім'я, коли говориться про антивірусне програмне забезпечення для ПК. Також є версія McAfee і для Android. Крім самого антивірусного сканера, безкоштовні функції включають в себе відстеження загубленого пристрою, а також його віддалене блокування. Якщо ваш пристрій вкрадено, додаток McAfee може навіть сфотографувати злодія.

Інші функції включають в себе можливість сканування додатків, щоб перевірити, чи не крадуть вони, часом, у вас конфіденційну інформацію, а також при необхідності можливість заблокувати їх.

McAfee також блокує доступ до потенційно шкідливих веб-сайтів, і дозволяє вам додати до чорного списку різних абонентів, які надокучають, спамлять, чи просто створюють для вас певні незручності.

Платна версія програми дозволяє видалити рекламу і отримати підтримку в режимі реального часу по телефону.

Рейтинг на Google Play – 4,4.

Кількість завантажень — 10 млн.

Завантажити McAfee Security & Power Booster Free.

6. Norton Security and Antivirus

Цей безкоштовний антивірусний додаток був здатний виявити 100% всіх шкідливих програм на Android, коли був протестований командою AV-Test декілька місяців назад.

Сканер підтримується за допомогою Norton Mobile Insight і може виявляти віруси всередині програм, чи файлів, а потім автоматично видаляти їх.

Інші корисні функції безпеки включають в себе можливість заблокувати телефон, якщо ваша SIM-карта була вилучена.

Ви також можете заблокувати свій пристрій, якщо він пропаде (або він буде автоматично заблокований програмою після 10 невдалих спроб введення пароля).

У користування надається 30-денна пробна версія Norton Security and Antivirus, яка може похвалитися додатковими функціями, такими, наприклад, як SafeWeb-фільтрація, що блокує шкідливі веб-сайти.

Рейтинг на Google Play – 4,5.

Кількість завантажень — 10 млн.

Завантажити Norton Security і Antivirus

7. 360 Security – Antivirus Boost

360 Security - один з найпопулярніших і високо оцінених антивірусних додатків на Android. Даний антивірус має більше, ніж 100 мільйонів завантажень, і 10 мільйонів оцінок, в результаті яких загальний рейтинг додатка складає 4,6 зірочок.

360 Security включає можливість сканування файлів пристрою на наявність шкідливих програм, сканування додатків та ігор, включаючи захист в режимі реального часу, є функція очищення спам-файлів (системний спам, кеш, залишкові файли), прискорення пристрою, охолодження телефону, оптимізація ігор, майстер очистки пам'яті, фільтрація дзвінків та SMS-повідомлень, функція “Де мій телефон”, моніторинг даних (можна встановлювати щомісячний ліміт на використання даних, щоб уникнути додаткової плати), веб-захист, захист платежів, є навіть вбудований менеджер програм.

Якщо у вас наявні Root-права на телефоні (планшеті), то буде також працювати брандмауер, що вбудований в додаток.

Як бачите, 360 Security має доволі багатий функціонал, як на безкоштовну версію, що приємно тішить. Так що раджу звернути увагу.

Антивірус україномовний, містить рекламу.

Рейтинг на Google Play – 4,6.

Кількість завантажень — 100 млн.

Завантажити 360 Security – Antivirus Boost

8. Avira Antivirus Security

Avira Antivirus Security - одна з відносно нових і менш відомих антивірусних програм, яка, однак, швидко розвивається.

Антивірус Avira може сканувати не тільки завантажені файли в режимі реального часу, чи вміст пам'яті телефону, але й зовнішні накопичувачі, такі як ваша SD-карта. Існує також цілий ряд інших функцій - функція конфіденційності, чорні списки і так далі.

Вбудована функція «Identity Safeguard» регулярно перевіряє адреси електронної пошти в списку контактів, які колись виявлялись в будь-яких серйозних порушеннях даних.

Версія преміум включає в себе покращену підтримку, автоматичне блокування шкідливих веб-сайтів, а також частіші оновлення.

Рейтинг на Google Play – 4,5.

Кількість завантажень — 10 млн.

Завантажити Avira Antivirus Security.

9. CM Security

CM Security мав певний успіх у вірусах, коли він був лише одним з декількох безкоштовних антивірусних програм, і на той час був найкращим безкоштовним варіантом.

Зараз CM Security серйозно потіснили конкуренти, але програма, все ж, доволі непогана, коли йдеться про захист від вірусів та програм-шпигунів.

Окрім функцій антивірусного та потенційно шкідливого програмного забезпечення, CM Security також включає в себе ряд інших — очищення мотлоху, прискорення пристрою, оптимізація оперативної пам'яті, охолодження, і тому подібне.

Рейтинг на Google Play – 4,7.

Кількість завантажень — 100 млн.

Додаток повністю українізований.

Завантажити CM Security.

10. AVG (Антивіруска 2017 для Андроїда)

AVG Antivirus Security - це ще один антивірусний додаток для Android, який має хороший рейтинг на Google Play.

На сьогоднішній день в AVG понад 100 мільйонів завантажень. Антивірус включає в себе захист вашого пристрою в режимі реального часу і сканування додатків.

Також серед функцій є служба Task Killer (можна грохнути всі програми, що працюють у фоновому режимі), функція захисту від крадіжки, видалення даних з віддаленого пристрою, а також ви можете стежити за розрядом батареї і тому подібне.

В безкоштовній версії активні лише дві функції — захист від вірусів та шкідливих програм(сканування) і функції Anti-Theft (ахист від крадіжки). Функції Pro-версії надаються тільки на 30 денний термін. Далі за них доведеться заплатити, або залишитись на безкоштовній версії з обрізаним функціоналом.

Є українська мова, антивірус містить рекламу.

Рейтинг на Google Play – 4,5.

Кількість завантажень — 100 млн.

Завантажити AVG Antivirus Security.

Резюме. На цьому, власне, і все. Який антивірус встановити — це ви вже вирішуйте самостійно. Тільки не слухайте байок, що на Андроїд не потрібен ніякий антивірус. Він якраз дуже і дуже потрібен.

P.S. В список не були включені AhnLab (підтримує лише китайську мову, і має 10-денний випробувальний термін), Bitdefender (безкоштовна тріал-версія програми надається на 14 днів, після чого вам потрібно буде придбати місячну або річну передплату), Trend Micro Mobile Security & Antivirus (безкоштовна версія діє тільки 7 днів). Всі інші — або не сподобались, або не варті уваги.

Деякі, на зразок 360 Security – Antivirus Boost, не були визнані AV-Test як найкращі, але, на мій погляд, вони практично нічим не поступаються (а в плані функціоналу можливо навіть перевершують своїх конкурентів), тому теж включені в список.

Лінки по темі:

Антивірус Avast Antivirus & Security Антивірус Sophos Free Antivirus and Security Антивірус Avast Antivirus & Security Антивірус Eset Mobile Security і Antivirus Антивірус McAfee Security & Power Booster Free Антивірус Norton Security і Antivirus Антивірус 360 Security – Antivirus Boost Антивірус Avira Antivirus Security Антивірус CM Security Антивірус AVG Antivirus Security

Читайте також:

Хмарні сховища даних - Топ-10 Хмарні сервіси зберігання даних: Dropbox 7 безкоштовних програм для подкастів на Android


26.06.2017 | 10168 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019