10 найкращих безкоштовних VPN-сервісів

Вступ

Існують різні причини для того, щоб користуватися безкоштовним програмним забезпеченням VPN (віртуальна приватна мережа), але головна із них - приховати, хто ви є, і де знаходитесь.

Залежно від того, чим ви займаєтесь в Інтернеті, цілком можливо, що ви не хочете, щоб ваша онлайн-активність якимось чином відстежувалась.

Інша причина користуватись VPN-сервісами - можливість отримати доступ до сайтів, заблокованих в країні. До прикладу, це стосується нещодавньої заборони в Україні російських сервісів і соціальних мереж — Яндекс, Мейл.ру, Вконтакті, Однокласники і тому подібне.

Все це, звичайно, пахне відвертим маразмом (маю на увазі блокування сайтів і все таке), але оскільки дану заборону можна обійти (поки за це не передбачено ніяких “санкцій” з боку держави), то чому б не скористатися такою нагодою. Тим більше, у вас там, напевно, назбиралось чимало цінного - друзі, музика, улюблені ігри, групи, фотографії і так далі.

Для чого ще можуть знадобитися VPN-сервіси? На сьогоднішній день існує велика кількість веб-сайтів (стрімінгових, відео- та телевізійних сайтів), які використовують геозахист, щоб заблокувати відвідувачів з певних країн. Саме для того, щоб позбутися цих обмежень, можна використовувати безкоштовне програмне забезпечення VPN.

VPN-сервіси також можуть бути використані для обходу тих сайтів, доступ до яких обмежується цензурою, що, в свою чергу, допомагає відновити історичну справедливість принцип вільного Інтернету.

Хоча влада будь-якої держави також може заборонити і самі VPN-сервіси, що нещодавно трапилось в Китаї.

Крім того, Росія нещодавно прийняла закон про заборону VPN, щоб не використовувати їх (VPN) для обходу заборонених сайтів.

Ще один цікавий момент: нові статистичні дані компанії Barkly показали, що 45% інтернет-користувачів продовжують натискати на небезпечні посилання, тому тут також може стати в нагоді VPN.

Окрім цього, деякі VPN-сервіси пропонують блокувати шкідливе програмне забезпечення або фільтрувати URL-адреси, щоб запобігти викраденню даних на фішингових сайтах, або можливості “підхопити” вірус в Інтернеті. VPN-сервіси також чудово захищаються під час використання небезпечних загальнодоступних точок доступу Wi-Fi.

До слова, сьогодні у зв'язку з потребою багатьох людей у VPN, чимало шахраїв активізували свої зусилля, щоб заразити користувачів Інтернету шляхом маскування шкідливих програм у вигляді невинних додатків, особливо це стосується мобільних платформ, де дуже популярними є безкоштовні VPN-сервіси. Тому будьте обережні з новими безкоштовними службами VPN, яких зараз розплодилося немало. В якості захисту від таких сумнівних VPN можна (і потрібно) використовувати антивірусні програми.

В цій статті я розповім лише про надійні і перевірені сервіси VPN, якими ви зможете користуватися не думаючи про те, що вони нанесуть якусь шкоду вашому пристрою, чи викрадуть ваші дані.

Але для початку декілька ключових моментів — що воно за таке цей VPN, з чим його їдять, в сенсі, як воно працює, і для чого взагалі потрібне.

Що таке VPN?

VPN - це віртуальна приватна мережа, яка створює зашифроване з'єднання (часто називається тунелем) між вашим комп'ютером і VPN-сервером компанії, а потім передає всю мережеву інформацію через захищений тунель. Таким чином, навіть якщо ви використовуєте мережу Wi-Fi в аеропорту (готелі, ресторані), ніхто з інших людей у цій мережі не може бачити, що відбувається всередині цього тунелю.

Звичайно, жодна технологія не є на сто відсотків надійною. Коли ваш трафік перенаправляється на сервер VPN, його можна відстежувати та, можливо, перехоплювати. Також можна використовувати складні алгоритми синхронізації для прогнозування часу і місця, коли ви залишаєте зашифрований тунель.

Є й інші сервіси, такі, наприклад, як Tor (браузер), які можуть забезпечити кращу анонімність. Про нього я напишу окремо.

Якщо ж ви обмінюєтесь конфіденційною інформацією, варто розглянути можливість використання програм для шифрування даних. Але це вже якщо дуже глибоко вникати в тему, а так - використання VPN або Tor — цілком достатньо для звичайного користувача.

Як працює VPN?

Коли на вашому пристрої увімкнений VPN-сервіс, весь трафік перенаправляється через зашифрований тунель на сервер, яким керує постачальник послуг VPN. Тобто, коли ви відкриваєте веб-браузер і вводите URL-адресу на своєму комп'ютері, запит надсилається на сервер VPN. Потім цей сервер виконує роль посередника: робить запит до веб-сторінки сайту та надсилає її вам.

Це означає, що веб-сайт не зможе побачити вашу фактичну IP-адресу чи визначити ваше поточне місцезнаходження. Натомість він (сайт) побачать IP-адресу та інформацію про місцезнаходження сервера VPN, який може знаходитись у будь-якій країні світу.

Більше того, всі дані під час такого VPN-з'єднання зашифровуються, а потім через деякий час взагалі видаляються з журналу (історії) з'єднань.

В результаті, ніхто не дізнається, який веб-сайт ви відвідувли, чи який сервіс використовували.

Для чого потрібен VPN?

Частково про це вже було сказано вище — обхід заблокованих сайтів, “невидимість” роботи в Інтернеті і тому подібне.

Звичайні користувачі можуть використовувати VPN також для того, щоб захистити свою конфіденційність. Сьогодні існує багато державних заборон на доступ до певних сайтів (не тільки в Україні), в свою чергу Інтернет-провайдери також обмежують своїх користувачів в доступі до певних ресурсів.

Крім усього цього, на сьогоднішній день чимало сайтів також обмежують доступ до контенту (текстової інформації, відео), тому люди з інших країн не можуть ними користуватися, навіть якщо вони готові платити за підписку.

Загалом, існує безліч причин, для чого потрібен VPN (безпечний інтернет-шопінг та онлайн-транзакції, захист від вірусів, розблокування відеотрансляцій), але про всі ми, звичайно, говорити не будемо. Перша і найголовніша причина — це обмеження нашої з вами Інтернет-свободи, що геть суперечить принципу вільного Інтернету. А свободу ніхто не в праві обмежувати, правильно?

Ну а тепер перейдемо безпосередньо до самих VPN-сервісів, про які ми вже встигли багато наговорити.

Але тут ще одна невеличка ремарка, про яку я повинен згадати. Деякі фахівці не рекомендують використовувати безкоштовні VPN. Сьогодні існує багато недорогих версій VPN, які можна придбати і використовувати їх постійно. Інші ризики безкоштовних VPN включають повільне завантаження сторінок, потенційні обмеження на використання даних (як правило, в безкоштовних версіях встановлюється ліміт на трафік), рекламу і тому подібне.

Що на це можна сказати? Так, ризик є завжди. І не винятком тут будуть платні версії VPN. Так що з цим, як говориться, не вгадаєш. Цілком ймовірно, що такі “фахівці” говорять подібні речі лише для того, щоб люди купували платні VPN-сервіси. Тобто має місце звичайний маркетинг і піар — не більше, і не менше.

Але оскільки нас цікавлять суто безкоштовні VPN, то розглянемо найкращі з них. І так — поїхали.

1. TunnelBear

(Завантажити TunnelBear)

TunnelBear - найкращий безкоштовний VPN-сервіс, має веселий і приємний інтерфейс з ведмедиком.

Плюси:
- Кількість серверів: ~ 1000.
- Розташування серверів: більше 20 країн.
- IP адреси: N/A.
- Максимальна кількість підтримуваних пристроїв: 5.
- Зручність в користуванні.
- Підтримує як мобільні, так і настільні клієнти.
- Працює з Netflix.

Мінуси:
- Небагато параметрів налаштувань.

На вибір є безкоштовна та платна версія підписки. Єдиний недолік з безкоштовною версією - це обмеження на використання трафіку до 500 Мб щомісяця.

Можливо, вам не доведеться змінювати жодні налаштування за замовчуванням, параметр автоматичного підключення повинен працювати нормально. Ви можете вручну вибрати одну з 20 країн в якості вашого місцезнахдження.

2. Windscribe

(Завантажити Windscribe)

Надійний, безкоштовний VPN, який також здатний блокувати рекламу.

Плюси:
- Кількість серверів: N/A.
- Розташування серверів: 8 країн.
- IP адреси: N/A.
- 10 Гб даних на місяць.
- Хороша політика конфіденційності.

Мінуси:
- Немає клієнта на Android.
- Максимальна кількість підтримуваних пристроїв: 1.

Безкоштовний сервіс надає значно більше вільного трафіку ніж TunnelBear - аж 10 Гб (проти 500 Мб від TunnelBear) на місяць, і дозволяє вибрати ваше розташування з 8 віддалених серверів.

Для реєстрації потрібно лише ім'я користувача та пароль (електронна адреса не обов'язкова, але може бути корисною на випадок, якщо ви забудете свій пароль).

Windscribe не зберігає історію з'єднань, вашу IP-адресу або відвідані сайти.

Наявність 10 Гб даних робить безкоштовний сервіс Windscribe практичним варіантом для повсякденного використання.

Плюс, існує програма лояльності для клієнтів, взявши участь в якій, ви зможете збільшити об'єм даних — за кожного запрошеного користувача можна додатково отримати 1 ГБ трафіку.

3. Hotspot Shield Free

(Завантажити Windscribe)

Якщо ви регулярно користуєтесь громадським Wi-Fi, то Hotspot Shield Free - хороший безкоштовний VPN для захисту вашої конфіденційності.

Плюси:
- Кількість серверів: N/A.
- IP адреси: N/A.
- Максимальна кількість підтримуваних пристроїв: 5.
- Простий у використанні.
- 750 Мб щоденного трафіку.

Мінуси:
- Розташування серверів: 1.
- Продуктивність може трохи постраждати.
- Обмежені параметри конфігурації.

Hotspot Shield Free - один з найкращих безкоштовних VPN-серверів на сьогодні, хоча й має незначні недоліки.

Якщо ви заплатите за елітну версію додатка, ви зможете вибрати для себе прив'язку до однієї з 20 країн, і це дозволить вам отримати доступ до всього, що завгодно. У вільній версії ви обмежені тими місцеположеннями, які Hotspot Shield вибирає для вас.

В будь-якому випадку, 750 Мб трафіку на добу — доволі щедра і гуманна пропозиція, як на мене.

4. Speedify

(Завантажити Windscribe)

VPN-серіс Speedify пропонує безпечне і швидке з'єднання. Для його використання не потрібно створювати аккаунт. Не підтримує Windows XP.

Плюси:
- Кількість серверів: більше 30.
- Розташування серверів: більше 20.
- IP адреси: N/A.
- Максимальна кількість підтримуваних пристроїв: 5.

Мінуси:
- Лише 1 Гб надбавки щомісячного трафіку.
- Певні обмеження в налаштуваннях.

Speedify гарантує найкращу продуктивність, потенційно поєднуючи, скажімо, з'єднання Ethernet (фіксований широкосмуговий зв'язок) з прив'язкою до мобільного 3G / 4G-з'єднання.

На початку користувачі безкоштовно отримують 4 Гб даних протягом першого місяця, але їх кількість плавно зменшується до 1 Гб протягом наступних місяців. А це вже трохи кепсько, тому що 1 Гб на місяць — ну геть негусто.

Тим не менше, як альтернативний варіант Speedify слід розглядати в будь-якому випадку. Вам ж ніхто не заважає встановити декілька VPN-сервісів, правильно?

5. CyberGhost

(Завантажити CyberGhost)

CyberGhost — доволі популярне ім'я (офіс знаходиться в Румунії) серед європейських постачальників послуг VPN. На сьогоднішній день CyberGhost - один з найнадійніших VPN-сервісів в Інтернеті.

Плюси:
- Сервери знаходяться у 26 країнах.
- Висока швидкість.
- Відмінна політика конфіденційності.
- Підтримує платформи: Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android.

Мінуси:
- Немає серверів в Азії та Південній Америці.
- Є певні проблеми зі службою підтримки клієнтів.
- Не підтримує Windows XP.

CyberGhost має хороший користувацький інтерфейс з прекрасним програмним забезпеченням. Безкоштовна версія містить рекламу.

CyberGhost забезпечує абсолютно анонімний доступ до серверів у 13 країнах в безкоштовній версії, тоді як платна версія має сервери в 29 країнах.

Також безкоштовна версія програми має гарну анонімність, оскільки вам навіть не потрібно створювати обліковий запис, щоб почати користуватись програмою.

6. Hide.me

(Завантажити Hide.me)

Hide.me шифрує ваші дані, щоб захистити від хакерів та інших зловмисників, використовуючи новітні VPN-протоколи (IKEv2, PPTP, L2TP, IPsec, OpenVPN, SoftEther).

Hide.me добре обходить блокування в Інтернеті і забезпечує комфортний перегляд веб-сайтів без будь-яких обмежень. Сервери не зберігають постійної інформації про IP-адреси, і не зберігають лог-файли.

Плюси:
- Простий, швидкий VPN.
- Не містить реклами.
- Має низьку частоту відключень.
- Підтримує платформи: Windows, Android, iOS.

Мінуси:
- 2 Гб даних щомісяця (користувачі Premium-версії отримують 75 Гб).
- 3 сервери (Сінгапур, Канада та Нідерланди). Платні користувачі отримують доступ до більш ніж 30 серверів по всьому світу.
- можна підключати тільки один пристрій (користувачі Premium можуть одночасно підключати до 5 різних пристроїв).

Як бачите, в Hide.me все зроблено для того, щоб ви купили платну версію, яка надає значно більше переваг у користуванні. Тим не менше, навіть безкоштовна версія виглядає дуже і дуже непогано. Якби вони не поскупились виділити трохи більше трафіку, було б взагалі здорово.

7. SurfEasy

(Завантажити SurfEasy)

Офіси SurfEasy знаходяться в Торонто (Канада), а її головною компанією є Opera Software. Додаток SurfEasy поставляється з 600 Мб даних кожного місяця і працює як розширення браузера.

Плюси:
- Безкоштовна версія не обмежує швидкість.
- Має додатки для більшості операційних систем.
- 25 серверів по всьому світу.
- Блокування трекерів реклами.

Мінуси:
- лише 600 Мб на місяць.

Платна версія SurfEasy має сервери в 25 країнах, а безкоштовна версія дає доступ до 16 з них (США, Канада, Велика Британія, Австралія, Японія, Німеччина і т.д.).

Додаток має чудову функцію конфіденційності, що автоматично запускається, якщо ноутбук або мобільний пристрій перебувають у межах точки доступу Wi-Fi.

Додаток також має деякі привабливі функції, які включають карту, що показує розташування серверів, а також монітор пропускної спроможності. Одним із простих способів збереження анонімності SurfEasy є створення облікового запису електронної пошти для отримання коду активації - таким чином ваше з'єднання неможливо буде відстежити.

8. PrivateTunnel

(Завантажити PrivateTunnel)

Цей безкоштовний VPN-сервіс захищатиме ваші дані та ідентифікацію на будь-якому ПК або мобільному пристрої.

Плюси:
- Кількість серверів: N/A.
- Розташування серверів: 9.
- IP адреси: N/A
- Максимальна кількість підтримуваних пристроїв: 3.
- Простий у використанні.

Мінуси:
- Обмежений вибір місць розташування.
- Слабенька продуктивність роботи.

PrivateTunnel доступний для ряду платформ, зокрема для Windows, Mac, Android та iOS. Замість того, щоб надати традиційний пакет щомісячного підписки, натомість вам пропонують 200 Мб даних, які потрібно використати як завгодно.

Коли вони закінчаться, ви можете придбати додаткові дані в пакетах 20GB або 100GB. Якщо ви раптом захочете використовувати PrivateTunnel постійно, доведеться розщедритись на 30 доларів в рік, що дасть вам необмежену кількість даних у користування.

Словом, принцип тут такий: спробуй 200 Мб в якості тестового варіанту, якщо сподобалось, тоді прибдай у нас платну версію. Тому тут вже самі вирішуйте, чи воно вам підходить таке щастя, чи ні.

9. Betternet

(Завантажити Betternet)

Абсолютно безкоштовний сервіс, який надає вам доступ до будь-якого веб-сайту з будь-якої країни, що дозволяє вам анонімно шукати будь-яку інформацію в Інтернеті, не залишаючи сліду. Betternet захищає ваші дані від шкідливих атак і третіх сторін, таких як хакери та державні установи.

Підтримує платформи: Firefox, Chrome, iOS, Android, Windows.

10. Avira Phantom VPN

(Завантажити Avira Phantom VPN)

Phantom VPN - це продукт компанії Avira. Він забезпечує високу продуктивність роботи на своїх серверах і хорошу швидкість. Додаток ненав'язливий, дуже простий у використанні, дуже безпечний та надійний.

Плюси:
- 20 серверів у різних країнах.
- Необмежені одночасні підключення, що має велике значення.
- 30-денна гарантія повернення грошей.
- Підтримка платформ: Windows, Android, Mac та iOS.

Мінуси:
- 500 Мб трафіку на місяць.

Загалом, Avira Phantom VPN справляє дуже навіть непогане враження, ну а 500 Мб трафіку на один місяць — так, негусто, але навіть той же TunnelBear дає стільки ж, тому і на цьому спасибі.

На завершення. Незалежно від того, який VPN-сервіс ви оберете, завжди пам'ятайте, що використання хорошого VPN означає насамперед безпеку, а потім вже конфіденційність та анонімність вашої роботи в Інтернеті.

Тому перш ніж користуватися неперевіреними чи маловідомими VPN-сервісами, добре ознайомтесь з ними, почитайте відгуки в Інтернеті, щоб потім не кусати лікті.

В цій статті я виділив для вас найкращі безкоштовні сервіси VPN, тому ними можете сміливо користуватися. Якщо у вас будуть якісь зауваження або застереження — пишіть в коментарі, або мені на пошту.

По темі:

TunnelBear Windscribe Hotspot Shield Free Speedify CyberGhost Hide.me SurfEasy PrivateTunnel Betternet Avira Phantom VPN

Читайте також:

10 найкращих антивірусів на Android Хмарні сховища даних - Топ-10 Хмарні сервіси зберігання даних: Dropbox


10.08.2017 | 10915 | Коментарі (2)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019