Хмарні сервіси зберігання даних: Dropbox

Вступ

Зберігання ваших особистих даних лише в одному екземплярі на комп'ютері — величезна помилка. Жорсткий диск вашого комп'ютера в будь-який момент може накритися одним цікавим місцем, наприклад, мідним тазом, і всі ваші дані — документи, таблиці, звіти, презентації, ваш фотоальбом, який ви укомплектовували багато-багато років, можуть зникнути безслідно. Зрозуміло, що дублювання інформації на зовнішні носії теж не вирішить всіх проблем — можливі випадки, що і флешку ви загубите, чи зовнішній вінчестер у вас, не доведи боже, впаде, чи просто перестане працювати. Ситуації можуть бути різними. Універсальним вирішенням всіх цих проблем можуть стати хмарні сховища даних, які зараз стали дуже популярними.

Що ж таке хмарні сховища даних? Простою мовою це можна описати так: в Інтернеті у вас є власна область даних, де ви можете зберігати різноманітну інформацію: свої документи, проекти, малюнки, фотографії, архіви, аудіозаписи, відео тощо.

На сьогоднішній день існує чимало платформ Apple, Microsoft, Google, які надають своїм користувачам хмарні сховища даних.

Так, наприклад, компанія Google за допомогою свого сервісу Google Drive для початку дає користувачам 15 Гб безкоштовного місця на Google диску онлайн.

Microsoft у своєму хмарному сервісі OneDrive безкоштовно видає 15 Гб. А якщо ви є власником ліцензійної версії Windows 8, то вам виділять 25 ГБ.

Однак, для зберігання своїх архівів чи бекапів в Інтернеті краще все-таки використовувати хмарні сервіси, які не прив'язані до якоїсь конкретної платформи. На сьогоднішній день таких сервісів існує немало. Кожний із них має свої переваги і недоліки. Я ж розкажу вам про один із таких спеціалізованих сервісів, яким користуюся вже давно.

Сервіс цей називається Dropbox. Давайте розберемося, як до нього підключитися і почати зберігати свої дані.

Перше, що потрібно зробити, зайти на сайт www.dropbox.com і там створити свій аккаунт. Для цого клацаємо по “Зареєструватися”. Далі заповнюємо найпростіші дані: ім'я, прізвище, ваш e-mail, пароль і ставимо галочку навпроти пункту, де погоджуємось з правилами сервісу.

Далі обираємо “Тарифний план”:


Вибір тарифного плану

Зрозуміло, що нас цікавить перший варіант - безкоштовний. Тому обираємо “Базовий аккаунт Dropbox” і натискаємо “Продовжити”.

Згідно з цим тарифним планом вам безкоштовно надається 2 ГБ місця на диску. Зазвичай цього достатньо для для зберігання документів, електронних таблиць і так далі. Зрозуміло, що для зберігання, наприклад, власного фотоархіву, такого об'єму не вистачить. Якщо вам потрібно більше місця, то доведеться обрати інший тарифний план — той же Dropbox плюс. Але він платний — надається 1 Тб, який обійдеться вам в $9,99/міс. Або ж за $15 можете взяти “Бізнес-аккаунт” і замовити стільки місця на диску, скільки потрібно.

Плюс, в Dropbox є чудова програма, яка дає змогу збільшити розмір вашого сховища даних. Для цього вам потрібно залучати до сервісу інших користувачів (система рефералів), і ви зможете отримати ще додатково 8 Гб, або брати участь в конкурсах від Дропбох і також отримувати додаткові гігабайти.

Після вибору тарифного плану зберігаємо інсталятор програми (46,7 Мб) на комп'ютер, після чого запускаємо його і встановлюємо.


Завантаження інсталяційного файла

На завершальному етапі в діалоговому вікні вказуємо електронну пошту, пароль і натискаємо “Увійти”.


Вхід в Dropbox

Ну і все. Після цього на робочому столі вашого комп'ютера створиться спеціалізована папка, яка буде прив'язана до Dropbox. В папці ви знайдете документ PDF, що розповідає про основні принципи роботи.


Папка Dropbox на робочому столі

Суть роботи сервіса дуже проста: будь-які файли, які ви поміщаєте в папку Dropbox, будуть автоматично копіюватися в вашу область даних в Dropbox в Інтернеті, тобто у ваше хмарне сховище. За допомогою e-mail і пароля ви можете отримати доступ до своїх файлів з будь-якого комп'ютера, який підключений до Інтернету.

При цьому Dropbox спеціальними значками показує, чи скопійовані дані у вашу область, чи процес копіювання ще відбувається. Зрозуміло, що швидкість копіювання даних залежить від швидкості вашого Інтернет-каналу. Для прикладу я спробую скопіювати в папку деякі фотки з Буковелю.

Тепер можемо зайти в наш Dropbox з будь-якого комп'ютера. Переходимо на сайт www.dropbox.com, далі обираємо "Увійти", вводимо логін і пароль.

Ось так будуть виглядати мої завантажені фото.


Завантажені файли

Що з ними можна робити? Та все, що завгодно — надавати доступ іншим користувачам (розшарювати), перейменовувати, копіювати, видаляти, переміщати в іншу папку, скачувати на комп'ютер і т.д. Для цього достатньо просто клацнути по файлу лівою клавішею мишки, і перед вами відкриється відповідне контекстне меню.


Дії над файлами

До кожної папки ви можете давати доступ конкретним адресатам, вказавши їхні e-mail-адреси. Але для цього вони повинні бути користувачами Dropbox. Коли користувач отримає листа і приєднається до спільної папки, вона з'являється в його аккаунті Dropbox і автоматично синхронізується на його комп'ютери, що дуже зручно.

В папці “Фото“ ви маєте можливість переглядати фотографії в режимі галереї, створювати свої альбоми і туди додавати фото, видаляти їх, ділитися світлинами і т.д.


Фотоальбом

Двічі клацнувши по фотографії лівою клавішею мишки, ви перейдете до режиму перегляду слайд-шоу.


Перегляд фотографій

Клацнувши у правому нижньому куті на кнопці “Інші дії”, також можна обрати пункт “Завантажити”, щоб зберегти фото на комп'ютер.


Кнопка "Інші дії"


Меню кнопки "Інші дії"

Ще одна чудова можливість Dropbox — кросплатформеність. У нього є клієнти під Android, iPhone, iPad, Blackberry, Kindle Fire (скачати). Встановлюєте клієнт на смартфон / планшет — і маєте доступ до всіх ваших файлів.

На цьому, власне, і все. Інтерфейс в Дропбокса простий і зрозумілий, при бажанні ви спокійно з ним розберетеся.

Звичайно, хмарних сховищ даних на сьогоднішній день є чимало, в усіх них принцип роботи якщо не схожий, то дуже подібний. Тому якщо опануєте хоча б один, наприклад, той же Дропбокс, то легко освоїте й інший сервіс.

Думаю, що тепер у вас не буде проблем із зберіганням ваших найнеобхідніших даних. Плюс, якщо набридло бігати між роботою і домом з флешкою, постійно носити ноутбук з потрібними файлами, а ви хочете, щоб ваші дані були доступні і вам, і вашим співробітникам на будь-якому комп'ютері чи мобільному пристрої, то щось краще, аніж хмарні сховища даних, годі й шукати.

Лінки по темі:
Офіційний сайт Dropbox
Мобільна версія Dropbox


20.02.2015 | 3272 | Коментарі (5)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019