Що таке подкасти?

Вступ

Що таке подкастиСьогодні дуже часто можна почути нове модне слово подкаст, і його варіації - подкастинг, подкастер і т.д. Що воно означає — давайте розбиратися.

Термін «подкаст», як і більшість сучасних термінів, прийшов до нас з англійської мови. Саме слово “Podcast” - це злиття двох слів: iPod (портативний медіаплеєєр від Apple) і слова “broadcast”, що перекладається як трансляція, радіопередача, ефірне мовлення тощо. В Україні ці терміни ввійшли у вжиток починаючи з 2010-го року, коли виникли канали громадського подкастингу.

Подкаст — це цифровий медіа-файл, або декілька таких медіа-файлів, які поширюються через Інтернет, і призначені для відтворення на сучасних пристроях: медіа-програвачах, персональних комп'ютерах, ноутбуках, смартфонах, чи планшетах. Тобто подкаст є своєрідною формою RSS-каналу (про те, що таке RSS, читайте мою статтю), який публікує аудіо замість текстового контенту.

Подкастер (podcaster) — це ведучий, або автор подкасту. А подкастинг (podcasting) - це сфера діяльності. Тобто мається на увазі запис медіа-файлів і їх розповсюдження в Інтернеті. Подкастингом сьогодні займаються практично всі передові світові видання, портали новин, сайти різних тематик, спеціалізовані форуми, радіо, або навіть звичайні люди, чи блогери.

По-перше, в цьому немає нічого складного. Для того, щоб зробити запис достатньо мати простенький мікрофон і комп'ютер (ноутбук) з виходом в Інтернет. По-друге, подкастинг — це ще один спосіб реклами, самопіару, спосіб заманити глядача (користувача).

За своїм змістом подкасти нагадують радіо-шоу. Тобто ви так само можете чути голосовий супровід. Це можуть бути випуски прямих ефірів, інтерв'ю, лекції, новини, навчальні програми, огляди фільмів, музика, кулінарні реценпти, казки, літературні твори, цікаві передачі на будь-яку тематику і т.д.

Чим подкастинг відрізняється від того ж радіо? Перше. На відміну від радіо, яке звучить лише в прямому ефірі, подкастинг дає можливість самостійно обрати те, що ви хочете слухати, і саме тоді, коли у вас є вільний час.

Припустимо, ви скачали подкаст з якимось експертом, який розповідає про стан економіки і курс гривні. Його ви можете прослухати в будь-який момент. В маршрутці, в метро, коли їдете на роботу, перебуваючи у відрядженні, відпустці, або ж просто в спокійній домашній атмосфері.

Друге. Подкастером може бути будь-хто. В тому числі і ви. Просто записуєте і поширюєте свій аудіо-відео контент в мережі Інтернет. Це друга причина, яка відрізняє подкастинг від тих же радіостанцій, де в основному працюють кваліфіковані журналісти.

Переважна більшість подкастів регулярно оновлюються, як випуски новин. Ви можете підписатися на той, чи інший RSS-потік, і отримувати свіжі подкасти у форматі MP3 на свій плейєр, смартфон чи планшет.

Для прослуховування подкастів існують спеціальні програми (iTunes, BeyondPod і т.д.), яких на сьогодні є чимало, про них я напишу окрему статтю. Тут ми розглянемо лише ключові поняття, щоб ви розуміли, що воно таке і для чого потрібне.

Також треба сказати, що подкасти можна слухати безпосередньо на сайті, як будь-який звичайний аудіо-файл. Для цього знаходите потрібний подкаст і просто натискаєте кнопку Play (відтворювати). Ось як це приблизно виглядає:

Подкастинг, набравши в наш час неабиякої популярності, починає широко проникати в галузь освіти, оскільки викладачі навчальних закладів тепер можуть викладати свої лекції у вигляді доступних для завантаження звукових файлів.

Також подкастинг часто застосовують блогери, щоб ще більше привернути увагу користувачів і збільшити обсяг своєї аудиторії.

Звичайно, цим сфера подкастів не обмежується. Їх різноманітність активно збільшується, а самі подкасти стають все популярнішими. Що й не дивно. Адже погодьтесь — дуже зручно завжди мати під рукою улюблені передачі, ефіри, які можна прослухати в будь-який момент.

Лінки по темі:
Що таке RSS і як підписатись на канали новин?
Найпопулярніші формати електронних книг
Хмарні сервіси зберігання даних: Dropbox


27.01.2016 | 2559 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019