Огляд програм для читання коміксів на Android

Вступ

Ті дні, коли комікси вважалися чимось дитячим і несерйозним, вже давно минули. Сьогодні комікси - це ще один вид літератури, а для когось (для мене, наприклад) - особливий вид мистецтва. Дістати традиційні паперові комікси у нас, м'яко кажучи, дуже непросто і недешево - тому хоч-не-хоч доводиться звертатися до електронного варіанту (для мене це не складає жодних проблем). Для зручності читання коміксів на планшетах (смартфонах) і створені спеціальні програми. Власне, з рідерами коміксів для Android ми сьогодні і познайомимося.

Perfect Viewer (Завантажити)

Одна з найпопулярніших програм для читання коміксів. Підтримує формати зображень JPEG, PNG, GIF, BMP, також вміє працювати з архівами (CBZ/ZIP, CBR/RAR, 7Z/CB7, LZH). Окремо доступний плагін, який додає підтримку PDF. При першому запуску пропонує вибрати один з трьох режимів роботи (комікс, новела або перегляд зображень), напрямок читання і папку зі збереженими коміксами.

Весь екран розбитий на 11 «гарячих точок» (за замовчуванням дотик пальцем в центрі викликає головне меню, праворуч і ліворуч - перегортає сторінки вперед/назад, плюс все це можна налаштувати індивідуально).

У головному меню можна вручну відкрити потрібний файл, або викликати книжкову полицю. Прочитані комікси позначаються галочкою, при перегляді можна викликати панель швидкого запуску, де є можливість переходу між різними томами, запуск слайд-шоу, видалення файлу і клавіші навігації за коміксом (склад меню можна відредагувати в налаштуваннях, яких тут дуже багато).

Perfect Viewer безкоштовний, не містить реклами, при бажанні віддячити розробника можна за допомогою покупки Perfect Viewer Donation.

ComicRack Free (Завантажити)

Android-версія ComicRack підтримує формати CBZ і CBR, при завантаженні коміксів з ComicRack для Windows стають доступні також PDF, DJVU і веб-комікси.

Головний екран (бібліотека) представлений у вигляді меню, де всі комікси групуються за різними критеріями (нові, непрочитані, нещодавно відкриті) і виводяться у вигляді обкладинок. При бажанні бібліотеку можна переключити на впорядкування по серіях або ж папках, в яких лежать файли.

За замовчуванням в режимі читання дотик до центру екрану викликає меню з панеллю навігації (зі стрічкою мініатюр всіх сторінок), викликом налаштувань і т.д. Тут можна відрегулювати яскравість екрану, змінити контраст і насиченість кольорів, змінити масштаб, переключитися в двохсторінковий режим перегляду і т.д.

Управління читанням, правда, можна повністю переналаштувати на свій смак - ComicRack дозволяє призначати різні дії на короткий і тривалий дотик екрану.

У безкоштовної версії є досить суттєві обмеження - в ній відображається реклама, відсутня синхронізація по Wi-Fi, а синхронізація по USB обмежена 100-ма книгами, недоступне редагування інформації про комікси і т.д. Прибрати ці обмеження, звичайно, можна, придбавши повну версію програми за 73 грн.

A Comic Viewer (Завантажити)

Раніше називався Droid Comic Viewer. На головній сторінці показується логотип рідера і список недавно відкритих коміксів. При дотику пальцем в будь-якому місці екрану викликається меню - за його допомогою можна поділитися відгуком про додаток, відкрити комікс і викликати меню налаштувань.

A Comic Viewer використовує стандартний дизайн Android ICS (Holo) — тут немає ніяких стилізованих шаф, книжкових полиць, або будь-яких інших дизайнерських фішок.

A Comic Viewer підтримує формати CBZ/ZIP, CBR/RAR, власний ACV, а також папки із зображеннями (JPEG, PNG, BMP).

Порівняно з іншими програмами, налаштувань тут порівняно небагато, але їх цілком достатньо - можна вибирати варіант масштабування сторінки (по ширині/висоті, 100% масштаб і т.д.), змінювати ефект перегортання, регулювати яскравість екрану і т.д. А ось настройка управління опрацьована дуже ретельно - додаток розпізнає близько двох десятків різних жестів і керуючих впливів.

Безкоштовна версія показує рекламу в меню (немає під час читання коміксів), позбутися її можна, придбавши premium-версію.

Komik Reader – Free (Завантажити)

Ще один дуже простий, але доволі зручний рідер. Komik Reader сканує папку з коміксами і створює мініатюри обкладинок, які потім використовуються при відображенні бібліотеки. Підтримуються формати CBR, CBZ, а також читання папки із зображеннями.

У режимі читання листание сторінок за замовчуванням здійснюється свайпом вліво-вправо, але в налаштуваннях можна включити і звичайний дотик пальцем країв екрану. Короткий дотик викликає навігаційне меню зі стрічкою мініатюр, торкання двома пальцями в одній точці - «збільшувальне» скло, яке показує в квадратному віконці збільшене в кілька разів зображення, що знаходиться під пальцями.

Також тут є стандартний набір функції - регулювання яскравості екрану, відключення переходу в сплячий режим, автоматичне перемикання в ландшафтний варіант відображення і т.д.

Безкоштовна версія показує рекламні банери в меню, позбутися від них можна, купивши donate-версію (20 грн.).

SCViewer (Завантажити)

SCViewer, або Smart comics Viewer - невеличка програма з хорошими можливостями налаштування. Підтримує формати ZIP/CBZ, RAR/CBR, вміє відкривати зображення (JPG, BMP, GIF, PNG), але, на жаль, немає «бібліотеки» - ніяких красивих полиць з обкладинками тут ви не побачите, файли відкриваються через звичайний інтерфейс файлового менеджера. Цілком можливо, що комусь такий аскетичний режим теж буде до вподоби.

SCViewer дозволяє вибирати різні варіанти масштабування (авто, по висоті, по ширині, помістити на екрані і т.д.), включати автоматичний або ручний розворот зображення, вибирати напрямок читання і т.д. Окремо налаштовуються властивості зображення - яскравість/контраст картинки, інверсія кольору.

В цілому, SCViewer справляє непогане враження, а єдиний помітний недолік (відсутність бібліотеки) компенсується його безкоштовною версією (і відсутністю реклами, звичайно).

Висновок

Найкращим варіантом, на мій погляд, буде Perfect Viewer — безкоштовний, з вражаючою функціональністю, зручністю читання і повною відсутністю реклами. Прихильникам мінімалізму можна звернути увагу на “A Comic Viewer” (хороший варіант) або “SCViewer” (теж непоганий) - прості, швидкі, легкі рідери без зайвих «наворотів».

По темі:
Магазин Google Play


01.12.2015 | 1190 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019