Evernote: огляд хмарного сервісу зберігання заміток

Вступ

Потреба в інформації виникає постійно. Але не всю інформацію ви можете тримати в голові. Тим більше, коли накопичується безліч всього. Ну судіть самі: паролі для вай-фай в різних офісах, квартирах; налаштування різних роутерів; візитки; адреси і графіки роботи різних установ; графік роботи транспорту; етикетки вин, одягу; телефони клієнтів; паспортні дані (і не лише свої); списки покупок; рецепти; вирізки з різних статей, які можуть стати в нагоді; різні нотатки; списки фільмів, книг, які ви хочете подивитися, чи прочитати і так далі, і так далі. Зрозуміло, що таку кількість інформації тримати в голові просто неможливо. Та й не потрібно. Достатньо скористатися вже якимось готовим сервісом, який буде замість вас цю інформацію зберігати. В якості такого сервісу я використовую Evernote.

Я цією програмою користуюся вже протягом тривалого часу, і дуже нею задоволений: все дуже зручно, структуровано і надійно. Всі дані зберігаються в хмарному сервісі програми Evernote. Ви можете завантажити її собі на комп'ютер, телефон, планшет, і з будь-якого гаджета мати доступ до своїх даних. Серед основних переваг програми Evernote виділяю такі:

1. Система безкоштовна. Зрозуміло, за такої вражаючої функціональності цей сервіс не може бути повністю безкоштовним, так що для базового безкоштовного аккаунта існують певні обмеження, але для переважної більшості користувачів їх виявиться більш ніж достатньо.

Якщо ж ви конкретно «підсіли» на Evernote і вже не уявляєте свого життя без нього — то тут доведеться розщедритися на преміум-аккаунт (580 грн./рік). Така підписка надає 1 ГБ щомісяця для створення заміток, розмір однієї замітки зможе складати 100 МБ, вбудований пошук буде працювати в прикріплених офісних документах і PDF, обробка зображень буде здійснюватися в пріоритетному порядку, користувачеві стане доступною вся історія редагування його заміток, плюс з'явиться можливість надавати загальний доступ до своїх блокнотів.

2. Багатоплатформеність. Окрім мобільних додатків (Android, iOS, BlackBerry, Windows Mobile/Phone), у Evernote є клієнти для Windows і Mac. Також Ви можете отримати доступу до своїх нотаток за допомогою веб-інтерфейсу.

3. Доступ онлайн. Evernote представляє собою хмарне сховище, де зберігаються всі ваші дані. Тобто де б ви не знаходилися, достатньо просто зайти на сайт Evernote під своїм логіном і паролем, і ви отримаєте доступ до всіх ваших записів.

4. Підтримка різних даних. Текст, фото, аудіо, веб-сторінки, захоплення зображень з екрану, рукописний текст. Також до записів прикладаються будь-які файли - наприклад, PDF.

Проте, додавання текстових заміток - це ще не все. У всій красі Evernote розкривається при роботі з існуючими записами - він вміє розпізнавати голосові замітки і перетворювати їх у текст, за яким згодом можна організовувати пошук. Окрім аудіо, Evernote може розпізнавати і зображення - можна сфотографувати документ (або візитку), і пошук за додатком буде шукати ключові слова в таких графічних нотатках так само, як і в текстових записах.

5. Підтримка розташування. В текстових нотатках підтримується форматування тексту, додавання списків (нумерованих, та інших), створення на їхній базі нагадувань, додавання зображень, фото прямо з камери, аудіозаписів, міток, місцезнаходження (вручну на Google Maps, або автоматично, за допомогою GPS), документів і т.д.

При бажанні в Evernote за допомогою пункту меню «Місцезнаходження» можна відкрити карту, на якій будуть нанесені мітки всіх записів, що містять прив'язку до місцевості. У Evernote можна створювати кілька блокнотів, замітки в них можна сортувати за датою створення/зміни, назвою, або міста/країни, приховувати завершені справи, представляти список у вигляді заголовків, або елементів самих нотаток.

6. Потужна система пошуку.

В Evernote є потужна система пошуку, яка дозволяє вам за декілька секунд знайти потрібну інформацію. Навіть ту інформацію, яка була у вас просто на картинці. Наприклад. Ви сфотографували візитку, закинули її в Evernote. Програма відразу розпізнає всі дані, які були на візитці. І якщо ви, приміром, введете в пошуку ім'я людини, що було вказано на візитці, то Evernote вам одразу видасть результат — його візитку.

7. Шифрування даних. Всі ваші дані можна шифрувати, захищаючи їх паролем.

Як все це працює? Дуже просто. Заходите на сайт Evernote, авторизовуєтесь під вашим логіном і паролем. Якщо ви не зареєстровані, тоді пройдіть процедуру реєстрації — це не займе багато часу.

Через веб-інтерфейс Evernote можна створювати ієрархію блокнотів, робити в них нотатки.

До записів, до речі, можна прикріплювати будь-які файли (розміром до 25 мегабайт).

Синхронізація нотаток робиться автоматично: як тільки Ви внесли якусь нову інформацію, чи нотатку, зміни будуть внесені майже відразу. Спочатку на вашому аккаунті на сервері, а звідти зміни вже потрапить у всі клієнти з вашим аккаунтом. Для мобільних пристроїв, до речі, Ви самотужки можете вибирати, з якою частотою і через які канали буде здійснюватися синхронізація. Для клієнтів на звичайних комп'ютерах ви можете вибирати частоту синхронізації.

Будь-яку замітку або її частину також можна зашифрувати - вам запропонують вибрати пароль і підказку для нього.

Під час роботи з Evernote може виникнути потреба, коли вам потрібно поділитися тією, чи іншою заміткою. Для цього в пункті меню клацаємо по "Нотатка" і обираємо підпункт "Поділитися".

На цьому поставимо три крапки. Звичайно, система має дуже багато й інших можливостей, але це вже виходить за рамки цієї статті. По Evernote взагалі існує чимало літератури, книг, в яких глибше і детальніше пояснюється про те, як користуватися системою. Нашим завданням було ознайомитися з Evernote і коротенько пробігтися по основних можливостях. Ще раз скажу, що сервіс дуже класний. Як тільки ви почнете ним користуватися, то відразу зрозумієте всі його переваги, побачите, скільки часу і зусиль він економить, і який зручний у користуванні. Словом, рекомендую.

По темі:
Сайт Evernote
Хмарні сервіси зберігання даних: Dropbox


02.09.2015 | 868 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019