Як ефективно використовувати Google Calendar?

***

Незважаючи на велику кількість онлайнових календарів і різного роду планувальників я використовую лише Google Calendar і Remember The Milk. В даній статті давайте поговоримо про те, як ефективно використовувати Google Calendar і про його основні переваги.

1. Онлайн і оффлайн версія.

З будь-якого комп'ютера Ви можете зайти в свій Календар, ввівши Ваш логін і пароль. Але це якщо у Вас вже заведений аккаунт (обліковий запис) в Гугл, в інакшому випадку потрібно спочатку зареєструватися. Особисто в мене під календар заведений окремий аккаунт — мені так зручніше.

За допомогою нового додатку Gmail Offline, який можна скачати в Інтернет-магазині Chrome, Ви маєте чудову можливість також користуватися Календарем в офлайн-режимі, тобто без підключення до Інтернету.

2. Мобільна версія.
Google Calendar має також мобільну версію. Заходите з Вашого мобільного або КПК за адресою http://google.com/calendar. В такий спосіб Ви можете з будь-якої точки Землі отримати доступ до даних свого календаря.

3. Імпорт і експорт. Календар Google може імпортувати інформацію у форматі iCal або CSV (MS Outlook). Для цього поруч із розділом "Інші календарі" натискаєте кнопочку зі стрілкою вниз і обираєте "Імпортувати календар". Натискаєте кнопку "Вибрати..." і вибераєте потрібний файл, далі натискаєте "Відкрити". Після цього оберіть календар Google, до якого потрібно імпортувати події і натисніть кнопку "Імпортувати".

Календар Google дає можливість експортувати інформацію з одного календаря або одразу з усіх. Для того, щоб здійснити експорт календаря, наводите курсор миші на потрібний календар і натискаєте кнопку зі стрілкою вниз. Вибираєте "Налаштування календаря". Далі натискаєте кнопку ICAL в пункті "Адреса календаря", а потім – URL-адресу, що відобразиться. Вже після цього зберігаєте експортований файл.

4. Друкована версія. Крім всього цього, Google Calendar чудово виводиться на папір (на друк). Зі всіма кольорами і налаштуваннями шрифтів. Для цього відмічаєте потрібний календар, далі у верхньому правому куті натискаєте кнопочку "Більше", потім "Друк". Після цього з'явиться вікно попереднього перегляду календаря для друку, де ви можете встановити розмір шрифту, вибрати орієнтацію і т.д.

Тепер давайте подивимось, як все це працює.

Використання гарячих клавішКнопкою S, наприклад, можна викликати меню налаштувань, а кнопкою “D” “W” і “M” можна змінювати спосіб відображення органайзера за день, тиждень, місяць — Days, Weeks, Months.

Встановити додатковий часовий пояс В меню налаштувань в розділі “Загальна” в пункті “Ваш поточний часовий пояс” нажати “Показати додатковий часовий пояс” і відмітити галочкою “Показувати всі часові пояси”. Після цього в режимі перегляду можна буде бачити цих два часових пояси. Ви, звичайно, можете їх додати скільки завгодно.

Додаємо інші календарі Тут можна додати до свого органайзера календар свят різних країн і релігій, спортивних подій, фаз місця тощо.

Для всіх любителів футболу, до яких належу і я, є дуже чудова опція. Обираєте перший пункт “Футбол”, де можна підписатися на розклад матчів будь-якої команди (команд) будь-якої країни (країн) світу, або ж підписатися на календар ігор Ліги Чемпіонів, Ліги Європи, Чемпіонату Світу, Чемпіонату Європи і т.д. Дуже хороша і корисна річ. Я сам намагаюся не пропускати матчі нашої Прем'єр-ліги ну і, звичайно, чемпіонату Англії, особливо свого улюбленого “Ліверпуля”.

Після того, як Ви підписалися, у Вашому календарі з'явиться розклад футбольних матчів.

Клацнувши лівою клавішею мишки, з'явиться повідомлення, де Вам покажуть, коли відбудеться матч, в котрій годині і т.д.

Вибір режиму перегляду У верхньому правому куті можна переключатися між різними режимами перегляду календаря: день, тиждень, місяць, 4 дні і т.д. По замовчуванню там відображається режим перегляду 4 дні, але його можна змінити на свій лад. Для цього потрібно зайти в налаштування і в пункті “Налаштування вигляду” обрати зі списку той варіант, який вас влаштовує.

Вибір кольору календаря Для кожного свого календаря Ви можете обирати будь-який колір. Для цього навпроти потрібного Вам календаря натискаєте кнопочку зі стрілкою вниз, далі обираєте "Змінити колір".

Список справ
Клацаєте лівою клавішею мишки по полі навпроти потрібного вам дня/години, після чого з’явиться діалогове вікно, де вводите інформацію за принципом “Що, де, коли, з ким”. Наприклад, зустрітися з Іринкою. Записали, зберегли і все. Подія буде відображатися у вашому календарі.

При потребі можна детальніше описати Вашу зустріч: призначити/змінити/перенести годину, вказати місце зустрічі, додати відеовиклик, додати опис і т.д. Дуже багато корисних і цікавих речей.

Використовуємо пошук До Календаря підключений пошук. Просто вводите в поле пошуку запит. Якщо потрібно відсортувати події по людям, місцям зустрічі, чи за календарем, то краще за все використовувати детальне меню пошуку.

Ділимося календарем
Для того, щоб дозволити іншим користувачам бачити Ваш календар, потрібно зайти в Налаштування, перейти в закладку “Календарі” і в пункті “Спільне використання“ обирати “Спільно використовувати цей календар”. Тут Ви можете зробити Календар публічним, або ж додати конкретних осіб, з якими хочете спільно використовувати Календар, вказавши їхню електронну пошту.

Нагадування та сповіщення Google Calendar може розсилати користувачам електронні листи, або SMS з нагадуванням про події. Для цього заходите в Налаштування, переходите в закладку “Календарі” і в пункті “Сповіщення“ обираєте “Нагадування та сповіщення”. Здійснюєте потрібні налаштування і натискаєте кнопочку “Зберегти”.

Ось такі основні поради щодо ефективного використання Гугл Календаря. Як бачите, все дуже просто. Як тільки навчитеся, самі переконаєтесь, наскільки зручно планувати свій робочий час, чи організовувати роботу колективу.


31.08.2014 | 2266 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019