Як зробити скріншот на Андроїд?

***

Дуже часто виникає необхідність зробити скріншот на Андроїд - смартфоні, або планшеті. Ситуації бувають різними: вам потрібно зробити знімок екрану в робочих цілях (виписка, квитанція про оплату послуг, QR-код і так далі), чи прінтскрін якоїсь переписки, зображення, кусочок документа. Випадків може бути безліч.

Існує багато різних способів, щоб зробити скріншот на Android, починаючи від можливостей самого пристрою, закінчуючи окремими програмами (додатками), які спеціально призначені для таких цілей.

Розглянемо декілька найбільш поширених способів.

1. За допомогою операційної системи Android.

Починаючи з версії Android 4.0 можна робити скріншоти засобами самої ОС. Для цього одночасно натисніть і утримуйте 2 секунди кнопки Volume Down + Power (зменшення гучності “вниз” і кнопка включення). Ці кнопки можуть розташовуватися і по одну сторону смартфона, не обов'язково так, як показано нижче.

Після цього ви побачите коротку екранну анімацію з подальшим підтвердженням у панелі повідомлень про те, що ваша дія була здійснена успішно.

Зроблений скріншот буде автоматично збережений у внутрішній пам'яті пристрою. У папці «Pictures» --> «Screenshots». Якщо не знаєте, як туди потрапити, встановіть файловий менеджер ES Провідник.

Цей стандартний метод працює практично на всіх пристроях, за винятком Samsung. На цих девайсах треба натиснути кнопку переходу на домашній екран і кнопку включення, тобто Home+ Power.

2. За допомогою додатків.

На сьогоднішній день в магазині Play Store є чимало додатків, які дозволяють зробити скріншот на Android. Однією з найпопулярніших є чудова програмка Screenshot Easy.

Вона має чимало цікавих функцій. Наприклад, дозволяє робити знімки натисканням однієї кнопки, розміщеної в панелі повідомлень, або ж взагалі шляхом струшування смартфона (планшета).

Програма має хороші можливості обробки зображення. Ви можете обрізати скріншоти, конвертувати їх в ZIP-файл, відредагувати колір, роздрукувати і так далі. В подальшому зображення можуть бути збережені у форматі PNG або JPG.

Ви можете безкоштовно завантажити додаток Screenshot Easy з магазину Play Store. Українського інтерфейсу там, на жаль, немає, є лише російська мова (включається в налаштуваннях). Ще один незначний недолік — додаток містить рекламу, яку можна відключити, придбавши платну версію програми.

Цей варіант, на мій погляд, універсальніший. Тому що дає змогу не лише швидко зробити знімок екрана, але й здійснити з ним певні маніпуляції, а потім поділитись скріном з друзями, чи колегами по роботі, натиснувши кнопку Share.

3. Super Screenshot

Цей спосіб розглянемо окремо. Додаток безкоштовний (завантажити) і не містить реклами, що робить його відмінним вибором для користувачів.

Він дозволяє обрізати знімки екрану (див. праве бічне меню), перш ніж занести їх в пам'ять, змінювати розмір, затушовувати зображення, додавати текстові примітки, після чого знімком можна поділитись через соціальні мережі, хмарні сховища, що дуже зручно.

До речі, скріни також можуть бути збережені безпосередньо на SD-карті смартфону, щоб заощадити вільне місце.

На цьому, власне, і все. Думаю, тепер у вас не виникне жодних проблем, коли доведеться зробити скріншот на вашому андроїд-пристрої.

Читайте також:
Як прискорити Android: 10 практичних порад
Як поставити пароль на Андроїд
Як оптимізувати робочий простір на Android


16.11.2016 | 1478 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019