Як прискорити Android: 10 практичних порад

***

З часом всі смартфони і планшети на Андроїд починають конкретно тормозити, глючити і підвисати. Робота пристрою істотно сповільнюється. З цією проблемою стикаються абсолютно всі. Мої друзі дуже часто мене запитують, чому в них тормозить Android, або як зробити так, щоб все літало, як раніше.

Тому в цій статті я вирішив дати декілька простих практичних порад, які допоможуть пришвидшити роботу вашого смартфона чи планшета на Android.

1. Видаліть всі програми, які не використовуєте.

Всі ми завантажуємо чимало програм з Play Market, відкриємо їх раз чи два, а потім взагалі про них забуваємо. Тим не менше, програми сидять собі тихенько, використовуючи ресурси вашого пристрою — займають вільне місце, оперативну пам'ять, працюють у фоновому режимі і так далі.

Для того, щоб видалити будь-який додаток, який ви завантажили, потрібно зайти в “Налаштування”, "Додатки". Перед вами з'явиться список програм, встановлених на вашому телефоні з різними варіантами сортування. Вибираєте потрібний додаток (той, який хочете видалити), клацаєте по ньому пальцем. Після цього натискаєте кнопку “Видалити” у правому верхньому куті. Або можете скористатися спеціальною програмою для видалення програм — тим же Easy Uninstaller, наприклад.

Встановлюєте, запускаєте, і не задумуючись видаляєте всі програми, які вам не потрібні, або якими не користуєтесь. Пам'ятайте, якщо якась програма вам раптом знадобиться, то ви завжди її зможете встановити з Google Play Market. А поки нехай вона не займає ваше дорогоцінне місце.

2. Очистіть пам'ять від зайвих файлів.

Протягом тривалого часу на вашому андроїд-пристрої накопичується багато "сміття", непотрібних файлів, всіляких фотографій, скріншотів і т.д.

Це також легко виправити. Щоб видалити файли, фотографії, які вам більше не потрібні, просто відкрийте галерею, і видаліть їх по черзі. Те саме стосується відео.

Далі відкрийте папку “Завантаження”, яка заповнена архівними файлами, музикою, кліпами, всілякими графічними файлами і так далі. Якщо ви не маєте в них потреби, тоді немає жодних причини їх зберігати, чи не так?

І, нарешті, заходимо в “Налаштуваннях”, обираємо “Пам'ять”, далі “Інше” (або "Різне"). Перед вами відкриється список різних файлів, які займають найбільше місця на вашому пристрої. Впевніться в тому, які файли вам більше не потрібні, і видаліть їх прямо звідси.

3. Очистіть кеш.

Збережені в кеші дані, як правило, хороша річ. Але й тут є свої недоліки. Програми рідко використовують кешовані дані, які не тільки займають багато місця, але й часто-густо бувають просто застарілими.

Ви можете очистити кеш в “Налаштуваннях” (“Пам'ять”, “Кешовані дані”). Не хвилюйтесь, негативним чином на роботу пристрою це аж ніяк не вплине, скоріше навпаки.

Також для очищення кешу можна використовувати спеціально призначені для цього програми — Clean Master, CСleaner і т.д.

4. Перевірте вашу SD-карту.

Далеко не всі Андроїд-пристрої мають SD-карту. Якщо ж вона у вас, все-таки, є, тоді варто зробити резервну копію карти, відформатувати її, а потім вже назад розмістити файли на місце. Найпростіший спосіб - зробити це за допомогою комп'ютера.

Вимикаєте свій планшет (смартфон), витягаєте з нього SD-карту, далі вставляєте її в слот для карти пам'яті SD на комп'ютері. В лічені секунди ваш комп'ютер розпізнає карту, після чого будуть доступні для копіювання всі дані.

Далі створіть папку (наприклад, “Резервне копіювання”) на робочому столі комп'ютера і помістіть туди всі файли з SD-карти. Уважно перевірте, чи всі дані скопіювались. Якщо ні, повторіть процедуру ще раз.

Відформатуйте SD-карту. Тепер вже з папки “Резервне копіювання” скопіюйте всі дані назад на SD-карту.

Після цього вийміть карту з комп'ютера і вставте її в смартфон / планшет. От і вся нехитра процедура. Також буде доречно перемістити громіздкі файли з вашого телефона на SD-карту.

5. Закрийте програми, які працюють у фоновому режимі.

Безліч програм, що працюють фоновому режимі без вашого дозволу, солідно сповільнюють роботу. Тому ті, які на даний момент не потрібні, варто закрити. Таким чином ви збільшите об'єм пам'яті для запуску інших додатків.

6. Не використовуйте шпалер і анімації.

Красиві шпалери і анімація приємно тішать око, але істотно тормозять роботу пристрою. Плюс, вони завжди працюють у фоновому режимі і конкретно “жеруть” батарею. Тому краще від цих забавок відмовитись.

7. Видаліть непотрібні віджети.

Залиште тільки ті віджети, без яких ви жити не можете, всі інші видаліть. Ці віджети тільки займають пам'ять.

8. Вимкніть GPS і геолокацію.

Якщо на вашому смартфоні (планшеті) включений GPS, то він буде не лише конкретно садити батарею, але й знижуватиме продуктивність роботи вашого гаджета. GPS і геолокацію вмикайте тільки тоді, коли в них виникає потреба.

9. Відключіть синхронізацію з різними сервісами.

Синхронізація різноманітних сервісів (Dropbox, Evernote і т.д.) теж впливає на швидкодію системи і на тривалість життя батареї. Тому її також бажано відключити (“Налаштування, “Облікові записи”).

10. Відновіться до заводських налаштувань.

Крайній випадок. Застосовується тільки тоді, коли всі вище перечислені поради не допомагають (“Налаштування”, “Резервне копіювання та скидання”, “Скидання налаштувань”). Процес хоч і займає багато часу (плюс-мінус годину), зате потім багато проблем зникають самі по собі.

Скидання всіх налаштувань повертає смартфон / планшет до того стану, в якому він був, коли ви вперше дістали його з коробки.

Перш ніж перейти до відновлення заводських налаштувань, треба мати на увазі дві речі. Перше. Зарядіть батарею, щоб пристрій не розрядився під час скидання налаштувань. Друге. Скопіюйте всі ваші дані в хмарне сховище, або на комп'ютер, щоб у вас нічого не пропало.

До речі, інколи просте перезавантаження пристрою дуже допомагає (натиснути і утримувати кноку Power - "включення/виключення" планшета-смартфона). Можете спробувати перед тим, як вдаватися до радикальних дій.

Висновок. Для стабільної роботи вашого Android-пристрою періодично перевіряйте його на віруси, оновлюйте операційну систему, чистіть кеш, сміття, для цього використовуйте програми Clean Master, Ccleaner, не встановлюйте непотрібні програми, щоб не захаращувати пам'ять, і у вас не будуть виникати проблеми з тормознутістю, зависаннями, та іншими глюками. Дякую за увагу.

Читайте також:
Як оптимізувати робочий простір на Android?
Як заощадити батарею смартфона (планшета)?
Як синхронізувати закладки браузера?


17.08.2016 | 1365 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019