Як перетворити смартфон в пульт ДУ для ПК?

***

Зі сучасним смартфоном (планшетом) можна творити справжні дива, використовуючи його у якості веб-камери, пульта ДУ для ПК, джойстика (геймпада), пульта для TV, GPS-навігатора і т.д. Треба сказати, що це далеко не повний перелік його функціональних можливостей. Зі всіма цими наворотами ваш смартфон перетворюється ледве не на чарівну паличку.

В цій статті поговоримо про те, як з вашого смартфона зробити пульт дистанційного управління ПК або ноутбуком. Погодьтесь, дуже часто в домашніх умовах виникає потреба поставити фільм на паузу, переключити трек, відкрити фотогалерею, чи запустити якусь програму. Все це можна зробити сидячи прямо на дивані — достатньо мати лише смартфон (планшет) під рукою.

На сьогоднішній день існує чимало програм, які надають віддалене керування мишею, клавіатурою, екраном, браузером, медіаплеєром і т.д.

Перше, що потрібно сказати. Кожен з таких додатків працює разом з програмою-сервером, яку потрібно встановити на ПК. Тобто одна програма встановлюється на ваш комп'ютер, інша — на смартфон (планшет).

Друге. Для того, щоб все це діло працювало, необхідно щоб ваш гаджет і ПК перебували в одній локальній мережі.

Третє. Додатки є платні, і безкоштовні. Останні, як правило, з дещо обмеженим функціоналом (його цілком достатньо для звичайного користування) або з наявністю реклами, що теж не є трагедією всесвітніх масштабів.

Тепер розглянемо декілька таких програм.

1. Unified Remote

Один з найпотужніших додатків цієї категорії - Unified Remote. Є безкоштовна і платна версії на Google Play. Ми, звичайно, обираємо перший варіант. Але навіть з базовою функціональністю Unified Remote може з легкістю замінити мишку, клавіатуру і пропонує ще чимало цікавих можливостей.

Спочатку нам треба встановити Unified Remote на наш ПК. Тому заходимо на сайт www.unifiedremote.com і завантажуємо інсталяційний файл для Windows (підтримує також Linux, Mac, iOS і т.д.).

Встановлюємо програму на комп'ютер, після чого у вас на панелі задач (справа біля годинника) має з'явитися відповідний значок.

Після цього беремо смартфон (планшет) в руки, йдемо в Google Play, задаємо в пошуку Unified Remote, встановлюємо додаток на ваш пристрій (скачати тут). Запускаємо (відкриваємо). Програма може запитати, чи ви вже встановили Unified Remote на ПК. Погоджуємось, обираємо сервер, вас мають повідомити про успішне з'єднання.

Додаток запропонує нам весь набір функцій, розбитий за так званими "пультами" (Remotes), які зручно згруповані. Коротко розглянемо основні із них. Для всіх інших програм функції будуть дуже подібними.

Basic Input

Імітує роботу миші, в якості тачпада. Пальцем водите по екрану смартфона (планшета), а курсор миші рухається на моніторі комп'ютера. Подвійний клік, перетягування, зум — всі нам добре знайомі речі. Тут також можна викликати клавіатуру, просто тицьнувши на потрібний значок внизу.

File Manager

Доволі зручний файл-менеджер, який здійснює навігацію по дисках і папках вашого ПК. Файли можна переміщати, копіювати і т.д.

Keyboard

Клавіатура. Можна вводити текст з віртуальної клавіатури вашого гаджета. Клацнувши на Get more можна знайти російську розкладку самої програми Unified Remote.

Media

Тут можна ставити на паузу фільм, зменшувати (підвищувати) гучність, переключатися між фільмами (чи музичними треками), що, власне, дуже зручно.

Power

Не встаючи з ліжка (дивану, крісла) можна вирубити комп'ютер, перезавантажити, чи загнати в сон. Повний список функцій.

Платний варіант дає ще більше додаткових функцій і переваг над безкоштовною версією.

В цілому, Unified Remote справляє лише хороше враження, а його функціональні можливості не можуть не тішити. Навіть безкоштовний варіант виглядає дуже пристойно.

2. Max Remote

Другий в списку додаток Max Remote за образом і подобою нагадує Unified Remote. Знову спочатку встановлюємо (скачати тут ) програму на ПК (є клієнт для Linux і Mac), а тоді вже на ваш смартфон, або планшет (скачати тут).

Після цього знову ж таки з'єднуємось із сервером: Connect to the server, натискаємо Next і обираємо наш сервер.

Перед нами з'явиться меню Max Remote. Аскетичне, але стильне. Всі функції подібні до Unified Remote. Тільки тут додали ще функцію джойстика.

Також Max Remote включає в себе функцію управління мишкою, слайдами, браузером, відео-аудіо програвачем. Можна навіть викликати командну строку.

Додаток містить готові шаблони для запуску програм на ПК: Exel, Word, Calc і т.д.

Є тут також перекладач. Єдине, чого немає - це повноцінної підтримки клавіатури, хоча цифровий блок і передача тексту, як додаткова опція, тут присутня.

Особливістю програми є емуляція різних видів геймпадів, включаючи найпопулярніші для ігрових консолей. Тут їх чимало.

В цілому Max Remote справляє непогане враження. Хоча мені більше подобається Unified Remote. Є також платна версія програми Max Remote Full з відсутністю реклами.

3. PC Remote

На Android-пристроях PC Remote існує в якості бета-версії, але функціональні можливості програми доволі непогані.

Під час встановлення на ваш ПК (завантажити тут) PC Remote вимагатиме від вас Microsoft .NET Framework 4 (скачати тут). Тому версію Framework 4 доведеться завантажити і встановити, перш ніж інсталювати саму програму (скачати тут).

Далі встановлюємо додаток на ваш андроїд-пристрій (скачати тут).

Під час з'єднання з вашим смартфоном (планшетом) PC Remote може запросити пароль. Це потрібно в цілях безпеки. Не лякайтесь, у вкладці Password (значок викликається з панелі задач) виставте любий пароль на вашому ПК, а потім введіть його на смартофні (планшеті). Все має запрацювати.

Тепер давайте подивимось, що ж нам такого пропонує PC Remote. Схеми управління в додатку розбиті за категоріями: Controls (миша, клавіатура, дистанційний робочий стіл вашого ПК в режимі реального часу, живлення ПК, гучність), Featured Apps (файл-менеджер, презентації), Media (керування аудіо, відео).

Запустити файл-менеджер у мене чомусь не вийшло: натискаю кнопку, а дій з боку програми ніяких. Думав, може глюк якийсь, перезавантажував, пробував заново — те саме. Не знаю, в чому причина.

Режим миші представлений у вигляді тачпада. Нарікали на чутливість і швидкість руху курсора. Попробував — наче нормально все працює.

Клавіатури тут немає, тільки загальні клавіші (Ctrl, Alt, Shift, Tab, Esc) і деякі комбінації на зразок "Copy", "Paste", "Cut", а також F1-F12 і т.д. Але це не велика проблема, вводити текст можна за допомогою системної клавіатури на Android.

Приємно мене потішила функція відображення віддаленого робочого столу, що дає змогу повністю керувати комп'ютером. Фактично, це той самий віддалений доступ.

Ставити фільм на паузу, або музичний трек, можна у розділі Media. Для музики обираєте Winamp, або інший плеєєр, а для відео можна використовувати практично будь-який відеоплеєр. Hulu, iTunes, Media Player Classic в якості плеєра теж можна використовувати. Я спеціально тестував на KMPlayer, який запускав на ПК, працювало чудово. І пауза, і перемотка, і все інше.

Геймпада тут немає — ну воно і слава богу. Тим більше, для емуляції джойстика треба встановлювати спеціально призначені для цього програми, а не всілякі Max Remote, чи будь-які інші. Я про них напишу окрему статтю.

В результаті, незважаючи на певні недоліки, PC Remote мені однозначно сподобався. Все, що потрібно, тут є. Ну а за функцію віддаленого доступу — окреме спасибі. Свого роду компенсація за неробочий файл-менеджер.

4. Monnect PC Remote

Доволі цікава програма. Традиційно спочатку завантажуємо сервер для ПК. Для цього заходимо на сайт, колесом мишки прокручуємо вниз і знаходимо кнопку Installation Program. Скачуємо, встановлюємо.

Після цього додаток завантажуємо на смартфон (планшет). Скачати.

Знаходимо сервер, конектимось. Що пропонує Monnect PC Remote? Тут є функції, які відрізняються від програм, наведених вище.

Мабуть, одна з найбільших переваг даної програми — наявність різноманітних геймпадів. Є звичайний джойстик, а є спеціально заточені режими під гонки (Race), шутери (Shooter Mode), навіть окремо винесли GTA5.

Окрім цього, Monnect PC Remote може похвалитися віддаленим робочим столом (Remote Desktop), функціональним файл-менеджером, тачпадом (мишка), медіа-режимом (Media Mode) для відтворення фільмів, музики, режимом браузера (Browser Mode), режимом презентацій і т.д. Як бачите, функціонал дуже і дуже гідний.

Є три режими клавіатури: звичайна (англійська), цифрова і окремо винесені функціональні клавіші. Monnect PC Remote не підтримує ані української, ані російської клавіатури, але завжди можна викликати андроїд-клавіатуру вашого гаджета. Так що вихід є.

Ну і ще один недолік — наявність реклами, що не критично. А в цілому програма непогана, місцями навіть хороша.

5. Remote Mouse

Простенька, але дуже симпатична програмулька, яка імітує роботу миші. Завантажуємо програму-сервер на сайті www.remotemouse.net, а тоді встановлюємо додаток в Google Play (скачати тут).

Що цікаво, додаток не лише підтримує роботу миші, але й має інші функції. Є підтримка набору тексту за допомогою клавіатури мобільного пристрою, система розподілу ресурсів ПК і можливість переключатися між запущеними програмами. Remote Mouse в основному призначена для смартфонів, тому не на всіх планшетах її вийде встановити.

Найбільший мінус Remote Mouse — конкретно обрізаний функціонал. За горизонтальну клавіатуру і тачпад, управління браузером і мультимедійними клавішами з підтримкою популярних програвачів доведеться заплатити. А так програма симпатична — нічого не скажеш.

Лінки по темі:
Unified Remote
Max Remote
PC Remote
Remote Mouse

Дивіться також:
7 безкоштовних програм для подкастів на Android
Evernote: огляд хмарного сервісу зберігання заміток
Хмарні сервіси зберігання даних: Dropbox


24.02.2016 | 1157 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019