Як встановити Windows з флешки?

***

Зараз досить багато людей купують компактні нетбуки, або ультрабуки - вони невеликі за розмірами, займають небагато місця, їх можна покласти в маленьку сумку, взяти з собою у поїздку, за ними зручно і комфортно працювати і т.д. Але дуже часто в таких ноутбуках (нетбуках) немає приводу для читання і запису дисків — дисковода (в моєму Dell Vostro V13 його теж не було як класу).

І тут ви можете зіткнутися із проблемою: як на нього поставити Windows? Дисковода ж-то немає. Не хвилюйтесь, вихід є. Операційну систему Windows можна дуже легко встановити з флешки.

Ну і ще тут треба сказати, що окрім всього іншого нетбуки мають досить слабенькі параметри і можуть не потягнути Windows 7, не говорячи вже про наступні версії.

Який з усього цього можна зробити висновок: на нетбуки краще ставити Windows XP. І робити це потрібно з флешки. Способів встановити операційну систему з флешки є кілька, але ми розглянемо найпростіший. Для чого ускладнювати собі життя?

І так, нам знадобиться флешка об'ємом більше 1 ГБ, щоб там помістилася наша операційна система. Також нам знадобиться який-небудь комп'ютер (ноутбук), на якому ми будемо робити зі звичайної флешки завантажувальну. Власне, в цьому якраз і весь фокус: зробити так, щоб ваш нетбук завантажувався з флешки, а не з вінчестера або оптичного приводу, тим більше якщо його там немає.

Також нам знадобиться чиста збірка Windows XP. Це може бути або диск, або образ. Тільки образ доведеться розпакувати в якусь папку собі на вінчестер (або скористатися програмою емулятором віртуальних CD/DVD приводів, наприклад DAEMON Tools). Питання ліцензії ми розглядати тут не будемо, якщо Windows XP у вас не ліцензійний, то ви добре знаєте, де його можна взяти..

Отже, приступаємо. Для початку необхідно буде завантажити програму: WinSetupFromUSB (можна також UltraISO, або будь-яку іншу).

Далі вставте флешку і запустіть завантажену програму. У розділі “USB disc selection and format” виберіть необхідну флешку і натисніть на кнопку “Bootice”.

Як встановити Windows з флешки

У наступному вікні також вибираємо необхідну флешку і тиснемо на кнопку "Perform Format".

Як встановити Windows з флешки

Поставте радіо перемикач в положення "USB-HDD mode" і натисніть на кнопку Next Step.

Як встановити Windows з флешки

Форматуємо флешку у відповідній файловій системі, яку вибираємо з випадаючого списку і натискаємо "ОК":

Як встановити Windows з флешки

Далі будуть вискакувати різні повідомлення, вам потрібно буде всюди натискати «ОК» до тих пір, допоки флешка не буде відформатована.

Після цього закрийте вікно Bootice і знову поверніться до головного вікна програми.

У розділі “Add to USB disk” ставимо галочку навпроти Windows 2000/XP/2003 Setup і вибираємо папку з файлами Windows XP (в моєму випадку це образ). Далі натискаємо кнопку GO і чекайте, поки програма запише всі файли Windows на флешку. Залишається почекати, процес займе 10-15 хвилин.

Як встановити Windows з флешки

Коли завантажувальна флешка у вас буде готова, залишилося тільки з неї завантажитися. Для цього в настройках BIOS вашого нетбука потрібно поміняти пріоритет завантаження. Працювати тепер ми будемо за нетбуком, на який необхідно поставити Windows.

Для того, щоб потрапити в налаштування BIOS відразу після включення слід натиснути клавішу F2, або Del, залежно від того, яка кнопка відповідає за вхід в BIOS Setup (якщо не знаєте, можете подивитися в паспорті до нетбука).

Далі за допомогою стрілочок на клавіатурі потрібно перейти в розділ Boot і за допомогою клавіш F5 або F6 (або стрілок "Вверх", "Вниз") зробити так, щоб у нас на першому місці стояв пункт USB HDD — в такий спосіб ми виставляємо завантаження нетбука з флешки.

Як встановити Windows з флешки

За допомогою клавіші F10 зберігаємо зроблені зміни і виходимо з BIOS Setup. Якщо все зроблено правильно, то при наступному запуску у вас почнеться завантаження з флешки.

Лінки по темі:
Програма WinSetupFromUSB


24.11.2015 | 909 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019