Як економити батарею смартфона (планшета) — декілька простих порад

***

Найслабше місце більшості сучасних гаджетів - акумулятор. Плюс, багатофункціональність сучасних пристроїв створює істотне навантаження на батарею, внаслідок чого вона дуже швидко розряджається. Тому користувачі змушені вживати різних заходів для “економії” батареї. Давайте розглянемо основні способи енергозбереження. Їх можна використовувати всі одразу, або комбінувати між собою — тут все залежить від ваших потреб.

1. Використовуйте тільки 2G мережі. Якщо вам не потрібний доступ до високошвидкісного інтернету, або там, де ви живете, немає мережі 3G (4G в Україні, на жаль, поки ще не впровадили), то можете встановити налаштування так, щоб пристрій використовував тільки мережу 2G. При необхідності ви зможете скористатися технологіями передачі даних EDGE і Wi-Fi.

2. Вимкніть Wi-Fi модуль, якщо він не використовується. Wi-Fi "їсть" дуже багато енергії. Навіть якщо пристрій не підключений до Wi-Fi, він все-одно буде знаходитися в режимі пошуку мережі.

3. Вимкніть Bluetooth, якщо він не використовується. З тієї ж причини, по якій ви відключили WiFi, вимкніть і Bluetooth, якщо він в даний момент вам не потрібний.

4. Вимкніть GPS. Коли GPS включений, він постійно шукає супутники для визначення вашого місцязнаходження. Якщо ви не використовуєте навігацію, то вимкніть функцію GPS взагалі.

5. Вимкніть автоматичну синхронізацію. Постійно включена автоматична синхронізація добряче "їсть" батарею, тому краще відключити, а просто час від часу синхронізувати ваш обліковий запис вручну.

6. Вимкніть вібрацію телефону. Для вібрації використовується маленький моторчик, який використовує заряд акумулятора кожного разу, коли спрацьовує вібросигнал. Цей нехитрий прийом теж дозволить трішки зекономити батарею. Зрозуміло, що в будь-який момент вібрацію ви можете включити, наприклад, коли очікуєте на важливий дзвінок. Тут вже залежит від ситуації.

7. Вимкніть автоматичне обертання дисплея. Це теж дасть можливість трішки заощадити батарею, хоч і не небагато.

8. Зменшіть яскравість екрану. Інформацію на екрані добре видно навіть з відключеною підсвіткою, а висока яскравість, як відомо, конкретно "їсть" батарею. Зменшення рівня яскравості істотно збільшить час роботи від акумулятора. Мені навіть з рівнем 30% яскравості доволі комфортно. Як варіант, також можете включити функцію оптимізації рівня яскравості - вона автоматично регулює рівень яскравості дисплея з урахуванням умов освітлення.

9. Встановіть мінімальний режим сну. Дана опція встановлює час, через який дисплей гаджета автоматично вимкнеться, у разі відсутності активності користувача. Чим менший час встановлено, тим меншим буде споживання дисплея.

10. Використовуйте чорні фонові зображення. Як відомо, екрани AMOLED споживають значно менше енергії, відображаючи чорний колір замість будь-якого іншого. Також в жодному разі не використовуйте анімовані шпалери. Хоч вони й красиво виглядають, але пристойно “під'їдають” батарею. Тому краще від них відмовитись.

11. Намагайтесь використовувати менше віджетів. Віджети — хороша річ, але вони теж непогано "їдять" батарею, оскільки на віджетах періодично оновлюється різна інформація — прогноз погоди, курси валют, новини і т.д.

12. Вимкніть непотрібні додатки. На андроїдних пристроях можна подивитися, які саме додатки запущені в даний момент, і які з них “жеруть” батарею. Якщо якісь з цих додатків вам не потрібні, тоді їх краще відключити, або ж взагалі видалити.

13. Старайтеся купувати гаджети з ємним акумулятором. Як не крути, а ємний акумулятор відіграє дуже важливе значення в “житті” вашої батареї.

Дуже часто пишуть, що добре допомагають спеціальні програми для економії батареї, які дозволяють збільшити час роботи від акумулятора на 20-30 відсотків. Я спеціально тестував декілька таких безкоштовних програм (їх є сотні), і дійшов до одного простого висновку: ці програмки замість того, щоб економити батарею, самі дуже негуманно її “споживають”. Коли ж я їх видаляв, то час роботи пристрою від акумулятора істотно збільшувався.

Скажу навіть більше, через той же “Battery Doctor” в мене конкретно почав підвисати планшет (я вже про це писав). Довго не міг зрозуміти, що було тому причиною. Коли ж я, врешті-решт, цей “Battery Doctor” видалив, планшет запрацював наче годинник. Тому всі ці програмки “економії” - абсолютно марні, і їх немає ніякого сенсу встановлювати. З власного досвіду вам кажу.

Наостанок ще декілька порад. Якщо заряду батареї залишилось дуже мало, а вам конче необхідно буде зробити телефонний дзвінок, чи зайти в Інтернет десь через годинку-другу, тоді краще за все виключіть пристрій повністю - це найефективніший спосіб економії батареї! А коли буде потрібно, ввімкніть його знову, натиснувши і утримуючи кнопку включення.

Під час поїздок обов'язково беріть із собою зарядний пристрій і USB-кабель. Також можна купити запасну батарею до смартфона (як в спеціалізованих магазинах, так і на веб-сайтах). Батарею ви зможете носити з собою, тільки не забувайте її заряджати.

На цьому все. Надіюсь, вам була корисною дана стаття.

Читайте також:
Як оптимізувати робочий простір на Android?
Як синхронізувати закладки браузера?


17.11.2015 | 979 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019