Як зберігати логіни-паролі для сайтів?

***

Сьогодні практично всі Інтернет-сервіси, форуми, чати, соціальні мережі, мессенджері вимагають від користувачів реєстрації, навіть якщо вона там абсолютно недоречна.

Ви собі тільки уявіть, скільки потрібно тримати в голові паролів від різних там контактів, фейсбуків, твіттерів, скайпів, укрнетів, різноманітних форумів любителів хом'яків, бородатих жінок, та інших геїв, чи лесбіянок. Бог його знає, які у вас захоплення. Але давайте ближче до теми. Так ось, що робити, коли цих паролів у вас накопичується дуже і дуже багато?!

Хтось придумує один єдиний пароль, який і скрізь використовує. Ідея, в принципі, хороша, не дивлячись на те, що погана. Чому погана? Ну, по-перше, якщо Ви, випадково, комусь повідаєте цей пароль, або його хтось ненавмисно підгляне — мало що, то всі ваші дані будуть втрачені, соціальні мережі, поштові скриньки зламані, а про банківські рахунки я взагалі мовчу.

Хтось прибігає до ще одного універсального способу зберігання паролів — записує їх на листочках, в блокноті, на стікерах, потім їх приклеює на монітор, на комп'ютерний стіл, на лоб - хто куди. Спосіб, скажу я вам, відверто поганий. Думаю, ви самі здогадуєтесь чому. Будь-який листочок, блокнот, чи стікер можна десь загубити, після чого всі паролі, або їх частина, будуть втрачені. Звичайно, потім їх можна відновити, але кому потрібний зайвий геморой, хіба ні?

Також можна зберігати паролі засобами самого браузера, за допомогою вбудованого менеджера логінів-паролів. Я і сам свого часу цей спосіб використовував. Але і тут є свої недоліки: не всі браузери роблять бекапи, вони не дуже зручні у використанні, погано захищені і т.д.

В будь-якому випадку, повноцінним вирішенням даної проблеми може стати використання універсального менеджера паролів. Слід сказати, що таких менеджерів існує немало, однак, давайте поговоримо про LastPass.

Основні переваги менеджера паролів LastPass:

1. Сервіс безкоштовний.
Є, правда, платна преміум-версія - $12 за рік, $1 за місяць, що більш ніж гуманно. Також надається можливість передплатити сервіс на декілька років наперед.

2. Багатоплатформовість.
Ви можете встановити LastPass на Mac, Windows або Linux. Крім цього, ви можете встановити LastPass на iPhone, BlackBerry, смартфони/планшети на symbian, Android.

3. Безпека.
Всі ваші дані зашифровуються на вашому ПК. Також ви можете зберігати дані на сервері у вашому персональному захищеному кабінеті. Тому на будь-якому іншому комп'ютері встановлюєте LastPass, заходите під вашими обліковими даними - всі логіни і паролі стають доступні локально. Крім того, при зберіганні даних на сервері, відбувається синхронізація даних з різними комп'ютерами і браузерами, що дуже зручно.

4. LastPass вміє імпортувати дані з інших сервіс-менеджерів паролів (понад 20 штук).

5. LastPass підтримує так звані "безпечні нотатки" - захищені записні книжки, куди можна заносити конфіденційну інформацію. Ті ж нотатки при бажанні можна роздрукувати, .

6. Підтримує декілька варіантів стартового захисту (запуск по паролю користувача, окремий парольний запуск LastPass при старті браузера, автозапуск).

7. В LastPass є можливість зберігати Wi-Fi паролі. Теж корисна річ, я вам скажу. Ви їх також можете вивести на друк, точно так само як "безпечні нотатки".

8. Також ви можете створити різні види заповнених форм, які в майбутньому можуть використовуватися при реєстрації на різних сервісах. Тобто, вам не буде потрібно вводити загальноприйняті дані — ім'я, прізвище, дата народження, місце проживання, номер телефону і т.д. Залиште цю рутинну роботу для вашого менеджера LastPass.

Тепер давайте подивимось, як це все працює.

Заходите на сайт LastPass і скачуєте безкоштовну версію менеджера паролів.
Якщо у Вас на момент встановлення (інсталювання) програми відкритий якийсь браузер (веб-оглядач): Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, Opera, або будь-який інший, вас програма встановлення LastPass чемно попросить закрити його, висвітивши наступне діалогове вікно.

Далі обираєте українську мову - он вона рідна, і натискаєте кнопку "Next".

Наступним кроком програма запропонує прив'язати плагін LastPass до Вашого браузера (браузерів). Галочкою відмічаєте потрібний і знову тиснете кнопку "Вперед".

В процесі інсталювання програма запропонує вам створити обліковий запис, вказавши вашу електронну скриньку і стійкий пароль (якщо ви ще не зареєстровані),

або просто ввійти під своїм логіном і паролем (якщо ви вже зареєстровані).

Декілька нехитрих маніпуляцій і LastPass буде встановлений у вашому браузері.

Якщо LastPass почне зайвий раз залицятися до вас і попросить ще таку інтимну річ — не відмовляйте йому.

Після цього в правому верхньому куті з'явиться панелька LastPass, клікнувши по якій, відкриється форма входу.

Запам'ятовувати пароль до LastPass за допомогою відповідної опції я вам категорично не рекомендую, особливо якщо доступ до вашого комп'ютера має ще хтось. Та й взагалі, краще зайвий раз не ризикувати. Надійніше вводити пароль самостійно при кожному запуску браузера. Так буде набагато краще — кажу з власного досвіду.

Тепер як це все працює. Заходите на будь-який сайт, де потрібно ввести логін-пароль. Вводите ваші дані. Після того, як натиснете кнопку “Ввійти” LastPass видасть наступне повідомлення:

Якщо ви натиснете кнопку “Зберегти сайт”, то з'явиться наступне вікно:

"Ім'я" — це назва сайту, "Група" — ви можете створювати свої групи, щоб легше було орієнтуватися, що до чого відноситься. Наприклад, на скріншоті видно, що у мене Dropbox належить до групи Сервіси.
Ну і тут треба сказати про опцію “Автоматичний вхід”. Якщо ви її відмітите, то LastPass буде автоматично вводити потрібні дані, коли ви будете заходити на той, чи інший сайт. Я її майже скрізь використовую.

LastPass до того ж шибко мудрований. Якщо у вас дублюється пароль, то LastPass про це одразу повідомить. Значок програми стане жовтим і видасть відповідне повідомлення. А вже залишити пароль таким самим, чи замінити на інший — залежить від вас.


Також LastPass вміє зберігати дані про кредитні картки. Особисто я не надаю LastPass таку інтимну інформацію про себе.

А от заповнення форм з вашими контактними даними - це інша справа. Тим більше, для чого їх вводити постійно, правда?

Також в LastPass є меню пошуку. Якщо хочете щось підглянути, чи щось призабули, то просто вводите в поле пошуку назву форуму, на якому ви реєструвались, чи назву сервісу, якщо такий є у наявності, то LastPass відразу видасть результат.

Наступна цікава і корисна функції — генератор паролів. Запускається комбінацією клавіш Alt+G. Тут весь прикол в тому, що вам потрібно пам'ятати лише пароль до LastPass, а решту можна генерувати автоматично.


Також можна встановити розширені функції: встановити довжину пароля, символи, мінімальну кількість цифр тощо.

Ну і тепер вже вище згадані безпечні нотатки. Ви можете створювати безпечні нотатки, а також для доступу до них створювати свої паролі.

Всі ваші дані автоматично зберігаються у сховищі, де ви можете робити з ними все, що завгодно: редагувати, видаляти, експортувати, імпортувати і т.д.


Ось така чудова програма: легка і зручна в користуванні, з безліччю корисних функцій. Ще й безкоштовна. Встановив її, і навіть не знаю, як я раніше жив без неї.

Лінки по темі:
Офіційний сайт LastPass


02.07.2014 | 1148 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019