Платформер-головоломка “Limbo”

Вступ

Маленький хлопчик виліз на стовпчик прокидається в лісі, не знаючи, як він там опинився. Очевидним стає лише одне - вам потрібно якось звідси вибиратися.

Звичайно, для цього треба пройти гру. За сюжетом ви, начебто, маєте знайти сестру головного героя, яка застрягла в Лімбі, як героїня Маріон Котіяр в фільмі Крістофера Нолана “Inception”.

Попереду на вас чекають всілякі дивні істоти, діти-аборигени, небезпеки на кожному кроці, різноманітні пастки і головоломки, над якими доведеться добряче подумати, перш ніж їх розв'язати. Але оскільки іншого варіанту немає, потрібно йти вперед, долати перешкоди і вправлятися у винахідливості.

***

Гра як мистецтво. Чорно-біла картинка, мінімалізм в деталях, багато диму, туману, загадок і містики, що робить, начебто, традиційний платформер-головоломку справжнім витвором мистецтва.

Причому, в Limbo на перший погляд немає нічого такого надособливого, але абстрактний художній візуал гри створює чудову атмосферу. Хоча й дуже специфічну.

Повністю реалізована в двовимірній графіці, Limbo в основному фокусується на пошуках дівчинки—сестри головного героя, стрибках між платформами і вирішенням доволі складних головоломок - з включенням / вимкненням важелів, переміщенням дерев'яних ящиків, опануванням техніки лазіння по канатах, що гойдаються з обидва боки, і так далі.

Варто сказати, що Limbo - гра доволі непроста. Під час проходження доведеться не раз добряче поламати голову, щоб вирішити ту, чи іншу головоломку. Тому майте на увазі — не все буде даватися легко: ви будете часто помирати, а деякі епізоди доведеться проходити по декілька разів, поки докумекаєте, що воно там і до чого.

З візуальної точки зору світ Limbo справді красивий, але за кожним кутом на вас чигає якась небезпека — то страхітливі величезні павуки, то дивні діти, або ж взагалі якісь світлячки, які здатні запаморочити голову головному герою, від чого він починає йти в протилежному напрямку.

Як вже було сказано, в Limbo особлива атмосфера, яку важко з чимось порівняти. Складається враження, що ти мимоволі потрапив в якусь одну із казок братів Грімм.

Тут навіть промені сонячного світла можуть натякати на недружні пейзажі і страхітливі форми, які зачаїлись в найпохмуріших куточках. Це можуть бути всілякі тіні в траві (капкани — будьте обережні!), скинуті тіла загиблих дітей, рої мух, павуки. На все треба звертати увагу. Навіть на кожну дрібницю, бо практично кожна з них має якесь значення.

Резюмую. На мій погляд, це фактично шедевр. В плані візуалу — точно. В плані проходження — атмосферна і дуже цікава гра. З купою загадок, дивного і невідомого. А здавалося - якийсь платформер — хто б міг подумати.

Тому якщо ви любите щось незвичне і оригінальне, тоді раджу звернути увагу. Мені дуже сподобалося. А кінцівка (довго її проходив) — взагалі 5 балів! Я, в принципі, десь здогадувався, що воно так і буде, але впевненим не був.

***

Лінки по темі:

Офіційний сайт
LIMBO в App Store
LIMBO в Google Play

Читайте також:

“Адвенчура Granny Smith”
"Платформер Leo's Fortune"
"Менеджер Football Tactics"


03.02.2017 | 1082 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019