Адвенчура Granny Smith

Вступ

Одного теплого літнього вечора бабуся Granny Smith сиділа в кріслі-гойдалці біля свого будинку і милувалась яблучним садом.

Але якийсь дрібний злодюжка з пов'язкою на очах, що проїжджав повз на роликах, вкрав у старенької весь урожай. Ви тільки уявіть собі на секундочку це неподобство!

Тому в нашої Granny Smith немає іншого виходу, як дістати покриті пилюкою ролики, наздогнати цього паскудного хлопця, і дати йому доброї прочуханки. Щоб знав, негідник, як яблука красти!

Історія

Досить типова сюжетна лінія для більшості платформерів-адвенчур. Вам або потрібно врятувати принцесу із замку, або відшукати друга, або когось наздогнати. В даному випадку — практично анекдотична ситуація. Але автори цього і не приховують. Більше того, вони підійшли до самої історії з гумором. Адже стара бабуся на роликах з тростиною в руках — це, погодьтесь, дуже забавно.

Геймплей

Grany Smith складається з 5-ти карт і більш ніж 55 рівнів (спочатку їх було менше, але потім гру доповнили). Ваше завдання - доїхати до фінішу. По дорозі бажано зібрати побільше яблук. Але навіть якщо не вдалося прихопити жодного, рівень все одно буде пройдено (звичайно, в будь-який момент ви зможете його пройти заново).

Також ви можете збирати монетки, за які згодом можна прикупити шолом, бананову шкірку, кульки для гольфу. Або ж "перескочити" через якийсь рівень, заплативши відповідну суму.

Намагатися зібрати всі монети зовсім не обов'язково. За великим рахунком, вам найбільше знадобитися захисний шолом, який врятує від затримки під час падіння і стане у нагоді на останніх рівнях, коли доведеться багато падати і помилятися. Там вже долі секунди матимуть вирішальне значення.

А от бананова шкірка і м'ячики для гольфу, які здатні затримати злодюжку, не настільки ефективні. Та й часу особливо не буде, щоб з усім цим заморочуватися. Стіни ви будете брутально пробивати головою, для чого вам якісь там м'ячики.

З кожним новим рівнем гра стає все складнішою і довшою. На вас чекають дворики, пагорби, каналізаційні труби, офісні будівлі, зоопарки і навіть Космос, підкорити який буде непросто. Тому доведеться постаратись.

Управління в Granny Smith на перший погляд просте: зачепитися тростиною за канат, чи провід (кнопка зліва), стрибнути (кнопка справа).

Якщо треба виконати довгий стрибок, тоді затискаєте кнопку “стрибок”, після чого наша бабуся виконає сальто-моральто. Чесне слово, я не брешу. До речі, досить часто тільки за допомогою таких стрибків вдасться зачепитися за канат, чи перестрибнути через перешкоди. Тому майте на увазі.

Дуже важливий момент — вдало приземлитися. В інакшому випадку ви ризикуєте почати все спочатку (автосейвів тут, на жаль, немає). Тому відточуйте майстерність стрибків і приземлень. Важливо стрибнути так, щоб приземлитися на ноги. Ця властивість також знадобиться в подальшому, коли доведеться виконувати складні піруети в повітрі, в невагомості, відштовхуватись від стін і т.д.

Під час проходження гри стануть доступними нові персонажі, які можна буде відкрити за зібрані монети. Всього їх буде три: Granny Smith - бабуся, Scuffy - кумедний песик з кісточкою і Stankley — дідусь із парасолькою. Найяскравіший персонаж — це, безумовно, божевільна бабця Granny Smith.

Графіка

Графіка в грі доволі симпатична, але не більше того. Кожна карта оформлена по-своєму, тому проходити все це діло доволі цікаво.

Резюме

Що мені не сподобалось у грі? Є декілька моментів. Під час проходження не можна повернутися назад. Ви постійно котитесь на роликах тільки вперед. Тобто якщо помилились, виправити нічого не вийде. Все доведеться починати спочатку. Це трохи бісить, особливо коли майже весь рівень пройшов до кінця (зверху екрану біла смужка вказує на довжину рівня), а наприкінці спіткнувся. Але це стосується практично всіх платформерів, тому нічого з цим не вдієш.

Другий момент — відсутність автосейвів. Про це я вже згадував. Тому ніякої халяви не буде.

Ну і в плані фізики є свої нюанси, до яких просто треба звикнути, щоб ваші “jump and run” були вдалими.

Але в цілому гра справляє позитивне враження. Забавна адвенчурка, з симпатичною графікою, відмінним джазовим саундтреком і купою веселощів. А бабуленція-старушенція Granny Smith на роликах — взагалі відпад.

P.S. Granny Smith, до речі, пізньозимовий знаменитий сорт яблук, виведений в Австралії. Тому назва не випадкова.

***

Лінки по темі:

Офіційний сайт
Granny Smith на Google Play
Granny Smith на App Store


14.07.2016 | 1169 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019