Драма “Суддя” (The Judge)

Про фільм
Рік: 2014.
Країна: США.
Час: 142 хв.

Режисер: Девід Добкін.
В головних ролях: Роберт Дауні-мол., Роберт Дювалл, Віра Фарміга, Біллі Боб Торнтон, Вінсент Д'Онофріо, Джеремі Стронг, Лейтон Містер, Декс Шепард, та інші.

Бюджет: $50 000 000.
Світові збори: $84 419 388.

Рейтинг на IMDB: 7,5.
Мій рейтинг: 7,5.

Синопсис

Драма “Суддя” (The Judge)Хенк Палмер (Роберт Дауні-молодший) — красивий і успішний нью-йоркський адвокат. Гострий розум, відточена мова, море цинізму і вміння переконувати дозволяють йому завойовувати присяжних. У залі суду Хенк захищає всіляких покидьків і мерзотників - просто тому, що у них є багато грошей, щоб оплатити його послуги — не більше і не менше.

Драма “Суддя” (The Judge)На перший погляд у Хенка є все, що йому потрібно в цьому житті: розкішний будинок, дорога автівка, красуня дружина і улюблена донька, яку Хенк просто обожнює.

Однак, не все так райдужно, як видається. В даний момент Хенк розлучається з дружиною, плюс, у них виникає конфлікт на тему того, з ким житиме їхня донька.

Драма “Суддя” (The Judge)Якось під час чергового судового засідання Хенк отримує на телефон повідомлення про те, що в Карлінвіллі померла його мати. Хенк збирається і відправляється в містечко свого дитинства, щоб бути присутнім на похоронах своєї матері.

Драма “Суддя” (The Judge)У рідному місті йому не дуже раді, адже відносини Хенка з його батьком, місцевим суддею Джозефом Палмером (Роберт Дюваль), старшим братом Гленом (Вінсент Д'Онофріо) і молодшим Дейлом (Джеремі Стронг), доволі напружені, оскільки Хенк давно виїхав з міста заради особистого успіху і не підтримував з ними стосунки.

Драма “Суддя” (The Judge)Після похорону Хенк разом зі своїми братами несподівано виявляють у гаражі, що у машини їхнього батька розбита фара і на бампері присутні сліди крові. А біля дороги поліція знайшла труп Марка Блеквел - чоловіка, який був засуджений на 20 років в'язниці Джозефом. Блеквел тільки нещодавно звільнився і повернувся в Карлінвілл до своєї матері.

Поліція затримує суддю Палмера в якості підозрюваного у вбивстві. Сам же суддя Палмер не пам'ятає, як стався цей інцидент.

Драма “Суддя” (The Judge)Хенк пропонує батькові бути його адвокатом в суді, але Палмер через складні відносини з Хенком відмовляється і звертається до місцевого недосвідченого юриста Сі Пі Кеннеді (Декс Шепард). Сторону ж звинувачення представляє досвідчений прокурор Дуайт Дікхем (Біллі Боб Торнтон), у якого є «зуб» на Хенка за старими справами, які Хенк виграв.

Драма “Суддя” (The Judge)Таким чином Хенк залишається в Карлінвіллі, щоб слідкувати за перебігом подій. Плюс, в місцевому кафе він зустрічає свою колишню любов - Саманту Пауелл (Віра Фарміга), у якої вже також є доросла донька Карла (Лейтон Містер).

Рецензія

Драма “Суддя” (The Judge)Режисер картини Девід Добкін (якесь знайоме прізвище) вчинив дуже правильно, що не став знімати кіно про нудну судову тяганину, а сконцентрувався в основному на характерах персонажів, їхній непростих стосунках один з одним, і різних психологічних моментах.

Драма “Суддя” (The Judge)Попри певні голлівудські штампи, заїжджену тему складних сімейних відносин (в даному випадку батько-син), і помітну затягнутість картини, кіно, все-таки, вийшло дуже достойне. В першу чергу завдяки відмінним акторським роботам. Власне, я і звернув увагу на цей фільм тільки тому, що в ньому фігурували такі імена як: Роберт Дюваль, Роберт Дауні-молодший, Віра Фарміга, Вінсент Д’Онофріо і Біллі Боб Торнтон. Всі вони — відмінні актори і справжні професіонали, тому обійти стороною такий фільм було дуже складно.

Драма “Суддя” (The Judge)Один з моїх улюблених акторів, Роберт Дауні-молодший, відмінно вжився в образ Хенка. Тут, треба сказати, і роль дуже пасує до амплуа Тоні Старка Дауні-молодшого — красивий, успішний і цинічний адвокат, у якого, однак, далеко не все гаразд в сімейних стосунках. Хенку багато що доведеться дізнатися про себе, і багато чого зрозуміти. Окрім іронічності, завжди властивій всім персонажам Дауні-мол., тут багато глибоких емоцій, переживань і внутрішніх конфліктів.

Драма “Суддя” (The Judge)Також прекрасно показав себе сам Суддя - Роберт Дювалл, який чудово передав почуття свого персонажа, його непросту натуру і важкий, але справедливий характер. Суддя Палмер слабіє на очах: його з'їдає гордість, скорбота і невиліковна хвороба. Зіграно дуже переконливо. Всі почуття судді відображаються в мутних очах і тремтячому, чи то від гніву, чи то від болю, голосі метра. Окрема тема - його відносини з Хенком, які були абсолютно нежиттєздатними до смерті матері.

Драма “Суддя” (The Judge)Вінсент Д'Онофріо (абсолютно неймовірний і дуже потужний за харизмою Уілсон Фіск з шикарного серіалу "Daredevil") тут постав в образі тюхтія і невдахи Глена, старшого брата Хенка. Колись Глен чудово грав у бейсбол, був найкращим у команді, подавав великі надії і перспективи, але його доля склалася зовсім по-іншому. Роль невеличка, але дуже хороша.

Драма “Суддя” (The Judge)Чарівна Віра Фарміга здорово зіграла колишню любов Хенка - Саманту, якій вдалося досягти певних фінансових успіхів навіть у такому маленькому містечку. Віра, до речі, актриса українського походження (вона майже в усіх інтерв'ю це підкреслює). Чудово говорить українською, може станцювати гопак, неодноразово висловлювала свою підтримку і солідарність українському народу під час подій Євромайдану і війни на сході України. Дуже приємно, що у неї склалася кар'єра в Голлівуді. Віра — прекрасна актриса.

Драма “Суддя” (The Judge)Біллі Боб Торнтон, який тут зіграв прокурора на процесі Джозефа Палмера, здається, ще не вийшов з образу Лорна Малво з телесеріалу “Фарго” (Торнтон переривався на зйомки “Судді”). По ходу фільму в його прокурора є зуб на Хенка, так що протистояння між ними вийшло дуже цікавим.

Драма “Суддя” (The Judge)Щодо сюжету, то тут є чимало претензій, як, зрештою, і до самої судової справи. Але придиратися явно не хочеться. Ще й враховуючи той факт, що сценарій неодноразово переписувався, перш ніж був затверджений остаточний варіант. Ще раз повторюся, головне в картині — це психологія і глибина персонажів. І от з цим у Добкіна якраз все в порядку.

Драма “Суддя” (The Judge)Резюмую. Добротне кіно з відмінними акторськими роботами. Глибоке, життєве і хвилююче. Є певні недоліки (про які вже згадувалось), але чудові акторські роботи витягують цей фільм на рівень достойної психологічної драми. Саме психологічної, а не юридичної, за що режисерові велике спасибі.

Фотогалерея

Драма “Суддя” (The Judge) Драма “Суддя” (The Judge)
Драма “Суддя” (The Judge) Драма “Суддя” (The Judge)
Драма “Суддя” (The Judge) Драма “Суддя” (The Judge)
Драма “Суддя” (The Judge) Драма “Суддя” (The Judge)
Драма “Суддя” (The Judge) Драма “Суддя” (The Judge)
Драма “Суддя” (The Judge) Драма “Суддя” (The Judge)
Драма “Суддя” (The Judge) Драма “Суддя” (The Judge)

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність -
Акторська гра 5
Режисерська робота 4+
Сценарій 4
Резюме добротне кіно з відмінними акторськими роботами
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes" Цей фільм на сайті "Гуртом"

04.09.2015 | 791 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019