Фантастичний трилер “Ефект Лазаря” (The Lazarus Effect)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Час: 80 хв.

Режисер: Девід Гелб.
В головних ролях: Марк Дюплес, Олівія Вайлд, Дональд Гловер, Еван Пітерс, Сара Болгер, Бруно Джоєлло, Дженіфер Флойд, Емілі Келавос, Скотт Шелдон та інші.

Бюджет: $3 300 000.
Світові збори: $36 143 981.

Рейтинг MPAA: PG-13.
Рейтинг на IMDB: 5,2.

Синопсис

Група молодих вчених, на чолі з доктором Франком Уолтоном і його нареченою Зої Макконнелл, таємно проводять експерименти, використовуючи якусь відкриту ними сироватку “Лазаря”, за допомогою якої можна “воскрешати мертвих”. Випробування цієї жижі виявляється успішним - вони повертають до життя мертвого пса. Однак, купка наших вчених помічають, що собачка поводиться дивним чином, але дослідити його не вдається. Приходять спонсори університету Берклі в яких, за контрактом, є право вилучити результати і матеріали будь-яких досліджень, що вони і роблять.

Молоді ентузіасти вирішують таємно повторити експеримент, вночі вламавшись назад в лабораторію і конкретно зазняти все на відео. А раптом вони зробили велике наукове відкриття! Проте, експеримент проходить невдало — Зої, не дотримавшись правил безпеки, отримала удар електричним струмом. Перша допомога не дає результатів, вона вмирає.

Її коханий - Френк, вирішує повторити експеримент з мертвою Зої, щоб повернути її до життя. Інші члени команди проти, але Френк стоїть непохитно. Ніхто звідси не ступить ані ногою, допоки експеримент не буде зроблено повторно. Задумка вдається, і нещасна повертається до життя.

Однак, Зої стала зовсім не такою, якою була до того. Сканування показує, що тепер вона використовує 90% свого мозку, що дає їй можливість читати думки інших і переміщати об'єкти силою думки. Крім того, в неї зародилося якесь Зло. Вона починає атакувати інших дослідників, які опиняються в пастці всередині лабораторії.

Рецензія

Який чорт мене сіпнув дивитися цей фільм? Тут, скоріше за все, спрацювала “реклама”. Назва фільму “Ефект Лазаря”, що відразу відсилає до біблійного Лазаря, який воскрес із мертвих, ну і плюс синопсис, де вказувалось про те, що вчені розробили сироватку, вколюючи яку, можна повернути людей до життя. От я і подумав, що буде щось на зразок “Коматозників”.

Подивився. Відразу скажу - фільм мені абсолютно не сподобався. Не сподобався за всіма складовими: сценарій, постановка і акторська гра. Тут жахливо все. Я його до кінця додивився через силу, та й то став додивлятися тільки тому, що збирався писати рецензію, а окрім того, хотілося дізнатися, до якого ідіотизму може дійти сценарій. Треба сказати, фільм мене не розчарував: чим далі, тим сценарій ставав все більш ідіотським, а фінал - просто вершина маразму.

Я розумію, що дуже багато голлівудських сценаристів вже давно нічого нового придумати не можуть, що породжує нескінченні рімейки, сіквели, пріквели та інші кволі пародії на самих себе, але "Ефект Лазаря" - це просто якийсь шедевр дебілізму. Мало того, що сценарист не придумав нічого нового, так він ще й ухитрився повністю споганити всі знахідки, які були зроблені в тих фільмах, звідки він їх вкрав.

Зрештою, “запозичив” він все, в основному, з "Коматозників". От тільки там був відносно непоганий фільм, а у нашого режисера вийшла передбачувана, нецікава, нудна і до відрази тупа й ідіотська сірятина, яку десь назвали "трилером", чим дуже сильно полестили фільму. За такі "фантастичні трилери", безумовно, треба вбивати до бісової матері, тому що це така ж "фантастика" і "трилер", як я чемпіон світу з метання гнилих помідорів.

Проте, в картині є одна безумовна перевага: ідіотизм сценарію розквітає від самого початку, і далі починає буяти таким пишним цвітом, що фінал вас не розчарує. Більшої тупості й придумати було неможливо. Особливо мені сподобався момент, коли Олівія Вайлд блукала темними коридорами і мочила всіх під мигаюче світло. Грізний погляд, залиті якоюсь рідиною очі, інфернальні голоси, обривки похмурих видінь, - в мене ледве істерика не сталася. Це ж можна все волосся на голові повиривати!

До речі, на тлі жахливого сценарію (там дуже багато ідіотизмів, але мені лінь про них розповідати) і абсолютно безглуздої постановки, акторська гра теж нічим особливим не блищить. За Олівію Вайлд навіть соромно, що вона знімається в таких фільмах. Олівія, до речі, в одному інтерв'ю розповіла, що під час підготовки до своєї ролі вона черпала натхнення з персонажа Джона Малковича з картини «Небезпечні зв'язки». Ржака яка — еге ж.

Однак, мушу сказати, що є категорія людей, яким цей фільм навіть подобається, і вони називають його “високоякісним психологічним трилером”. Ось до чого може дійти. Але мій вирок чіткий і суворий: убожество і повний відстій, який дивитися абсолютно не має сенсу. Навіть заради прикола. Тому що той абсурд, який відбувається на екрані, в нормальної людини викликає лише огиду і роздратування — так і хочеться чимось запустити в екран. Краще побережіть свої нерви.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 3
Акторська гра 2
Режисерська робота -167
Сценарій -971
Резюме повний відстій
Чи варто дивитися ні

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes" Цей фільм на сайті "Гуртом"

10.08.2015 | 673 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019