Пригодницька фантастика “Той, що біжить лабіринтом” (The Maze Runner)

Про фільм
Рік: 2014.
Країна: США.
Час: 113 хв.

Режисер: Уес Болл.
В головних ролях: Ділан О'Браєн, Томас Сенгстер, Кая Скоделаріо, Вілл Поултер, Кі Хонг Лі, Блейк Купер, Алекс Дж. Флорес, Джейкоб Латімор, Патріція Кларксон та інші.

Бюджет: $34 000 000.
Світові збори: $340 750 640.

Рейтинг на IMDB: 6,7.
Мій рейтинг: 6,5.

Синопсис

Молодий 16-річний хлопчина (Томас Сенгстер) без пам'яті прокидається в середині підземного ліфта, що рухається вгору. Коли його двері відкриваються, він опиняється в піонерському таборі в невідомому лабіринті, серед багатьох інших підлітків. Всі вони приїхали сюди цим ліфтом. Хто прислав їх сюди і чому - не знає ніхто.

Втекти звідси неможливо, оскільки вся відкрита місцевість оточена величезними кам'яними стінами. Хоча кожен день бігуни відправляються в лабіринт, щоб його розвідати, досі ніхто нічого не знайшов, бо щоночі двері лабіринту замикаються, а сам лабіринт змінює свою структуру. Відомо лише, що в лабіринті ховаються якісь загадкові істоти. Ті, хто їх бачив, з лабіринту не повернулися.

Наш новачок звикає до життя в таборі. Тут, як і заведено, існують певні правила, яких всі дотримуються. Серед усіх хлопчаків є свій вожак, лідер Галлі (Вілл Поултер), під час сутички з яким наш головний герой пригадує, що його звуть Томас.

В Томаса і Галлі різні погляди щодо існування громади. Галлі вважає, що всі її члени повинні трудитися на загальне благо, триматися купи і разом оборонятися від можливої загрози. Так вже триває понад три роки. Томас же, на відміну від Галлі, не бажає бути приреченим на примарне існування серед височезних мурів, він хоче стати бігуном і відправитися в лабіринт, щоб знайти з нього вихід.

Рецензія

Міф про Лабіринт - один з найдавніших в людській історії, проте автори продовжують і продовжують повертатися до класичної казки, переосмислюючи її на новий лад. Черговий приклад тому - екранізація підліткової антиутопії “The Maze Runner” за однойменним романом Джеймса Дешнера.

Дешнер розповідає, що ідея книги прийшла йому в голову уві сні. Може бути, ось тільки ідея, в якій група підлітків опиняється замкнутою в дивному місці, що представляє собою або метафоричний, або справжній лабіринт, м'яко кажучи, не нова в кінематографі.

Тут на думку відразу спадають і “Куб” Вінченцо Наталі, і «Голодні ігри», і “Дивергент”, і “The Giver”, і ще чимало фільмів на подібну тематику, яких останнім часом почали багато знімати.

З “Кубом” тут взагалі чимало аналогій. Лабіринт, який змінюється, невідомі створіння (в даному випадку якісь чудовиська), що живуть в Лабіринті, люди, котрі не пам'ятають, хто вони такі, і як тут опинилися.

Ну а згідно зі стародавнім міфом, в цьому лабіринті є і свій Тесей, що відрізняється від інших хлопчиків, який не бажає слідувати встановленим правилам. А кожному Тесею, звичайно ж, потрібна своя принцеса Аріадна, яка обіцяє змінити все. Саме вона - єдина дівчинка в цьому дивному місці.

Ні автор книги Джеймс Дешнер, ні режисер фільму Уес Болл не збиралися копатися в підлітковій психології. "The Maze Runner", незважаючи на всю метафоричність - це просто підліткова пригодницька фантастика, антиутопія для дітей, віком старших тринадцяти років. Зрозуміло також, що чекати від фільму якоїсь філософської притчі, на зразок «Володаря мух», теж не доводиться. Тут все набагато простіше. Це комерційне і розважальне кіно. Саме таким воно і задумувалось.

Через це спостерігаємо деяку схематичність характерів персонажів і умовність відносин між ними у фільмі. Всі герої легко читаються, їх взаємини, всі наступні кроки і репліки дуже легко передбачуються.

Для молодого режисера Уеса Болла, який до того працював фахівцем з візуальних ефектів, “Той, що біжить лабіринтом” став першим повнометражним фільмом. Початок картини вийшов трохи затягнутим, але далі події починають розвиватися набагато жвавіше і динамічніше.

На головні ролі Уес Болл взяв акторів, які засвітилися в молодіжних серіалах "Teen Wolf" і "Skins", плюс запросили дуже непоганого британського актора Томаса Сенгстера. Свого головного героя Томас зіграв добре, і в міру переконливо.

Серед інших акторських робіт ще можна виділити харизматичного вожака Галлі (Вілл Поултер), який непохитно слідував усталеним принципам зграї, і до кінця залишався вірним їм.

Єдина дівчинка в фільмі Тереза, яку зіграла Кая Скоделаріо, до болю нагадувала понуру Крістен Стюарт, але в фільмі в неї було дуже мало реплік, і вона практично нічим особливим не запам'яталася.

Резюмую. “Той, що біжить лабіринтом” - це “Голодні ігри” для хлопчаків-тінейджерів. Історія, звичайно, не нова, але в фільмі відчувається певна напруга, є своя динаміка, інтрига, так що загалом вийшло непогано, чого я навіть не очікував. Так, кіно прохідне, але в будь-якому випадку, набагато краще, аніж відверто паршивий “Дивергент”.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 3+
Режисерська робота 4
Сценарій 3
Резюме вторинно, але непогано
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Rotten Tomatoes" Цей фільм на сайті "Гуртом"

07.08.2015 | 1057 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019