Фантастична мелодрама “Вона” (Her)

Про фільм
Рік: 2013.
Країна: США.
Час: 126 хв.

Режисер: Спайк Джонс.
В головних ролях: Хоакін Фенікс, Скарлетт Йоханссон (голос Саманти), Емі Адамс, Олівія Уайлд, Метт Летчер, Руні Мара, Спайк Джонс (голос) та інші.

Бюджет: $23 000 000.
Світові збори: $47 351 251.

Рейтинг на IMDB: 8,1.
Мій рейтинг: 8,0.

Синопсис

Теодор Твомблі (Хоакін Фенікс) - письменник, який працює в компанії, що займається написанням рукописних листів замість людей, які не вміють гарно і зворушливо писати. Теодор надиктовує текст на комп’ютер, потім роздруковує листи звичайним рукописним текстом, після чого відсилає їх клієнтам.

На даний момент Теодор почуває себе самотнім після розриву в стосунках з дружиною Кетрін (Руні Мара). Легкий стан депресії, туга за своєю коханою, переживання і все таке.

У вільний час він грає у відеоігри, спілкується в аудіочаті, або зустрічається з друзями - Емі (Емі Адамс) і Чарльзом (Метт Летчер).

Якось, піддавшись рекламі, Теодор вирішив купити собі операційну систему зі штучним інтелектом OS1. Після вибору опції жіночого типу, ОС самостійно обирає собі ім'я Саманта (Скарлетт Йоханссон) і починає спілкуватися з Теодором. Саманта - розумна, кмітлива, дотепна, з чарівним голосом, любить побазікати.

Після того, як побачення Теодора з незнайомкою (Олівія Вайлд) в ресторані зазнало фіаско, він все більше і більше починає зближуватись із Самантою. Вони проводять багато часу разом, спілкуються на різні теми. Дуже швидко все це переростає у щось значно більше - у Теодора починають зароджуватись до Саманти почуття.

Рецензія

Спайк Джонс прославився тим, що зняв абсолютно неймовірний, оригінальний і дуже класний фільм "Бути Джоном Малковичем", який став справжнім хітом, отримав купу всіляких кінематографічних нагород і дуже полюбився глядачам. Потім була "Адаптація", яка теж була високо оцінена критиками й отримала "Оскара" за найкращий адаптований сценарій, і картина "Там, де мешкають чудовиська" (Where the Wild Things Are). До стрічок "Бути Джоном Малковичем" і "Адаптація" сценарій писав один з найоригінальніших сценаристів Голлівуда - Чарлі Кауфман.

У фільмі "Вона" Спайк Джонс вперше виступив одночасно в якості режисера і сценариста.

Треба сказати, що стрічка поставлена доволі грамотно. Знята в неквапливому, спокійному темпі, в м’яких і теплих тонах, але при цьому не виглядає депресивною. За настроєм і стилем зйомки все це дещо нагадує "Гаттаку". Крім того, "Вона" - фільм цікавий, оригінальний, позбавлений всіляких штампів і кліше.

Плюс, в стрічці чимало всіляких хуліганських штучок - чисто в стилі Спайка Джонса. Особливо запам'ятався епізод, коли Теодор займався сексом по телефону з посторонньою особою жіночої статі, яка захотіла, щоб її вдарили мертвим котом.

Хоакіну Феніксу вдалося дуже точно передати настрій і стан свого Теодора, причому без нотки фальші, чи перегравання. Депресивний і меланхолійний, мрійливий і романтичний, радісний і сумний, закоханий і розчарований.

Весь спектр емоцій передано дуже тонко, напівтонами - буквально одним поглядом, одним виразом обличчя. От дивишся і віриш, що ця людина саме так почувається. Я вважаю, що зіграти настрій і передати душевний стан свого героя так, щоб воно виглядало настільки переконливо і зворушливо - завдання дуже непросте. Хоакіну Феніксу це під силу. Прекрасна роль.

Емі Адамс тут грає подружку Теодора Емі. Виглядала вона дуже добре: щиро, натурально і нефальшиво. Хороша роль вийшла.

Зовсім неочівувано сподобалася Олівія Вайлд, яка там з'являється буквально в одному епізоді під час зустрічі з Теодором в ресторані. Вони разом випивають, жартують, потім цілуються на вулиці. Але в моменті, коли вона говорить Теодору, що ти, мовляв, трахнеш мене, а потім не будеш дзвонити, як це роблять майже всі хлопці, Олівія була на диво переконливою.

Фільм "Вона" отримав схвальні відгуки критиків: на Rotten Tomatoes - 94% позитивних відгуків. На IMDB рейтинг в картини теж дуже високий - 8,1. Плюс, стрічка удостоїлась багатьох нагород, включаючи "Золотий Глобус" і "Оскар" за найкращий оригінальний сценарій. Всього 73 перемоги і 82 номінації. Вважаю, що цілком заслужено.

Резюмую. Хороший фільм. Так, він дещо специфічний, трохи меланхолійний, але романтичний і зворушливий. Чи всім сподобається "Вона"? Ні, далеко не всім. Доводилось чути приблизно таке: "Яка може бути любов до ОС, до голосу з комп’ютера, який взагалі нічого не відчуває? Хлопці, ви що там, з глузду з'їхали?" Що я можу на це сказати? Кожний має право на свою думку.

P.S. Спайк Джонс, до речі, озвучував маленького інопланетянина у відеогрі, яку грає Теодор.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Загальна оцінка 5
Резюме хороше кіно
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Metacritic

20.08.2014 | 939 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019