Кримінальна комедія “Факап, або гірше не буває” (Nicht mein Tag)

Про фільм
Рік: 2014.
Країна: Німеччина.
Час: 110 хв.

Режисер: Петер Торварт.
В головних ролях: Моріц Бляйбтрой, Аксель Штайн, Жасмін Герат, Анна Марія Мюе, Неля Кіпер, Бен Рюдінгер, Бекім Гурі, Тобіас Нід, Максвелл Ріхтер, та інші.

Вікова категорія: 16+.

Рейтинг на IMDB: 6,7.
Мій рейтинг: 6,5.

Синопсис

Життя в банківського працівника Тілля Рейнерса (Аксель Штайн) таке ж нудне, як його ім'я. Хоча він одружений, має сина, але робота в банку не робить його щасливим. Але загалом все було непогано. Ну, принаймні, так Тілль думав. Звичайно, у нього були певні проблеми. Але хіба це проблеми: “Кохана, куди ми поїдемо у відпустку?”. Поміняти смартфон, або купити Xbox? А може купити Playstation? “Борусія” знову програла “Фрайбургу”. Все воно якось по-дурному, і дріб'язково. Але щоб зрозуміти, хто ти є, що для тебе важливо насправді, і кого ти найбільше за все любиш, потрібно опинитися в самій дупі, по вуха у лайні.

І одного разу такий день настав. В банк вривається грабіжник, але коли настигає поліція, той в якості заручника він бере Тілля. Грабіжником виявився один хлопець з татуюваннями на тілі Наппо (Моріц Бляйбтрой), який перед тим приходив до Тілля в банк, щоб взяти кредит на “Мустанга”. Однак, в кредиті йому відмовили (той ніде не працює), тому на другий день він вирішив обчистити банк.

Поліція розробляє план перехоплення, встановлює блокпости, тому Наппо вирішує заховати заручника в багажнику і зникнути з награбованим. Але все йде не за планом і Наппо переховується разом з Тілем. Поступово вони починають зближуватися один з одним — лузер-клерк і крутий хлопець.

Рецензія

В російському варіанті дебіли-локалізатори (а по-іншому їх і не назвеш) стрічку “Nicht mein Tag” переклали абсолютно по-ідіотськи “Факап, или хуже не бывает”. Тоді як назва фільму, яку перекладе правильно навіть першокласник, простіше нікуди - “Не мій день”. А наші імбецили були ще оригінальнішими, вони взяли й зробили кальку з російського перекладу, в результаті вийшло “Факап, або гірше не буває”.

Але давайте безпосередньо поговоримо про саму картину. Так ось, режисер стрічки “Nicht mein Tag” Петер Торварт в кінематографічному світі прославився фільмом “Bang Boom Bang” (в оригіналі “Ein todsicheres Ding”, в російському перекладі “Верняк”), який на IMDB має високий рейтинг 7,7. Я цей фільм, на жаль, не бачив, але планую обов'язково переглянути.

В даному ж випадку, в Торварта вийшов доволі забавний кримінальний бойовичок, який я подивився із задоволенням. Сюжет тут дещо вторинний, але хороша порція гумору і особливо акторські роботи витягують цей фільм на дещо вищий рівень.

Акторський дует Бляйбтрой-Штайн виглядає дуже здорово і гармонічно. Персонажі Тілль і Наппо — наче дві протилежності, яким є чому повчитися один в одного. Актори настільки вжилися в свої ролі, що грають практично ідеально. І якщо Бляйбтрою не вперше зображати такого зухвалого й грубого, але крутого хлопця, з чим він, безумовно, успішно справляється, то Аксель Штайн, можна сказати, вразив!

На перший погляд Тілль Райнер справляє враження щасливої людини: кохана дружина, дитина, власний будинок, автомобіль, банківська посада, вічно усміхнений, трохи залицяється до молодої колеги, прагне бути «душею компанії» і все таке. Але якщо заглибитися в буденне життя Тілля, то воно йому остогидло настільки, що єдине, про що він мріє, це про двотижневу відпустку, а ще він перетворився на плаксивого «підкаблучника», що постійно жаліється своїй дружині. Кожний його наступний день нічим не відрізняється від попереднього — відраза до своєї роботи, татової «іржавої тачки», фізіономії начальника і т.д. Але в один «сонячний день» Тілль відчуває себе «героєм дня» і просить грабіжника банку Наппо взяти його ключі від машини.

І тут наш офісний планктон і тютя-сім'янин дає собі волю і випускає на зовні колишнього безбашного рокера, здатного на вчинки, що мають чоловічий стрижень, з притаманною для нього зухвалістю і дикістю, яка в ньому весь цей час жила! Дві абсолютно різні ролі. Аксель зіграв двох абсолютно різних людей. І зіграв практично на відмінно! Який же ж він став, коли розквіт..

Тут ще один цікавий момент. Те, що трапилося з Тіллем - це скоріше шанс розправити крила, які він давно сховав, шанс на ковток свіжого повітря, якого йому так не вистачало. І Наппо в цій ситуації виступив скоріше його рятівником з офісних джунглів і сімейної кризи, аніж злочинцем, що зробив замах на його життя.

З інших акторів когось виділити складно — вони скоріше були тут для масовки, хіба що кралю Наппо, яку, між іншим, дуже добре загримували. Плюс, для всіх шанувальників Тіля Швайгера приготований приємний сюрприз - камео із самим Тілем, причому досить смішне.

Резюмую. Загалом, вийшло приємне, веселе, легке, драйвове і динамічне кіно з хорошою долею гумору і цікавою пригодницькою історією. Сюжет як такий особливою оригінальністю не блищить (те, як Тілль, Наппо, і його ципочка під кінець відриваються, трохи нагадує “Hangover”), та й кінцівка вийшла доволі прогнозована, але класний дует Бляйбтрой-Штайн з легкістю компенсує всі недоліки цієї картини.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4+
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме забавно
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB

Дивіться також:

"Вбий мене тричі" (Kill Me Three Times) "Занесло" (Redirected) “Дикі історії” (Relatos Salvajes / Wild Tales) “Євротур”

05.08.2015 | 612 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019