Серіал “Шибайголова” (Daredevil)

Про фільм
Рік: 2015.
Країна: США.
Тривалість серії: 60 хв.
Сезон: 1.

Кількість серій: 13.
Режисери: Філ Абрахам, Феррен Блекберн, Стівен С. ДеНайт, та ін.

В головних ролях: Чарлі Кокс, Дебора Енн Уолл, Елден Хенсон, Вінсент Д’Онофріо, Тобі Леонард Мур, Вонді Кертіс-Холл, Боб Гантон, Розаріо Доусон та інші.

Рейтинг на IMDB: 8,8.
Мій рейтинг: 8,5.

Синопсис

Метт Мердок (Чарлі Кокс) в результаті нещасного випадку, викликаного хімічними речовинами, втратив у дитинстві зір, а згодом і свого батька, який був боксером. Хлопчину підібрав і виховав один незнайомий сліпець (Скотт Гленн), який навчив малого бойовим мистецтвам, а потім покинув і зник безслідно.

Після нещасного випадку Метт отримав виняткові сенсорні здібності, які дозволяють йому дуже чуттєво сприймати навколишнє середовище. Наприклад, він відчуває серцебиття, і по цьому може визначити, в якому стані перебуває людина - бреше вона, чи ні. Він з легкістю може визначити, чи за вами хтось стежить, орієнтуючись за звуками, або які на вас парфуми, орієнтуючись за запахом і т.д.

Після закінчення навчання в Колумбійському університеті, вже дорослий Метт Мердок разом зі своїм другом-однокурсником Фоггі Нельсоном (Елден Хенсон) відкрив юридичну фірму в "Пекельній Кухні" Нью-Йорка.

Разом вони хочуть допомагати простим людям, які не можуть собі дозволити найняти дорогого адвоката, щоб захистити себе у суді. До лав адвокатської діяльності Метт і Фоггі залучають вродливу дівчину Карен Пейдж (Дебора Енн Уолл), яка має допомагати їм в офісній роботі.

Потайки від своїх друзів добропорядний сліпий адвокат Метт Мердок як Месник в масці веде свою особисту війну з кримінальним і злочинним світом Нью-Йорка. Йому протистоїть дуже багата, загадкова і жорстока персона - бізнесмен Вілсон Фіск (Вінсент Д'Онофріо), який пов'язаний з російською і китайською мафією, що займається поширенням наркотиків в США.

Фіск постійно знаходиться в тіні: він приховує своє ім'я, практично не з'являється на людях, жителі “Пекельної кухні” навіть не здогадуються про його існування, а всі інтереси Фіска представляє його права рука - Джеймс Веслі (Тобі Леонард Мур), який веде переговори, не називаючи імені свого хазяїна.

Рецензія

Я до кінематографічного всесвіту Marvel ставився доволі скептично. Сольні пригоди Халка, Тора, Стіва Роджерса (славнозвісний Капітан Америка) мене якось не дуже вразили. Але з виходом “Месників” і особливо “Вартових галактики” моя цікавість до Marvel трохи пожвавилась. Як відомо, компанія не обмежується випуском лише художніх фільмів, знятих за мотивами коміксів. Marvel також відзняли вже три серіали “Agents of S.H.I.E.L.D.”, “Agent Carter” і “Daredevil”, який мені і порекомендували подивитися.

Чогось особливого я від “Daredevil”, чесно кажучи, не очікував — частково псувало враження ще й те, що на думку постійно спадав жахливий однойменний художній фільм 2003-го року з Беном Аффлеком в головній ролі.

Але, все-таки, я засів за цей серіал, і мушу сказати, що був просто вражений і практично не міг від нього відірватися. На екранізований комікс “Daredevil” схожий дуже мало, незважаючи на деякі підкреслені в ньому елементи.

Однак, виглядає він дуже цілісно, а знятий і зіграний настільки майстерно, що "Шибайголова" стає справжньою кінематографічною подією. Ну, точніше, він вже нею став - на IMDB рейтинг аж 9,0, а на Томатах - 98% позитивних відгуків від кінокритиків.

Один з головних плюсів цього серіалу — реалістичність, що абсолютно нетипово для "Марвел". Бо раніше що у них виходило — дитячий садок, труси на лямках, а тут історія набула справжньої драматургії. В серіалі практично немає коміксу - і це явний плюс. Метт Мердок - звичайний хлопець, який волею долі отримав особливі здібності, помножені на бойові навички в рукопашному бою.

Навіть “Пекельна кухня” (район Нью-Йорка) - зовсім не фантастичне місто, а навпаки - дуже реалістичне і сучасне. На вулицях царює злочинність і кримінальний світ, який наповнений грабіжниками, наркоманами, мафією, продажними політиками і поліцією. Але всі вони - прості люди.

Окрема історія - бійки в "Daredevil". Бойова хореографія поставлена дуже здорово і виглядає надзвичайно ефектно. Найбільше запам'яталася бійка з росіянами в коридорі (майже як в фільмі «Oldboy»), шикарна бійка з Нобу, бійка з вчителем в домі Мердока і т.д.

Акторський ансамбль в фільмі дуже гармонійний і природній. Чарлі Кокс, Елден Хенсон і Дебора Енн Уолл чудово взаємодіють на екрані.

Чарлі Кокс грає блискуче — і як юрист, і як месник - він дуже переконливий. Вдень Метт чесний, добропорядний сліпий адвокат з тростиною, а вночі жорстокий Месник в масці, який ризикує своїм життям заради відновлення порядку в своєму рідному районі, та й в усьому місті взагалі. Зіграно як по нотах: відчувається і глибина персонажа, і внутрішня боротьба, і конфліктність, і крутість героя в масці.

Однозначно сподобався Елден Хенсон, що втілив на екрані Фоггі Нельсона, вірного друга і напарника нашого сліпого героя. Персонаж вийшов дуже симпатичний: легкий, веселий, прикольний і кмітливий. Здорово зіграно.

Також добрих слів заслуговує і Дебора Енн Уолл в ролі Карен Пейдж, яка розбавляла чоловічий дует Фоггі і Метта. Красива, розумна і сильна жінка, яка вірить у справедливість і правду, і ніколи не відступає перед лицем небезпеки.

Але найсильніша роль в фільмі, на мій погляд, це роль Уілсона Фіска у виконанні Вінсента Д'Онофріо. Фіск - злий, жорстокий, розумний, моторошно небезпечний, але в той же час - вразливий. Фіск здатний на високі почуття, і найбільше в світі він любить Ванессу (Айелет Зурер), заради якої готовий практично на все.

Свою найвідомішу роль Вінсент зіграв у фільмі Стенлі Кубрика «Full Meatl Jacket», де постав в образі рядового Гомера Пайла. Ще тоді Вінсент показав наскільки чудово він може грати психопатів – варто лише згадати сцену в туалеті! В «Шибайголові», через 20 років після «Full Meatl Jacket», Онофріо знову розкрився.

Роль насправді вражаюча — дуже потужний і харизматичний персонаж вийшов. Просто на диво. Найкращий антигерой в "Марвел" на даний момент. І не потрібні ані спецкостюм, ані маска. Лише один вираз обличчя Д'Онофріо може налякати до чортиків.

Серед другорядних ролей особливо запам'ятався Тобі Леонард Мур в ролі Джеймса Уеслі. Вірний помічник, права рука Фіска і його єдиний друг. Дуже хороший персонаж: стриманий, холоднокровний, хитрий і завжди ввічливий.

Також мені сподобався Вонді Кертіс-Холл в ролі журналіста Бена Уріха. Принциповий і наполегливий трудяга-репортер, який завжди йде до кінця і свято вірить в те, що робить.

Що цікаво, навіть лідери російської мафії, Володимир і Анатолій, вийшли доволі автентичними і правдоподібними. І по-російськи розмовляють вони цілком нормально — чітко і виразно, а не з якимось незрозумілим і кривим акцентом, як, наприклад, в фільмі “Джон Уік”.

Це майже неймовірно, але серіал вийшов дуже класний. Тому що в ньому практично немає нічого від попередніх фільмів "Марвел". Режисери зробили свою власну історію, дуже сильно змістивши акценти, повністю викорінивши комікс, в результаті чого вийшла справжня кримінальна драма з елементами бойовика.

Аналогічну річ свого часу провернув мій улюблений Крістофер Нолан в кінотрилогії “Бетмена”, де повністю переосмислив історію знаменитого комікса. Видно, що творці "Daredevil" і справді надихалися творінням Нолана, адже тут і атмосфера, і стиль, і манера оповіді, і головний герой, який веде подвійне життя - все це сильно нагадує ноланівський “Бетмен: Початок”.

Загалом, мені дуже сподобалося, як це зроблено. Майстерна постановка, класна заставка на початку, відмінні акторські роботи, і дуже хороший сюжет. Коміксом тут навіть і не пахне, тому серіал вийшов дуже крутий: атмосферний, реалістичний і сильний. Деякі епізоди зняті насправді вражаюче — 8 серія, наприклад, в якій розповідалося про минуле Фіска, взагалі гідна “Оскара”.

В результаті “Daredevil” - найкращий на сьогодні серіал про супергероїв, який я бачив. Так що творцям прийдешніх марвеловських серіалів - "Jessica Jones", "Luke Cage", "Iron Fist" і "The Defenders" — доведеться добряче постаратися.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме потужно і здорово
Чи варто дивитися обов'язково

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

13.07.2015 | 778 | Коментарі (1)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019