Чорногуморна комедія “Дикі історії” (Relatos Salvajes / Wild Tales)

Про фільм
Рік: 2014.
Країна: Аргентина, Іспанія.
Час: 122 хв.

Режисер: Даміан Шіфрон.
В головних ролях: Рікардо Дарін, Оскар Мартінес, Леонардо Сбарагліа, Еріка Рівас, Ріта Кортесе, Даріо Грандінетті, Марія Онетто, Ненсі Дуплаа Осмар Нуньєс, та інші.

Рейтинг на IMDB: 8,2.
Мій рейтинг: 7,8.

Синопсис

У всьому світі є насильство. Повсюди. На борту літака, в ресторані, на дорозі, і навіть.. на весіллі. Рано чи пізно терпець увірветься у кожного, і тоді на волю вирветься звір, якого ви тримали в замкнутій клітці. Власне, саме про це розповідається в фільмі “Дикі історії”, який складається з декількох новел. Про них і поговоримо.

Пролог «Пастернак»
Два пасажири літака в процесі спілкування з'ясовують, що вони обидва знають якогось Пастернака. Пізніше виявляється, що всі пасажири рейсу знають цю людину.

Новела «Щури»
Офіціантка ресторану розуміє, що її єдиним відвідувачем є кредитор, який довів її батька до самогубства. Глибоко в душі вона мріє про страшну вендетту, а її напарниця по роботі, старенька куховарка, пропонує підсипати відвідувачу в їжу щурячу отруту.

Новела «Найсильніший»
Водій Audi Дієго трасою обганяє Маріо, випадкового водія старої Peugeot, попутно ображаючи того. Незабаром у Дієго спускає шина і водій Peugeot наздоганяє його.

Новела «Маленька бомба»
У Сімона Фішера евакуйовують машину і він пропускає день народження своєї доньки, після чого Сімон вирішує влаштувати гучний акт помсти протесту.

Новела «Пропозиція»
Хлопець з багатої сім'ї збиває вагітну жінку автівкою батька і втікає з місця аварії, не надавши їй допомогу. Дізнавшись про це, батько дзвонить адвокату і вони придумують план, за яким їхній садівник має взяти на себе провину за винагороду.

Новела «Поки смерть не розлучить нас»
Наречена Роміна на весіллі дізнається, що її майбутній чоловік Аріель зраджував їй з однією з подруг на весіллі, і вона привселюдно вирішує влаштувати йому відплату на очах у всіх присутніх.

Рецензія

“Дикі історії” (ісп. Wild tales) - іспано-аргентинська чорна комедія режисера Даміана Шіфрона і культового продюсера Педро Альмодовара. Фільм складається з шести короткометражок, об'єднаних спільною темою насильства і помсти. Картина “Дикі історії” отримала багато престижних нагород, номінацію на “Оскар”, а на сайті Rotten Tomatoes має 96% позитивних відгуків від кінокритиків. Окрім того, стрічку занесло на IMDB в Top 250 найкращих фільмів всіх часів і народів. Тому я не міг не звернути увагу на дану картину.

Мушу сказати, що фільм “Дикі історії” мені однозначно сподобався. З невеличкими відмовками, але сподобався. З декількох причин.

По-перше, в “Relatos Salvajes” Шіфрон показує проблеми Аргентини — корупцію, злочинність, бюрократію і т.д. Перебуваючи в таких умовах людина, загнана в кут і доведена до відчаю, може вдатися до будь-яких непередбачуваних дій.

По-друге, він робить це без будь-якого моралізаторства. Нам просто демонструють різні новели, даючи поживу для роздумів. А задуматись є про що.

По-третє, все це подано під гострим соусом класного чорного гумору. Плюс, всі епізоди дуже різноманітні і багато в чому непередбачувані. Доводиться докладати чималих зусиль, щоб вгадати хід історії, але режисер Даміан Шіфрон все одно продовжує знаходити нові способи здивувати публіку.

Здавалося б, всі новели абсолютно різні і не мають особливого зв'язку один з одним, але об'єднує їх одне. Режисер підводить головних героїв його історій до точки кипіння, ламає їх і штовхає на шокуючі вчинки. Плюс, всі герої кіноновел - прості люди, що потрапили в складні життєві обставини. Всі вони, зіткнувшись з несправедливістю, агресією і зрадою, реагують на події так, як це властиво сучасній людині. Коротенько пробіжимося по всіх новелах.

Перша новела “Пастернак” вийшла невеличкою, але забавною. І не без моралі, враховуючи те, чим вона закінчилася.

Новела "Щури" - це драма про помсту. А помста, як відомо, це страва, яку треба подавати холодною.

Новела "Найсильніший" показує знайому ситуацію, в якій начебто цілком нормальні люди на дорозі в один момент перетворюються на якихось монстрів. Тут режисер, на мій погляд, десь трохи перегнув планку, коли Маріо випорожнився на капот Дієго. Але з іншого боку, стає цілком зрозуміло, чому саме останній злетів з котушок. Ну і розв'язка в цій новелі — абсолютно розкішна. В кращих традиціях чорного гумору.

Три останні новели зняті в дусі гострої соціальної сатири.

Новела "Маленька бомба" демонструє людину, яка не побоялась і самотужки змогла повстати проти наскрізь прогнилої і корумпованої системи, що займається цілковитим свавіллям по відношенню до водіїв. Більшість людей з цією системою, зазвичай, не зв'язувються, але Сімон - не такий. Сімона, до речі, зіграв відомий за межами Аргентини й Іспанії актор Рікардо Дарін, який знімався в ще одному чудовому аргентинському фільмі “Таємниця в його очах”. Я про цей фільм ще обов'язково напишу.

"Пропозиція" - новела, яка показує продажність суддів, підлість адвокатів, і те, як багаті люди вважають, що гроші дозволяють їм безкарно здійснювати вбивства. Розв'язка тут теж вийшла дуже життєвою.

Шоста і заключна новела "Поки смерть не розлучить нас" - це взагалі праздник якийсь. Чудове і розкішне на перший погляд весілля, перетворюється на казна-що, коли Роміна з'ясовує, що її Аріель зраджував їй з однією з подружок, присутніх на весіллі. Далі пішла така буффонада, що розповідати немає ніякого сенсу — це просто треба бачити. Вищий клас!

Резюмую. “Дикі історії” - явно подія в кінематографічному світі і, безперечно, прорив для аргентинського кіно. Сміливо, оригінально, яскраво, нешаблонно, багато в чому несподівано і безбашно. Плюс, дуже класний чорний гумор, який червоною ниткою пронизує всю антологію. Я подивився з великим задоволенням. Кожна новела по-своєму цікава, оригінальна, смішна, і не без моралі. Хоча моралізаторства як такого тут немає і близько. Режисер просто показує життєві ситуації, розповідає маленькі історії і дає поживу для роздумів, а висновки кожен робить сам, що дуже цінно.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4+
Акторська гра 4+
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме класні чорногуморні історії
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

09.07.2015 | 696 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019