Бойовик “Рейд: Спокута” (Serbuan Maut / The Raid: Redemption)

Про фільм
Рік: 2011.
Країна: Індонезія.
Час: 101 хв.

Режисер: Гарет Еванс.
В головних ролях: Іко Ювайс, Яян Рухьян, Джо Таслім, Доні Аламсях, П'єр Грюно, Рей Сахетапі та інші.

Бюджет: $1 100 000.
Збори в США: $4 105 187.

Рейтинг на IMDB: 7,6.
Мій рейтинг: 7,8.

Синопсис

В цій Джакарті (столиця Індонезії), як виявляється, чортзна-що твориться. На околицях багатомільйонного міста процвітає кримінальний світ, куди прості жителі бояться навіть носа показати.

Що вже й говорити, коли сама поліція вважає за потрібне туди просто так не показуватись, а прагне дотримуватися нейтралітету, ізолюючи в такий спосіб злочинність від себе і жителів країни.

Користуючись неофіційними перемир'ям, яке існує між поліцією і мафією, місцевий наркобарон Тама зовсім обнаглів. Засів собі на горі Афоні верхньому поверсі багатоквартирного будинку, перетворивши будівлю на своєрідне “гетто” для бандюганів і головорізів. Тепер будь-який злочинець, який хоче уникнути правосуддя, можне знайти собі притулок в цьому місці.

Зрозуміло, що влада цього терпіти не хоче і не буде, але й підступитися до володінь Тами не так-то вже й легко. По-перше, весь будинок знаходиться під камерами спостереження, а по-друге, він добряче охороняється бойовим спецназом. Уявіть собі лишень на секунду, яке там засіло “осине гніздо”, поткнешся туди — начувайся.

Численні набіги представників закону перетворювалися на криваві бійні, переможцем в яких завжди виходив підступний Тама і його вірні “пси” - хитрий Енді і безжалісний Скажений Пес. Одним словом, непідступна така фортеця, як Кременецька Бона для Кривоноса.

Сержант Жака і керівник операції лейтенант Вах'ю чудово розуміють, що у відкритій боротьбі сили нерівні. На їхньому боці - загін новобранців, а у ворога - десятки озброєних до зубів вбивць і головорізів, які у вузьких коридорах будівлі фактично непереможні.

Але наказ є наказ - він не підлягає обговоренню.

Рано-вранці 20 бійців SWAT пробирається в будівлю і, навіть, примудряється дістатися 5 поверху. На жаль, сталася дрібна помилка і незабаром новина про вторгнення доходить до командного пункту Тами. У зв’язку з цим всі виходи опечатуються, а сусіди, добре озброївшись, виходять на захист своєї території.
Потрапивши в засідку, поліцейські змушені протистояти ворогам, які значно переважають їх чисельно. Таким чином їхня місія в лічені секунди перетворюється на таку криваву м'ясорубку, що, здається, вирватися звідси живим буде просто неможливо...

Рецензія

Завдяки щорічному кінофестивалю в Торонто глядач побачив новий індонезійський фільм «Рейд: Спокута» (Serbuan Maut). Продюсери «Рейду» привезли фільм до Канади в надії на те, що картина зацікавить іноземних прокатників і не помилилися. Стрічка британця Гарета Еванса викликала справжній фурор у публіки, в результаті чого «Рейд» закупили для широкого прокату на території Франції, Німеччини, Великобританії, Італії, Польщі, Чехії, Ісландії, Данії, Росії, Фінляндії, Нової Зеландії, Австралії і т.д. Але найбільшим успіхом було те, що на творіння Еванса звернули увагу американці з Sony Pictures.

В Штатах фільм зібрав більше $4,5 млн. при бюджеті всього в $1 млн. Це дало зелене світло на продовження фільму. Вже вийшов “Рейд 2” і заявлений “Рейд 3”.

Після виходу на екрани “Рейд: Спокута” отримав схвальні відгуки кінокритиків (на Rotten Tomatoes 85% позитивних відгуків), а багато впливових і авторитетних видань (Empire, Total Film) поставили фільму дуже високі оцінки. Глядачі теж належним чином оцінили “Рейд” - на IMDB рейтинг 7,6.

Що можна сказати про цей фільм? Так, сюжет тут простацький донезмоги: загін спецназу солдат вривається в хмарочос, де знаходиться банда під керівництвом наркобарона, в результаті між ними починається жорстока і кривава різанина. Так, у фільмі немає тонких психологічних ходів, якихось головоломок, хитросплетінь сюжетних ліній і т.д. Про акторську гру можна говорити дещо умовно. Але все це відходить на другий план, тому що в картині є те, що компенсує абсолютно все — це бойові сцени і рукопашні бої. Давно я не бачив нічого подібного в кіно. Це дійсно щось неймовірне!

До речі, постановкою рукопашних боїв на зйомках керував не стільки режисер Еванс, скільки виконавці головних ролей - Яян Рухьян і Іко Ювайс.

Рухьян, який зіграв найжорстокішого і найкрутішого бійця Тами - Скаженого Пса, колись був інструктором з рукопашного бою в секретній службі Індонезії.

Хотів би виділити декілька вражаючих сцен: епізод з холодильником, бої за участі Рами, ну і плюс фінальна бійка зі Скаженим Псом — це взагалі щось фантастичне!

Ніякого тобі моралізаторства, ніякого пафосу - просто жорстокий бойовик. Але настільки крутезний і ефектний, що я не міг відірватися від екрану під час перегляду. Дійсно вражаюче видовище. Словами переказувати, що там вони витворяють, немає ніякого сенсу - це просто треба бачити.

Тому резюмую. Ультракрутий бойовик. Постановка батальних сцен — вище будь-яких похвал. Голлівуд нервово курить в стороні.

Чи всім сподобається “Рейд”? Явно не всім. Фільм надзвичайно жорстокий, брутальний, кривавий, але разом з тим дуже реалістичний. Тому дивитися його, чи ні — залежить лише від вас.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5+
Акторська гра 4
Режисерська робота 4+
Сценарій 4
Резюме ультракрутий бойовик
Чи варто дивитися залежить від..

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті "Гуртом" Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

19.08.2014 | 877 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019