Драма “Слова” (The Worlds)

Про фільм
Рік: 2012.
Країна: США.
Час: 90 хв.

Режисер: Брайан Клагман, Лі Стернталь.
В головних ролях: Бредлі Купер, Зої Салдана, Олівія Вайлд, Джеремі Айронс, Бен Барнс, Денніс Квейд та інші.

Бюджет: $6 000 000.
Світові збори: $11 494 838.

Рейтинг на IMDB: 7,1.
Мій рейтинг: 6,8.

Синопсис

Worlds don't come easy....
Одна пісенька

Прекрасні слова! Де ви їх вкрали?
Джонатан Свіфт

Рорі Дженсен (Бредлі Купер) — письменник-невдаха. Понад усе він прагне написати те, що б сподобалося іншим, щоб його визнали, але стикається з проблемою, притаманною багатьом письменникам-початківцям - його романи не друкують.

Одного разу він знаходить чужий роман у портфелі, купленому в Парижі, коли Рорі і його дружина Дора Дженсен (Зої Салдана) були на медовому місяці. Прочитавши роман, той зрозумів - це шедевр. Раптом Рорі відчув потребу перенести твір на комп'ютер - просто передрукувати. Щоб зрозуміти, як ці слова лягають на папір і що таке — володіти словом. Спочатку у нього і в думках не було випускати цю книгу, але дружина, не знаючи правди, радить йому це зробити.

Практично одразу після виходу у світ роман стає бестселером. Рорі Дженсен користується славою, популярністю, отримує премії і скромно посміхається у променях прожекторів.

Його роман вважається перлиною сучасної прози. Ніхто навіть не здогадується, що всі ці слова, складені особливим чином, народилися в голові зовсім іншої людини, причому багато років тому. Ця людина жила в Парижі. Вона любила, страждала, самовдосконалювалася. А потім в одному пориві взяла і написала роман, який з певних причин загубився.

Через якийсь час з'являється справжній автор роману і зустрічається з Рорі.

Рецензія

Хороший фільм. Психологічний, тонкий, чуттєвий, споглядальний, з морально-етичними засадами, без зайвої сентиментальності і без надлишку романтики.

Зазначу гру акторів. В першу чергу Бредлі Купера і Зої Салдана. Вони зіграли молоду пару, яка підтримувала один одного в різних труднощах. Сподобались обидвоє: і Купер, який після “Області темряви” (де він також грав письменника) довів, що може виконувати глибокі драматичні ролі, і Салдана, яка змогла передати почуття, котрі відчувала протягом усього фільму.

Фільм ставить, можливо, більше питань, ніж дає відповідей. Але так буває в будь-якому витворі мистецтва. Так що відсутність відповідей - не претензія. Чи означає це, що претензій до картини немає зовсім? Аж ніяк. Але про це згодом.

Ну і ще треба сказати, що "Слова" - це кіно, яке вчить, виховує глядача. Чого саме? Ось декілька ключових, на мій погляд, речей.

1. Слово — не горобець, випустив, не впіймаєш.
2. За базар слова потрібно відповідати, тим більше, якщо ти їх вкрав.
3. В цьому житті ми всі робимо вибір, найважче - жити з ним.

Декілька слів про те, як кіно сприйняли глядачі і кінокритики. Думки їхні розділилися. На IMDB рейтинг в картини — 7,1, що більш-менш відповідає дійсності. Нагадаю, що пристойним там вважається рейтинг 6,5.

Тепер про критиків. Мене відверто здивувало те, що на сайті Rotten Tomatoes рейтинг в стрічки 22% “свіжості”, що взагалі нижче плінтуса. Почитав відгуки. Пишуть якісь нісенітниці: “дешева романтика”, “мелодрама, побудована на слабенькому літературному прийомі”, “абсолютно нічого цікавого”, хтось взагалі звинувачує фільм у відсутності хорошого гумору. Ну, так це ж не комедія, друзі. Це драма. Словом — дурня це все. Як на мене, то з фільмом все в порядку. Не вірите - подивіться і переконайтеся самі.

В прокаті “Слова” не стали дуже успішними: при бюджеті в $6 млн. фільм зібрав $11 млн. в США, а загалом в світовому прокаті - $13 млн. А це, фактично, провал, враховуючи, що половину бюджету собі забирають прокатники.

Резюмую. Хороше, розумне і атмосферне кіно: красиво зняте, з живими, натуральними персонажами, і ненадуманими пристрастями. Єдине, що мені тут не сподобалось — кінцівка. Якось не вписується вона в ту морально-етичну конструкцію, яку так намагалися вибудувати режисери. Тут мимоволі задумуєшся: а що, власне, нам хотіли сказати? От взяв би і вирізав ту сцену з Олівією Вайлд, яка там ні в тин, ні в ворота - чесне слово.

Розповідати я, звичайно, не буду, чим там все закінчується, щоб уникнути спойлерів і не псувати враження тим, хто ще збирається кіно подивитися. А подивитися його цілком можна. Бажано в тихій і затишній атмосфері, з близькою вам людиною і з бутилочкою хорошого вина. Благо, кіно цьому сприяє.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 4-
Резюме хороша психологічна драма
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

16.05.2015 | 884 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019