Комедія-пародія “Що ми робимо в тіні” (What We Do in the Shadows)

Про фільм
Рік: 2014.
Країна: Нова Зеландія, США.
Час: 82 хв.

Режисер: Джемейн Клемент, Тайка Вайтіті.
В головних ролях: Джемейн Клемент, Тайка Вайтіті, Джонатан Бруг, Бен Френшам, Стюарт Рутерфорд, Джекі ван Бік та інші.

Бюджет: N/A.
Світові збори: $3,279,000.

Рейтинг на IMDB: 7,6.
Мій рейтинг: 7,0.

Синопсис

Віаго (Тайка Вайтіті), Владислав (Джемейн Клемент), Дікон (Джонатан Бруг) і Петір (Бен Френшам) - живуть разом в комунальній квартирі у Веллінгтоні, в столиці Нової Зеландії. І не було б в цьому нічого незвичайного, якби не одна малюсінька деталь: всі вони — вампіри.

Віаго, Владислав і Дікон ще молоді вампіри - їм лише по декілька сотень років, вони зберігають людську подобу, а Пітер, якому 8000 років, став схожим на вампіра з фільму "Носферату: симфонія жаху" Вільгельма Мурнау.

Спільне життя друзів-вампірів сповнене клопот. Наприклад, немитий посуд завжди викликає гострі дискусії на кухні, з пошуком свіжих жертв теж все дуже непросто.

Ночами Віаго, Владислав і Дікон бродять вулицями Веллінгтона в пошуках жертв, але, оскільки вдень їм доводиться ховатися від сонячного світла, так як вони не змогли повністю адаптуватися до життя в XXI столітті.

У Дікона є подруга Джекі (Джекі ван Бік), яка виконує його доручення в обмін на обіцянку коли-небудь перетворити її на вампіра. Джекі приводить свого колишнього хлопця Ніка до вампірів, щоб вони випили його кров. Він намагається втекти, але потрапляє в кістляві руки Пітера і той в один укус перетворює його на вампіра.

Через два місяці Ніка прийняли в сім'ю. Він знайомить вампірів зі своїм другом Стю, програмістом, який приходить до них в гості і показує, як користуватися сучасними технологіями — комп'ютером, Інтернетом і т.д. Ніку важко адаптуватися до складного життя вампіра, крім цього, він ще й розповідає зовсім постороннім людям у барах і на вулиці, що він вампір. Одним з таких незнайомців виявляється мисливець на вампірів.

Рецензія

What We Do in the Shadows - новозеландська вампірська комедія-пародія в псевдодокументальному стилі, яку зняли Тайка Вайтіті і Джемейн Клемент, які також виступили тут в ролі акторів.

Треба сказати, що стиль мокументарі, коли зйомки відбуваються ручною камерою, не новий в кінематографі. Останнім часом його застосовують доволі часто: інколи це потрібно, а інколи абсолютно недоречно. В даному випадку, я гадаю, такий підхід був цілком виправданий. Показати нелегкі будні з життя вампірів в стилі домашньої історії, яка неодноразово переривається короткими інтерв'ю, причому так, що все це нагадує телевізійні документальні фільми - просто з вампірами — це, звичайно, цікава ідея.

Моменти, коли побут і розмірене існування трьох друзів-вампірів стикається з реальним світом і його проблемами, настільки безглузді, але в той же час реалістичні і правдоподібні, що просто неможливо не розсміятися від абсурдності того, що відбувається на екрані.

Ще більший сміх викликають діалоги і монологи головних героїв, які побудовані на неправильному сприйнятті вампірами зовнішнього світу і себе в ньому.

Всі четверо героїв картини — це втілення класичних образів вампірів в історії кінематографа. Кожен персонаж вийшов по-своєму кумедний.

Владислав - румунський вампір, класичний образ середьновікового кровопивці (а-ля Дракула), який навіює страх на всю Східну Європу. Його погляди дещо старомодні. Владислав прославився тим, що любив катувати людей, а в ХХІ столітті полюбив ... селфі. Така от кумедна деталь.

Віаго — втілення образу з книг і фільмів середини ХХ століття. Гламурний і витончений вампір, який застеляє підлогу і меблі газетами, щоб не забруднити їх кров'ю. Любить проводити час зі своїми друзями. В Нову Зеландію приїхав заради кохання.

Дікон — сексуальний, як він сам вважає. Вампір-бунтар - вже дещо пізніший образ, народжений сучасною масовою культурою. В роки своєї молодості Дікон був вампіром-фашистом (хороша хохма). Він не любить мити посуд і прибирати по дому.

Петір — вилитий Макс Шрек з класичного німого чорно-білого фільму “Носферату” 1922 року. Петір тут не розмовляє (напевно, така дань старій стрічці), а окрім «симфонії жаху», викликає ще й відчуття розчулення.

Окрім цього, в фільмі ще є перевертні і класні сцени з ними, друг Стю, нічні вилазки наших друзів-вампірів і спроби пройти фейс-контроль в клубі, взаємини Владислава зі Звіром, страждання Віаго за втраченим коханням і т.д. Нудьгувати точно не доведеться.

Резюмую. Оригінальна, нешаблонна, іронічна і забавна комедія-пародія, знята новозеландцями практично за копійки. В фільмі чимало хорошого чорного гумору, тому навіть криваві моменти викликають посмішку. Тим не менше, картина "What We Do in the Shadows" конкретно на любителя. Тому фанатам “Сутінків” може не сподобатися, а от кіноманам та істинним цінителям жанру буде на що звернути увагу і з чого посміятися. Культовим цей фільм не стане, але один раз його переглянути можна.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме забавна пародія
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

06.05.2015 | 1503 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019