Серіал “Картковий будинок” (House of Cards)

Про фільм
Рік: 2013 -...
Країна: США.
Сезон: 1.
Тривалість серії: 50 хв.

Режисер: Девід Фінчер, Джеймс Фоулі, Джоел Шумахер, Аллан Култер та ін.
В головних ролях: Кевін Спейсі, Робін Райт, Кейт Мара, Сакіна Джаффрі, Майкл Гілл, Майкл Келлі, Корі Столл, та інші.

Бюджет: $60 000 000.
Рейтинг на IMDB: 9,1.

Мій рейтинг: 8,5.

Синопсис

Френсіс “Френк” Андервуд (Кевін Спейсі) - честолюбний і амбіційний конгресмен Демократичної партії. Свого часу Френк вчасно поставив на потрібну конячку і сприяв Гаррету Уокеру (Майкл Гілл) стати президентом США в обмін на обіцянку зробити його Державним секретарем.

Однак після виборів глава адміністрації президента Лінда Васкес (Сакіна Джаффрі) повідомляє Френкові, що він не отримає посаду. Виявляється, його легко і витончено кинули - сенатор Керн (Кевін Кілнер) зайняв його пост, тобто президент не виконав своєї обіцянки.

Оскаженілий Френк не може змиритися з цією ганебною ситуацією, тому він вирішує діяти. Разом зі своєю дружиною Клер (Робін Райт) він шукає спосіб змести всіх опонентів, ворогів і супротивників зі шляху.

Френк виходить на молоду і успішну журналістку Зої Барнс (Кейт Мара), яка працює в “Washington Herald”. Вони починають дуже тісно співпрацювати, щоб допомагати один одному.

Рецензія

«Картковий будиночок» (англ. House of Cards) - американський телесеріал компанії Netflix, заснований за однойменним романом британського політика і письменника Майкла Доббса, який в основному має політичний характер.

Всі події цього серіалу розгортаються в сучасних США, в стінах Білого дому (саме його називають «картковим»). У центрі оповіді - конгресмен Френсіс Андервуд, який є одночасно оповідачем і безпосередньою дійовою особою. Цей прийом (оповідь від першої особи) - одна з головних фішок всього проекту. Нам, ніби, дають можливість не просто поспостерігати за політичними іграми сильних світу цього, але й почути цікаві коментарі від головного героя. Цікавий прийом, до нього з часом звикаєш.

Сюжет серіалу — це величезний клубок інтриг, які настільки тісно сплетені і взаємопов'язані, що інколи буває непросто в усьому цьому розібратися. Сценарій побудований відмінно: є багато захоплюючих та непередбачуваних поворотів сюжету, нудьгувати явно не доведеться. За умов, що майже всі події відбуваються в кабінетах, а персонажі постійно розмовляють між собою, сценарій відіграє неабияку роль. Ну і ще дуже приємно, що творці картини змогли бути максимально об'єктивними, в міру критичними і навіть не зовсім політкоректними відносно Білого дому.

В серіалі немає позитивних героїв - тільки хижаки, акули, жорстокі люди, які заради грошей і влади готові піти на будь-які жертви. В цьому плані (і не лише в цьому) “Картковий будинок” нагадує ще один чудовий політичний серіал “Босс”.

Ще один важливий для мене елемент, через який я звернув увагу на серіал — Девід Фінчер. Фінчер - один з моїх улюблених режисерів, і його прізвище завжди є ознакою якості. “Картковий будинок” не виняток — рука майстра відчувається одразу. Зрозуміло, що режисерів тут декілька, це звичний формат для телевізійного серіалу, але тим не менше, саме Фінчер став режисером пілотної серії, а також одним з продюсерів серіалу.

Акторські роботи в серіалі відмінні. Персонажів дуже багато, але кожний з них чимось запам'ятовується.

Кевін Спейсі - актор дуже яскравий і самобутній. Роль Френка Андервуда, безкомпромісного і жадібного покидька, йому дуже до лиця. Лукавий, хитрий, цинічний і маніпулятивний конгресмен, який не звик програвати і завжди бере те, що хоче. Грає Спейсі просто відмінно і дуже переконливо демонструє аморальну поведінку свого персонажа.

Робін Райт, яка грає дружину Френка, теж заслуговує добрих слів. Красива і розумна жінка, яка має свою справу - вона займається якимось благодійним фондом. Клер цікава не тільки як дружина Френка, але і як самостійний персонаж: вона здатна плести свої інтриги, може катком проїхатися по людях і, навіть, загравати з Френком. Робін Райт складає Спейсі відмінну пару.

Даг Стемпер (Майкл Келлі) — помічник і права рука Андервуда. Худорлявий, вольовий і суворий. Володіє мертвою, наче у бульдога, хваткою і небаченою вправністю у вирішенні практично будь-яких питань. Таку людину завжди потрібно мати в своєму таборі.

Сподобалася також в Кейт Мара в ролі журналістки Зої Барнс. З вигляду, ніби, сіра мишка, але насправді дуже жива, кмітлива, пронирлива, розумна і приваблива, чим активно користується. Місцями навіть безрозсудна, що може зіграти з нею злий жарт.

Пітер Руссо (Корі Столл) — слабка і невпевнена в собі людина, зі своїми демонами минулого. В Пітера велика пристрасть до спиртного, наркотиків і .. жінок, особливо під дією спиртного і наркотиків. Руссо — ніхто інший, як пішак у великій шахматній партії. Проста маріонетка в руках Андервуда. Його доля читається дуже легко. Зіграв Корі Столл дуже достойно. Прямо-таки віриться, що в глибині душі Пітер — хороша людина і намагається змінитися, але це йому навряд чи вдасться зробити.

Президентові США Гаррету Уокеру, якого зіграв Майкл Гілл, дісталося не дуже багато екранного часу, і його персонаж не встиг повністю розкритися. Ну і окрім цього в серіалі головну скрипку грає Спейсі, і вся увага сконцентровується практично лише на ньому. До речі, актори (Майкл Гілл і Джейн Аткінсон), які зіграли президента і держсекретаря в реальному житті чоловік і дружина.

Резюмую. Інтелектуальний, свого роду унікальний і знаковий серіал. Перший сезон вийшов просто відмінний. Хороша зав'язка, безліч інтриг і брехні, події постійно нагнітаються і закручуються - наче затишшя перед бурею. Цікавий, пізнавальний, інформативний сюжет, відмінна режисура, класна гра Спейсі, і як результат - цілий букет найпрестижніших нагород (у тому числі «Еммі» і «Золотий глобус»). Все це цілком заслужено. “Картковий будинок”, до речі, дуже уважно дивляться в "Білому домі" і сам Барак Обама періодично коментує серіал в твіттері. Обов'язково рекомендую переглянути.

P.S. Для зйомок серіалу був орендований склад площею близько 28000 квадратних метрів в штаті Меріленд. Знімальний майданчик серіалу - це насправді частина старого розподільного центру, а всі сцени пересування на автомобілях знімалися на зеленому тлі в приміщенні, яке раніше використовувалось для зберігання хутряних речей. Всередині будівлі складу були розміщені знімальні майданчики: Овальний кабінет, будинок Андервуда (перший, другий поверхи і підвал), будівля Конгресу, різні офіси державних представників, різні номери в розкішних готелях тощо.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність -
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме відмінний серіал
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Цей серіал на сайті IMDB Цей серіал на сайті Rotten Tomatoes

29.04.2015 | 1500 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019