Драма “Лок” (Locke)

Про фільм
Рік: 2013.
Країна: США, Велика Британія.
Час: 85 хв.

Режисер: Стівен Найт.
В головних ролях: Том Харді, Рут Вілсон, Олівія Колман, Бен Деніелс, Андрю Скотт та інші.

Бюджет: N/A.
Світові збори: $1,375,769.

Рейтинг на IMDB: 7,1.
Мій рейтинг: 7,0.

Синопсис

Іван Лок (Том Харді) по закінченні робочого дня сідає за кермо своєї BMW і їде додому. Він працює в будівельній компанії, а завтра має бути величезне закладання фундаменту. Іван одружений, у нього є кохана дружина Катрін (Рут Вілсон) і двоє синів, з якими він хоче подивитися сьогодні ввечері важливий футбольний матч по телевізору. Але один телефонний дзвінок перевертає все з ніг на голову.

Виявляється, що якась одна жінка на ім'я Бетан (Олівія Колман), з якою Іван свого часу переспав, народжує від нього дитину у лікарні в Лондоні. Вона просить Івана бути присутнім при пологах, тому що у Бетан в житті більше нікого не має.

У зв'язку з цим Лок змінює свій маршрут, і їде у Лондон, замість того, щоб їхати до своєї сім'ї. Це рішення далося йому нелегко. Всю ніч він буде їхати в автівці, по дорозі спілкуватиметься з дружиною Катрін, якій має розповісти про зраду, з дітьми, яким повинен пояснити, чому не приїде на футбольний матч, з начальником Гаретом (Бен Деніелс), якому слід розтлумачити, чому він не з'явиться завтра зранку на роботу.

Словом, Іван має пройти всі сім кіл пекла, тобто вирішити всі свої справи протягом однієї ночі, їдучи за кермом BMW по дорозі в лікарню.

Рецензія

Ідея взяти одну людину і помістити її в якесь конкретне місце, де вона буде перебувати протягом всього фільму, не нова в кінематографі. Подібні кіно-експерименти вже проводились неодноразово: іспанець Родріго Кортес запроторив Раяна Рейнольдса в труну в фільмі Buried, Стівен Дорфф опинився в багажнику авто в стрічці Brake, Джеймс Стюарт весь фільм провів у своїй квартирці в класичній картині Хічкока Rear Window. Прикладів чимало.

Всім цим фільмам були притаманні відчуття клаустрофобії, напруги, тривоги, страху, саспенсу. Стрічка Стівена Найта в цьому плані дещо відрізняється, тому що “Лок” в більшій мірі драма, аніж саспенсовий трилер.

“Лок” - стрічка британця Стіва Найта, який до того працював сценаристом, і написав сценарії до таких фільмів як: Dirty Pretty Things, Amazing Grace, Eastern Promises (пафосний переклад - “Порок на експорт”), “Ефект колібрі”, “Прянощі і пристрасті” серіалу Peaky Blinders і так далі. Ну і тут, набравшись досвіду, Найт вирішив поставити власний фільм за своїм сценарієм. Точно така ж історія була з Деном Гілроєм і його “Стрінгером”.

Треба сказати, що завдання перед режисером стояло дуже непросте: спробуйте зняти кіно з одним актором, який весь фільм єдине що робить - веде автомобіль і розмовляє по телефону. Причому зняти все це так, щоб воно могло тримати біля екрану протягом всього перегляду. Та й взагалі - що з цього можна вижати? Але в Найта, на мій погляд, вийшло.

Головна запорука успіху - Том Харді, який завдяки своїй харизмі і переконливій акторській грі зміг “зробити” фільм. Причому Харді тут постав в доволі незвичній для себе драматичній ролі. Ми звикли його бачити в образі психопата Бронсона в однойменному фільмі, в ролі боксера Тома Конлона в Warrior, або потужного і м'язистого Бейна в The Dark Knight Rises. А тут всі емоції передаються дуже тонко, напівтонами, голосом, мімікою обличчя. Здорово все це виглядало. Мої компліменти.

З сюжетної сторони Найт теж зміг зацікавити. В центрі оповіді перед нами постає звичайний чоловік — прораб з бородою, в пуловері з бавовни, який в житті вчинив лише одну помилку — переспав з жінкою, якої він практично не знав. З одного боку, він, звичайно, вчинив неправильно. Але з іншого, він працював три місяці далеко від дому, а тут так трапилося, що і жінка якась знайшлася, вона видалася приємною, була ніжною з ним, потім було вино, ну і далі все якось само собою вийшло.

Зрозуміло, що Іван не може любити цю жінку — він її навіть не знає, плюс, у нього є сім'я, двоє хлопчиків, просто так сталося в житті чоловіка, який був стомлений, далеко від дому, та ще й підпив трохи вина.

Він не знав, що вона завагітніла, а тут цей телефонний дзвінок, який може змінити все життя, все те, що він багато років будував. В сімейному плані, і не тільки. Іван любить свою дружину, любить свою роботу, він розуміє, що вчинив неправильно, помилився, але він також не може собі дозволити відректися від цієї жінки, адже це буде і його дитина. Іван не хоче, щоб дитина виросла сиротою і не знала свого батька, як це сталося свого часу з ним. Батьківське прокляття переслідує його в прямому і переносному сенсі. Він хоче очиститись. Але чи зрозуміє це його дружина, чи пробачить вона йому?

Хороший сценарій слугує якісною підтримкою для Харді. Є тут декілька цікавих поворотів сюжету, непогана драматична складова, також закладені правильні моральні принципи — здатність говорити правду, брати на себе відповідальність і йти до кінця. Сюжетна лінія з батьком Лока, на мій погляд, була троха надумана і побічна, але загалом це не дуже псувало враження.

З акторів ще можна виділити Рут Вілсон, якій вдалося передати широкий спектр емоцій лише одним голосом по телефону. Тому фільм краще за все дивитися в оригіналі. Озвучення — це теж гра, і в даному випадку воно відіграє дуже важливу роль.

Якоїсь видовищності, чи екшн-сцен у фільмі немає. Повторювані переходи камер, тьмяне жовте освітлення автомагістралі, розмови по телефону, Том Харді зі своїм специфічним акцентом і його BMW. Фільм можна слухати просто з закритими очима, і він матиме практично той самий емоційний ефект.

Більшість глядачів, які звикли до сучасних блокбастерів, виключають кіно десь на хвилині двадцятій-тридцятій, або просто засинають. Ну що тут дивитися — нудьга зелена. Хоч би він там збив кого-небудь по дорозі, чи пукнув разочок-другий — було б куди веселіше.

Але мені сподобалося. Сподобалася гра Тома Харді, сподобався сценарій, сподобалося те, як це було реалізовано на екрані. Я взагалі люблю оригінальні, нешаблонні фільми, і “Лок” якраз один із них.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність -
Акторська гра 5
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме добре зроблено
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

09.04.2015 | 731 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019