Серіал “Бос” (Boss)

Про фільм
Рік: 2011-2012.
Країна: США.
Сезони: 1-2.
Кількість серій: 18.
Тривалість серії: 56 хв.

Режисери: Жан Де Сегонзак, Маріо Ван Піблз та ін.
Автор ідеї: Фархад Сафінія.
В головних ролях: Келсі Греммер, Конні Нільсен, Ханна Уер, Джефф Хефнер, Кетлін Робертсон, Трой Геріті, Мартін Донован, Френсіс Гуінан та інші.

Рейтинг на IMDB: 8,1.
Мій рейтинг: 8,8.

Синопсис

Том Кейн (Келсі Греммер) - мер Чикаго, який протягом багатьох років підтримує стабільні умови для всіх керівників місцевого бізнесу, а ті, в свою чергу, забезпечують меру підтримку в його політичних справах. Влада Кейна поширюється на весь штат, на кожну велику шишку, чи найдрібнішого чиновника.

Якось під час обстеження Кейн дізнається, що хворий важким нейродегенеративним захворюванням, яке називається деменція з тільцями Леві. Симптоми поки не відчутні, але скоро почнуть проявлятися.

Кейн — дуже сильна і вольова людина, готова боротися до кінця. Тому він вирішує приховати свою хворобу від дружини Мередіт (Конні Нільсен), а також від найближчих помічників — головного радника Езри Стоуна (Мартін Донован) і особистого помічника Кітті О'Ніл (Кетлін Робертсон).

Треба сказати, що хвороба істотно ускладнює життя мерові, хоча на перших порах ніхто нічого не помічає. Тим часом наближаються перевибори губернатора Макколла Каллена (Френсіс Гуінан): всі зайняті підготовкою інтриг, пов'язаних з наближенням виборів. В хід ідуть чорний піар та брудні виборчі технології.

Кейн хоче замість Каллена посадити в крісло темну конячку Бена Зейджака (Джефф Хефнер) — молодого, перспективного, але поки недосвідченого політика.

Паралельно з усім цим у мера виникають проблеми з будівництвом нового аеропорту, з дружиною Мередіт, з якою він вже давно не живе сексуальним життям, а разом вони лише для того, щоб допомагати один одному у вирішенні спільних справ і створювати видимість щасливого шлюбу.

Перебуваючи в стані важкої хвороби, Том переглядає своє уявлення про цінність життя і намагається хоч якось налагодити відносини зі своєю дочкою Еммою (Ханна Уер), з якою він разом з дружиною тривалий час не спілкувалися — вона стала наркоманкою.

Справи міста, хвороба, непрості сімейні стосунки - дуже важкий тягар лягає на плечі Тома, який наврядчи би під силу цілком здоровій людині, але мер Кейн не з тих, хто легко здається.

Рецензія

Автором ідеї серіалу став Фархад Сафінія - ірано-американський сценарист і продюсер, який найбільше відомий тим, що в співавторстві з Мелом Гібсоном написав сценарій до фільму «Apocalypto».

Головна тема серіалу «Бос» - політика, яка не може вразити новизною, але при цьому завжди актуальна. Творці серіалу навіть не створюють жодних ілюзій і не намагаються якось відмити своїх героїв: корупція, фальсифікації, чорний піар, маніпуляції з фактами і свідомістю людей, провокації, скандали, лицемірство. Це вже як зведений канон правил, норми поведінки.

Так, політика — дуже брудна справа, але автори намагаються дослідити, чому вона має такий значний вплив на людей. В цьому плані є один показовий епізод, коли один з друзів мера Кейна вказує йому на те, що він вперестав відрізняти дії, які йдуть на благо людей, а які спрямовані лише на самозбереження.

Том Кейн переступив допустиму межу, після чого практично вся його діяльність перетворилась на те, щоб втримати Владу за будь-яку ціну.

В серіалі нам показують природу влади, яка порочна за своєю суттю, але в той же час здатна наділити людину силою, протистояти їй стає майже неможливо.

В політиці, як і в житті, діє інстинкт самовиживання, тільки трохи в іншому антуражі. В даному випадку — це політичний акваріум, де великі рибки поїдають маленьких рибок, і щоб вижити серед зграї акул, потрібно відрощувати зубки.

Звичайно, влада перетворює людей на справжніх покидьків, робить їх підлими, лицемірними і жорстокими. Ідеалістам тут не місце. Систему неможливо змінити самотужки, як цього хотіла одна з героїнь серіалу.

Незважаючи на політичний аспект, серіал “Бос” в більшій мірі досліджує людську природу.

Том Кейн при всіх своїх вадах залишається людиною, яка сумнівається, боїться, страждає, мучиться, але не кається. Він одержимий владою, тому йому дуже важко даються деякі рішення: видати поліції власну дочку, пожертвувати своїм другом заради досягнення певних цілей.

Звичайно, серіал не був би настільки крутим, якби не блискуча акторська гра Келсі Греммера, який заслужено отримав за роль Тома Кейна “Золотого глобуса”. Греммер створив вкрай переконливий образ справжньої політичної акули і дуже точно показав численні метаморфози свого персонажа. Власне, як і всі симптоми важкої психологічної хвороби, з якою якому доводиться жити, керувати величезним містом, та ще й приховувати свій стан від інших.

Акторська гра Греммера вражає і проникає під шкіру. Відчувається вага кожного слова мера Кейна, кожного жесту, кожного погляду. Дуже сильна і вражаюча роль. Не дивно, що Келсі Греммер своєю харизмою з легкістю витіснив всіх інших акторів на другий план.

Дружину мера Кейна дуже добре зіграла Конні Нільсен. Її Мередіт — цілеспрямована, красива і розумна жінка, з не менш владним характером, ніж у мера, але вимушена завжди грати другу скрипку. Будь-які її спроби вийти з тіні, чи грати в ігри за плечима в чоловіка, будть жорстоко присікатися.

Джефф Хефнер в ролі Бена Зейджака не вразив. Молодий і амбіційний скарбничий, який мітить у губернатори штату, а насправді - вічний пішак в якійсь чужій партії. Зіграв Хефнер , загалом, непогано, особливо в тих епізодах, коли заглядав дамам під спідниці.

Френсіс Гуінан в ролі губернатора Калліна виглядав дуже автентично. Справді віриться, що Каллін — лицемірний і хитрий політик, який чудово усвідомлює, з ким він має справу. А його фразочка Зейджаку “eat your shit” - це взагалі п'ять балів.

Трой Геріті відмінно втілив образ принципового журналіста, який готовий практично на все, аби докопатися до правди і написати резонансну статтю про Кейна.

Хорошим вийшов Езра Стоун у виконанні Мартіна Донована. Особливо непримітний на перший погляд, він, тим не менше, дуже впливова людина і вміє вирішувати проблеми. Езра працює з Кейном чортзна скільки років, і мер довіряє йому майже як самому собі.

Канадська актриса Кетлін Робертсон чудово зіграла Кітті - ефектну і дуже розумну блондинку, яка робить всю брудну роботу в штабі мера Кейна. В глибині душі Кітті плекає мрію про те, щоб завести сім'ю, але цьому, на жаль, не судилося збутися.

Кетлін Робертсон не лише здорово впоралася зі своєю роллю, але й продемонструвала численні пікантні сцени за своєї участі, які приємно тішили око.

Також сподобалася Ханна Уер в ролі дочки мера Кейна. Емма стала жертвою батьківських амбіцій і практично була ними розчавлена. Вона стала наркоманкою, згодом почала лікуватися, влаштувалася в безкоштовний шпиталь при якійсь церкві, щоб допомагати людям і практично перестала спілкуватися з батьками. Дуже хороша роль вийшла — життєва і переконлива.

Ще один комплімент в бік творців серіалу — тут немає поганих і хороших. Але й в реальному житті ви ангелочків ніде не побачите. Кожен з героїв піклується виключно про свої інтереси. Плюс, все це чергується інтригами, зрадами і пристрасним сексом. Інколи навіть на робочому місці.

Очевидно, що без всіх цих історій, характерів і психології, «Бос» був би типовим серіалом про політику. Але в даному випадку присутня глибина і багатогранність, що робить його одним з найкращих в своєму жанрі.

Другий сезон вийшов трохи слабшим, ніж перший, але загалом дивиться доволі пристойно. Наскільки мені відомо, третього сезону вже не буде, але ходили чутки щодо створення художнього фільму, в якому були б завершені сюжетні лінії, не розкриті в другому сезоні. Що ж - було б цікаво подивитися.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Загальна оцінка 5
Резюме прекрасний серіал
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

28.03.2015 | 1098 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019