Драма “Перша людина” (First Man)

Про фільм
Рік: 2018.
Країна: США.
Час: 138 хв.

Режисер: Дем'єн Шазелл.
В головних ролях: Раян Гослінг, Клер Фой, Джейсон Кларк, Кайл Чандлер, Корі Столл, Патрік Ф'юджит, Крістофер Ебботт, Кіаран Хайндс та інші.

Бюджет: $59,000,000.
Світові збори: $100,533,535.

Рейтинг на IMDB: 7,6.
Мій рейтинг: 7,8.

Синопсис

1960 рік. Астронавт Ніл Армстронг (Райан Гослінг) включений в космічну програму NASA Gemini (Близнюки). Проект спрямований на вивчення космосу і включає в себе кілька суворих методів навчання для досягнення мети місячної посадки в найближчому майбутньому.

Поки Радянський Союз завершив декілька успішних космічних місій протягом цього часу, тиск на США і NASA зокрема зростає, оскільки вони не хочуть втрачати пальму першості і свій статус світової держави. Крім того, критика громадськості зростає, оскільки декілька спроб NASA виявились провальними.

Через деякий час Ніла Армстронга призначають командувачем “Аполлона 11”: першої космічної місії на Місяць.

Ця величезна відповідальність завдає великої психологічної напруги як Нілу, так і його дружині Джанет (Клер Фой) і їхнім двом синам. Незважаючи на величезний тиск, Ніл рішуче налаштований на успіх.

Рецензія

Після двох успішних робіт “Whiplash” (три "Оскари") і “La La Land” (шість “Оскарів”) Дем'єн Шазелл зняв космічну драму "Перша людина", яка запрошує аудиторію на вражаючу прогулянку космічним простором з подальшою висадкою на Місяці.

Як відомо, саме американці перші висадились на Місяці, і сьогодні цей факт в тверезої і адекватної людини не викликає ніяких сумнівів. З цього приводу існує чимало містифікацій в плані фейкових фотографій, підробки кадрів зйомок висадки на Місяць самими ж американцями (подейкували навіть, що ці кадри знімав сам Стенлі Кубрик у якійсь кіностудії, за що потім отримав грандіозні на той час гроші на зйомки “Космічної Одісеї” і повну свободу в творчості), але є зразки місячного грунту, які досліджували в багатьох незалежних лабораторіях всього світу, встановлені на поверхні Місяця прилади, чимало інших доказів, так що висновок з усього цього один — американці на Місяці все-таки були.

Припускаю (не стверджую), що подібного роду плітки могла поширювати радянська пропаганда, адже їм не хотілось визнавати той факт, що саме американці першими висадились на Місяці. А вони висадилсь!

До речі, в російському прокаті дану стрічку переклали як “Человек на Луне”, хоча в оригіналі фільм називається “First Man”, тобто “Перша людина”. Цікавий нюанс, чи не так.

Але давайте вже безпосередньо про сам фільм. Мені сподобалось бачення режисера. В картині практично немає пафосу (окрім самого факту висадки на супутник Землі), надмірного патріотизму (що цікаво, тут навіть не показали встановлення американського прапора на поверхні Місяця), Шазелл більше концентрується на психології, хвилюваннях, помилках, депресії і особистій драмі головного героя. І, маю сказати, спостерігати за цим набагато цікавіше.

До речі, в основу сюжету лягла однойменна книга Джеймса Хансена, а остаточну версію сценарію впорядкував Джош Сінгер (Spotlight), (до “Whiplash” і “La La Land” Шазелл сценарії писав самостійно), так що це також десь вплинуло на фільм.

Акторські роботи в картині відмінні.

Раян Гослінг в ролі Ніла Армстронга виглядає напрочуд переконливо. Він не лише несе тягар всієї нації на плечах (кажу це без жодної іронії), але й повинен виконувати свої сімейні обов'язки як чоловік. В картині чимало часу відведено сім'ї і непростим стосункам Ніла з дружиною і дітьми.

Клей Фой (Королева Єлизавета з серіалу “Корона”), яка зіграла дружину Ніла, мені також дуже сподобалась. Вона неухильно намагається завадити Нілу повністю ізолюватись від сім'ї, і всіляко його підтримує. Прекрасна роль, навіть не очікував такої глибини.

Фільм знятий красиво. На додаток до відмінної роботи з камерою, приємно тішить чудовий музичний супровід Джастіна Гурвіца, з яким Шазелл вже працював у своїх попередніх роботах.

Незважаючи на космічну тематику, “Перша людина” - це в першу чергу драма, яка досліджує життя Ніла Армстронга (як до відльоту, так і після), поглиблюючи при цьому психологію персонажа за рахунок його особистого життя.

По-моєму, з поставленим завданням режисер впорався відмінно. Єдина моя претензія — хронометраж. Думаю, можна було б трохи скоротити тривалість фільму: десь на хвилин 20-30, але це, звичайно, нюанси.

Ну і треба сказати, що останніми роками в Голлівуді з фільмами на тему Космосу взагалі повний порядок: відмінний “Марсіянин”, розкішна “Гравітація”, геніальний “Інтерстеллар”, а тепер ще й “Перша людина”.

Багато кінокритиків вже називають “First Man” найкращим фільмом Шазелла. Але так вони будуть говорити майже про кожний його новий фільм, так що не приймайте близько до серця.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме відмінний фільм
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Читайте також:

“Марсіянин” "Гравітація" “Інтерстеллар”

18.12.2018 | 1121 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019