Анімація “Монстри на канікулах 3” (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation)

Про фільм
Рік: 2018.
Країна: США.
Час: 97 хв.

Режисери: Дженнді Тартаковські.
Ролі озвучували: Адам Сендлер, Селена Гомес, Енді Семберг, Кетрін Ган, Мел Брукс, Френ Дрешер, Стів Бушемі, Девід Спейд, Тара Стронг, Кіген-Майкл Кі та інші.

Бюджет: $80 000 000.
Світові збори: $525,027,351.

Рейтинг на IMDB: 6,3.
Мій рейтинг: 6,3.

Синопсис

Готель “Трансильванія” й надалі успішно працює. Мевіс (Селена Гомес) вже заснувала сім'ю зі звичайною людиною на ім'я Джонні (Енді Семберг), і у них народився маленький хлопчик Денніс (Ешер Блінкофф).

В другій частині Дракула (Адам Сендлер) всіляко намагався залучити малого до світу монстрів, але всі його спроби зазнали фіаско.

Старі друзі — Франкенштейн, Мумія, Вовчик — й надалі пропонують компанію, але сам Дракула не виглядає щасливим.

Після багатьох років, проведених в якості батька, трансильванський граф відчуває себе самотнім. Оскільки Драк трохи застарий (а йому, до слова, 540 років) для сучасних гаджетів і соціальних мереж, де можна було б з кимось познайомитись, Франкенштейн і компанія планують здивувати його океанським круїзом.

Тому всі монстри на борту розкішного лайнера Lecagy, де їх супроводжують гремліни, вирушають до легендарного загубленого міста Атлантида, що поблизу Бермудського трикутника (принаймні, так думають автори мультика).

Але замість того, щоб сповна насолоджуватись відпочинком, Драк втюрився в капітана корабля Еріку (Кетрін Хан). Драк думає, що це той самий ДЗИНЬ, який у монстрів, начебто, буває лише раз.

Проте, є одна маленька проблемка. Еріка - дочка професора Абрахама Ван Хельсінга, який вже багато років виношує план вбивства старого кровопивці графа Дракули.

Рецензія

Чим був хороший перший Hotel Transylvania? Там, на мій погляд, спрацював певний ефект новизни: простий людський хлопчик-турист Джонні, який випадково забрів у володіння графа Дракули, де й познайомився з його дочкою — милим вампірятком Мевіс. Потім все це діло переросло в справжню любов, хоч старина Драк і намагався цьому всіляко завадити (мовляв, не личить монстрам заводити союзи зі всілякими людьми). Разом з тим нам показали чимало кумедних монстрів — Франкенштейна, Вовчика, Мумію і так далі.

Виглядало все це весело, свіжо й оригінально. В результаті мульт зібрав непогану касу, що дало зелене світло на продовження.

Сіквел, на мою думку, вийшов трохи слабший і до рівня перших “Монстрів на канікулах” не дотягував, хоча там теж були свої переваги.

Третя частина, Summer Vacation, залишається вірною серії попередніх фільмів: класичні монстри готують сімейні проблеми для своїх дітей. Завдяки святковій тематиці картинка виглядає трохи яскравіше і барвистіше, ніж в попередніх частинах. Плюс, була введена фігура Авраама Лінкольна Ван Хелсінга, знаменитого мисливця на вампірів, що трохи поглиблює міфологію графа Дракули.

Наша велика пригода - це не лише грандіозний монстрокруїз, а й багато цікавих персонажів (гремлінів, чупакабри), які мають створити ігровий фон для історії кохання Дракули. Крім того, Готель Transylvania 3 пропонує жменьку нових гаджетів та багато хорошої музики.

Ще одна тема мультфільму “Готель Трансильванія 3” (окрім знаменитого монстрокруїзу) — це, звичайно, сім'я. Тут діти дізнаються, що батькам також потрібен відпочинок, і що добре було б, якби батько знову закохався і став щасливим.

Загалом, Summer Vacation - дуже симпатичний анімаційний фільм. Монстри сповнені добра, постійно вчаться і всіх прощають. Насильство завжди використовується лише як гумористична вставка: жодна спроба вбивства монстрів так і не досягає успіху. І навіть фінальний батл буде битвою музики і позитивної енергії. "Макарена грає, ненависть долає".

Так, сюжет в мультику доволі простенький, ще від початку стає зрозуміло, чим тут все закінчиться, але яскраві персонажі і красива картинка створюють відмінний фон для банальної love story.

Візуально “Hotel Transylvania 3” ніколи не зміг би конкурувати з такими гігантами в жанрі анімації як Disney чи Pixar. Там і бюджети побільше будуть, ніж у Sony Pictures Animation, але всі монстри в “Готелі Трансильванія” виглядають живими і на диво симпатичними.

У третьому фільмі, до слова, анімація вийшла ще різноманітнішою, тому що вже не витрачається багато екранного часу на те, щоб показати сірий готель чи темний ліс, як це було в двох попередніх частинах.

В плані музики, що вже стало доброю традицією, використано чимало відомих пісень, в тому числі пісня самої Селени Гомес. Хоча старі хіти на зразок тієї ж “Макарени” теж цілком собі присутні.

Окрім того, в мультику багато відсилань до численних представників сучасної поп-культури — пародійні натяки на Гремлінів, Ван Хелсінга і тому подібне.

Український дубляж зроблений пристойно. Всі хохми з шипилянням Дракули і його фірмовим бла-бла-бла збереглися. Озвучка нових персонажів теж сподобалась, так що локалізація мультфільмів для вітчизняного кіноринку й надалі приємно тішить.

Резюмую. Готель Transylvania 3: A Monster Vacation - це хороший анімаційний фільм, який, однак, дещо провисає порівняно з попередніми частинами. Особливо з першою, про що я вже згадував. А от що стосується касових зборів, то справи тут йдуть тільки в кращу сторону, так що франшизу можна й далі експлуатувати, поки все це діло приноситиме прибуток.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 4
Режисерська робота 4-
Сценарій 3
Резюме банально, але все ще симпатично
Чи варто дивитися можна

Лінки по темі:

Цей мультфільм на сайті IMDB Цей мультфільм на сайті Rotten Tomatoes Цей мультфільм на сайті Гуртом

Читайте також:

“Нестерпні боси” "Нестерпні боси 2" “Канікули”

09.11.2018 | 1547 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019