Анімація “Суперсімейка” (Incredibles)

Про фільм
Рік: 2004.
Країна: США.
Час: 111 хв.

Режисери: Бред Берд.
Ролі озвучували: Крейг Т. Нельсон, Холлі Хантер, Семюел Л. Джексон, Джейсон Лі, Домінік Луї, Тедді Ньютон, Джин Сінсір, Ілай Фучіле, Маїв Ендрюс, Уоллес Шоун та інші.

Бюджет: $92 000 000.
Світові збори: $631 436 092.

Рейтинг на IMDB: 8,0.
Мій рейтинг: 8,0.

Скільки ти світ не рятуй, йому постійно загрожує якась небезпека. Хотілося б врятувати його раз і назавжди.
Нездійсненна мрія містера Неймовірного.

Синопсис

Це були ті дні, коли супергерої рятували світ ледве не щодня. Але що з ними сталося? Куди вони зникли? Містер Неймовірний, який зовсім нещодавно врятував поїзд з пасажирами. Еластика, Фрозон.. Де вони? Вони все ще існують, чи вже пішли на пенсію?

На жаль, ті славні дні, коли Боб Парр (Крейг Т. Нельсон) був містером Наймовірним, залишились у минулому. Відтоді Роберт повісив свій костюм на цвях і пішов працювати в офіс. Що може бути нуднішим, ніж працювати в офісі, тим більше для колишнього супергероя в обов'язки якого входило рятувати світ?!

Так, він був найкращим. Але вже протягом п'ятнадцяти років Боб живе звичайним сімейним життям: разом з дружиною Хелен (Холлі Хантер), раніше відомою як Еластика, та трьома дітьми - супершвидким хлопцем на ім'я Шусть, дівчинкою-емо Фі (скороченко від Фіалка), та геть малим карапузом Джек-Джеком. Дітлахи також наділені суперздібностями, але вимушені всіляко їх приховувати. Наприклад, Шусть гасає зі швидкістю Флеша, а Фі може ставати невидимою.

Як страждає Боб — словами і не передати. Кожен день він нудьгує в офісі, де постійно вислуховує зауваження від свого зухвалого начальника, а вдома гортає старі газети і задумливим поглядом дивиться на свій супергеройський костюм.

Але якось несподівано Боб втягується в одну секретну місію. Дружині він говорить, що відправляється у відрядження, а насправді опиняється десь на віддаленому острові.

Звичайно, Хелен скоро все рознюхає, і на Боба чекають неприємності. Власне, він і сам у них вляпався з головою. Так що недалекий той час, коли всі члени сім'ї знову одягнуть свої супергеройські костюми.

Рецензія

Я дуже люблю “Суперсімейку”. На мій погляд, це практично ідеальний супергеройський мультик. Персонажі, динаміка, гумор, картинка — все на найвищому рівні.

Сама історія доволі проста, але, по-перше, тут чимало класних пародій на всілякі шпигунські і супергеройські фільми (Джеймса Бонда, Спайдермена, Іксменів, Супермена, Зоряні війни і так далі), а по-друге, Pixar не просто наслідує жанрову тематику, але й робить це з неабиякою любов'ю і увагою до деталей. Там тільки жарт з плащем чого вартий!

“Суперсімейка” чудово витримує хронометраж — мультик ніде не розвалюється і не провисає, тому час пролітає дуже швидко. Бред Берд (він, до речі, режисер і сценарист) з поставленим завдання впорався відмінно!

З технічної сторони мультик зроблений абсолютно шикарно. Вся ця біганина із застосуванням суперсили (розтягування Еластики, гіпершвидкість Шустя, захисний щит Фі), в поєднанні із запаморочливим екшеном і чудовим гумором приковує до екрану настільки, що відірватись просто неможливо.

Міміка і рухи головних героїв заслуговують окремої похвали. В нашу цифрову епоху таким чудом вже особливо не здивуєш, але все одно виглядає здорово.

З головних героїв нашої Суперсімейки важко виділити когось одного — всі сподобались. Найцікавішим, напевно, вийшов Роберт, але інші також не підкачали. Навіть малюк Джек-Джек наприкінці себе проявить.

Головний лиходій Бадді Надзвичай — найслабший з-поміж усіх персонажів картини. Проте, це проблема більшості антагоністів лиходіїв. Зараз в цьому плані тільки у Марвел спостерігається певний прогрес — Альтрон, Танос, Уілсон Фіск. Але це фільми, а не анімація.

Другорядні герої — Една, Фрозон (в оригіналі його озвучував Семюель Л. Джексон), сусідський хлопчик — також вийшли відмінними.

Особливо дизайнер костюмів Една — трохи високомірна, манірна, витончена, але дуже забавна. Просто клас! Що цікаво, у цього персонажа є реальний прототип - американська художниця по костюмах Едіт Хед, яка за свою кар'єру в Голлівуді отримала 8 премій «Оскар» (більше ніж будь-яка інша жінка в історії).

Не обійшлось і без сімейних цінностей, які сьогодні засовують майже в усі мультфільми, але вони, по-перше, грамотно дозовані, а по-друге, правильно подані. Тут ніхто не намагається тиснути на сльозові області, тому враження від перегляду залишаються виключно позитивними.

Словом, відмінний мульт, мені дуже подобається. Я його вдруге переглянув, оскільки збираюсь дивитися сіквел, який, на жаль, пропустив, коли фільм виходив в кінотеатрах.

Тому якщо ви раптом не бачили “Суперсімейку”, неодмінно виправіть це недорозуміння. Наскільки я знаю, мультик подобається всім — і дорослим, і дітям.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме відмінно!
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Читайте також:

“Нестерпні боси” "Нестерпні боси 2" “Канікули”

08.10.2018 | 1082 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019