Синопсис
Сімейна пара Олег (Олександр Яценко) і Катя (Ірина Горбачова) - медики. Вони разом ще з інституту, потім одружилися, і тепер разом живуть і працюють в місцевій клініці. Олег - лікар швидкої допомоги, а Катя - лікар в приймальному відділенні.
В роботі Олег часто ігнорує вказівки начальства, і практично нічого не боїться (в тому числі і неадекватних клієнтів), він вважає, що життя пацієнтів — понад усе.
Однак, вдома Олег зовсім інший. Після роботи він постійно напивається, щоб в такий спосіб хоч б трохи відключитися від усього того, з чим він стикається на роботі кожен божий день. А робота у нього справді важка.
Зарплати в лікарів - мізерні, на власне житло грошей в Олега і Каті немає, тому й винаймають вони лише скромну однокімнатку з пострадянським ремонтом.
Катя, до речі, сама не з бідної сім'ї, що нам і показують на початку фільму, але батьки їй, судячи з усього, не допомагають.
Тому вона так і живе з Олегом. Але яке це життя? Та ніяке. Графіки роботи у них різні, Катя приходить додому як вижатий лимон, і єдине, чого вона хоче — це просто нормально виспатись, а Олег тим часом може влаштувати п'янку з друзями на кухні, на що у Каті немає ані сил, ані бажання.
Якось, коли пара приїжджає до батьків Каті на день народження, Олег знову напивається, по-дурному себе поводить, ну і Катя, не витримавши, відправляє йому SMS про те, що вона хоче розлучитись.
Вони домовляються, що Олег на початках «поживе» на кухні, поки підшукає собі нове житло, а Катя залишиться в кімнаті.
Тим часом в лікарні з'являється новий цинічний начальник, який, відповідно до нещодавно прийнятої медичної реформи, вводить нові правила роботи виїзних бригад, яких самі лікарі абсолютно не розуміють.
Рецензія
Доволі популярний в Росії фільм, який виграв три премії «Кінотавра», включаючи Гран-прі та приз глядацьких симпатій. От і я вирішив переглянути. Подивився. Справді хороше російське кіно із серії “життя як воно є” - все дуже достовірно, правдоподібно, без всілякого дешевого пафосу і глянцу.
Олександр Яценко зіграв свого персонажа просто здорово - дуже щиро і натурально. З одного боку, його Олег — справді хороший лікар, який понад усе цінує людське життя, і робить для цього все можливе, але з іншого — Олег постійно п'є і поводиться як дитина, чого його дружина Катя більше не в силах терпіти.
Так, його роботі не позаздриш — постійний стрес, мізерна зарплата, з якої ще й вираховують гроші за всілякі порушення, в результаті після роботи Олег напивається, щоб хоч якось розслабитись, і так повторюється кожен день.
Також сподобалась Ірина Горбачова в ролі Каті. Взагалі-то, на простого лікаря, що живе з чоловіком-алкоголіком в однокімнатці, Ірина не дуже схожа, але з роллю впоралась. Її персонажу віриш і по-людськи співчуваєш (як і Олегу). Значить, актриса точно хороша, раз потягнула таку непросту роль.
Ну і ще хорошим, на мій погляд, вийшов друг і помічник Олега - Діма Якушкин, у виконанні Миколи Шрайбера. Він фельдшер швидкої допомоги, слухається Олега, виконує його вказівки, хоч і не завжди схвалює його методи роботи.
Які теми піднімаються в “Аритмії”? Перша тема — тема стосунків і сімейна драма. Катя страждає не стільки від побутового алкоголізму Олега (хоча від цього також), скільки від повсякденної рутини і банальної втоми, адже кожен день одне і теж. Схоже, цього не може змінити ані Олег, ані Катя.
Друга тема - робота працівників швидкої допомоги і нова медична реформа. Так-так, саме вона. У нас в Україні ми вже відчули, що воно за таке “жити по-новому”, і що таке “рехворми” (в тому числі і медична). Схоже, що в Росії подібна ситуація. Тут є над чим задуматсь, бо “реформи” ці точно не для блага людей приймались — що там, що тут.
Резюмую. Хороше кіно. Життєве, щире, непафосне, і абсолютно нефальшиве. Все, як я люблю. Крім того, ще й відмінно поставлене і зігране.
От, приміром, нещодавній французький фільм на тему стосунків "Він і Вона" мене взагалі не зачепив, та й його героям я не співчував, а тут явно зачепило. Тому що все це до болі знайомо і впізнавано.
Я б дуже радив переглянути “Аритмію”. Це не чергова жертва кінематографічного аборту, знята пропагандонами на гроші самих пропагандонів, це справі хороше кіно про життя простих людей, про їхні долі, про їхні проблеми. А проблеми у нас, як правило, у всіх одинакові.
***
Оцінки за п'ятибальною шкалою |
Видовищність |
4 |
Акторська гра |
5 |
Режисерська робота |
5 |
Сценарій |
5 |
Резюме |
хороше кіно |
Чи варто дивитися |
так |
|
Лінки по темі:
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes
Читайте також:
“Слова”
"Він і Вона"
“Кінець туру”