Комедія “DZIDZIO Контрабас” (DZIDZIO Contrabass)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: Україна.
Час: 86 хв.

Режисер: Олег Борщевський.
В головних ролях: Михайло Хома, Назарій Гук, Орест Галицький, Олена Лавренюк, Сергій Павук, Римма Зюбіна, Володимир Горянський, Ігор Кондратюк, Олексій Вертинський та інші.

Бюджет: N/A.
Збори: $822,88 тис.

Рейтинг на IMDB: 5,6.
Мій рейтинг: 6,8

"Скажу чесно, сценарій писався з мене. У фільмі ви побачите того Дзідзьо, якого ви знаєте і любите. Ми нічого не вигадували, а брали реальні життєві історії".
Дзідзьо.

Синопсис

Все своє життя Дзідзьо (Михайло Хома) мріяв стати великим артистом. В дитинстві він спів як соловейко. Але на те, щоб забезпечити дитині майбутнє, було потрібно багато грошей. Тому мама Дзідзьо поїхала в Португалію на заробітки.

А зараз? А що зараз? Зараз Дзідзьо будує хату. На мамині гроші, ясний пень. Кожен десь мама пиляє його і перевіряє кожну копійку.

Але найбільша біда в тому, що мама хату записала на себе, а Дзідзя навіть не приписала, хоч той, за його ж словами, у будівництво вкладав усю душу.

Мама каже, що, мовляв, підеш синку спочатку на роботу, заробиш грошенят, віддасиш мені половину, от тоді я тебе і припишу.

Але Дзідзьо як великий артист не може дозволити собі піти на будову працювати, щоб потім з нього усі люди сі сміяли. Та де!

Тому від сьогодні він вирішив, що всі гроші вкладатиме в себе, в свою мрію: стати великим Артистом!

Але поки все це тільки фантазії. Насправді Дзідзьо хату навіть не добудував - зробив лише кусочок кімнати, і її показав мамі по скайпу. А на решту купив собі дорогий костюм, мікрофон, машину і найняв водія Юліка (Назарій Гук). Не пасує справжньому артистові дешево виглядати!

Ну от Дзідзьо і Юлік разом приїжджають на майбутній концерт, але через халатність останнього машина Дзідзьо врізалась в чорний Лексус водія начальника митниці.

Тепер цей водій, який більше схожий на бандюгана, хоче три штуки баксів компенсації за свою розбиту тачку, інакше пообіцяв відкрутити хлопцям бейци, або й взагалі вивезти далеко в ліс і там закопати.

В Дзідзя, ясний пень, таких грошей немає. В мами також виклянчити не вдалося, тому Дзідзьо, прочитавши статтю в газеті про контрабанду цигарок, вирішив з Юліком трохи підзаробити.

Одна біда - немає за що тих цигарок купити. Виявляється, у Юліка є друг Лямур (Орест Галицький), в якого батько, отець Володимир (Ігор Кондратюк), працює священиком в сільській церкві. Тут пригоди і починаються.

Рецензія

Давно збирався подивитися цей фільм і написати про нього, але все якось руки не доходили. Ну от, власне, і сподобився.

Ідею повнометражного фільму Дзідзьо виношував вже давно. На Ютюбі періодично з'являлись його короткометражки, але повноцінний художній фільм - це зовсім інше. Спочатку режисером даної стрічки фігурував Любомир Левицький ("Штольня"), але згодом його місце зайняв Олег Борщевський. Картину знімали півтора роки, зйомки проходили біля Львова (у селі Раковець) і під Києвом. Загалом, над створенням цього фільму працювало біля 100 чоловік.

Що ж в підсумку у них вийшло? Скажу зразу — мені фільмець сподобався. Легка, невимушена комедія, яка, з одного боку, нічого особливого собою не представляє, але з іншого, кумедна і може непогано розважити.

Благо, в фільмі є чимало насправді смішних і забавних моментів. Починаючи від розмов з мамою (фірмова фішка Дзідзя), поминок, коли він співав “многая літа”, закінчуючи зустріччю із самим Когтьом. Зустріч, до слова, вийшла абсолютно прекрасною. Розкаяння і сповідь Когтья — це просто п'ять балів, точно вам кажу.

Найколоритніший і найцікавіший персонаж цього фільму — це, звичайно, Михайло Хома, він же Дзідзьо. Про його акторську гру важко щось сказати, тому що Дзідзьо грає фактично самого себе. Але все одно виглядає весело і кумедно. Власне, як і завжди.

Його напарники — Юлік і Лямур — значно слабші персонажі. Гумору вони багато в фільм не принесли, хіба що в епізодах з Альоною виглядали як парочка дурбеликів. Інколи забавних. А так - виконували чисто допоміжну функцію і служили фоном для Дзідзя. Думаю, все так і задумувалось від початку.

Парочка - водій на Лексусі і російськомовна дівчина Альона (Олена Лавренюк) - були введені більше для сюжету, але персонажі вийшли життєвими і справляли непогане враження. Особливо коли потрапляли у всілякі кумедні ситуації.

Яка мораль цього фільму? Мораль перша. Брати хабарі — погано. Навіть якщо люди самі несуть. Тому що потім за це доведеться розплачуватись діареєю, та іншими неприємностями, що і сталося з нещасним Когтем. Мораль друга. Красти гроші (в мами, чи в церкви) — великий гріх. Якщо вже й “взяв”, треба обов'язково повернути. Та й взагалі - не в грошах щастя.

На цьому у мене все, резюмую. “DZIDZIO Контрабас” - це доволі проста, але легка і забавна комедія. Мені, загалом, сподобалось, точно не пожалів, що подивився. В картині є чимало смішних моментів, гумор доволі непоганий (за винятком декількох туалетних жартів), сюжет цікавий, ну і Дзідзьо, як завжди, в своєму репертуарі. В кінці нагнали трохи голлівудщини, але загалом терпимо.

Чи варто його дивитися? Тут таке діло: якщо вам подобається Дзідзьо, тоді точно варто, якщо не подобається, спробувати, звичайно, можете, а раптом зайде. Тому що комедія, повторюсь, доволі непогана.

Та й взагалі минулого року у нас декілька пристойних картин зняли — ті ж “Кіборги” (хороший фільм, до речі, я його бачив), "Червоний", ну і цей “Дзідзьо”, на мій погляд, також вийшов непоганим.

P.S. Що цікаво, “DZIDZIO Контрабас” став найкасовішим українським фільмом минулого року, зібравши в прокаті $822,88 тис. Так що - to be continued, як-то кажуть.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме забавно
Чи варто дивитися цілком можна

***

***

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Гуртом Дивитись DZIDZIO Контрабас онлайн на Youtube

Читайте також:

“Іван Сила”

13.08.2018 | 1739 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019