Трилер “Спліт” (Split)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: США.
Час: 117 хв.

Режисер: М. Найт Ш'ямалан.
В головних ролях: Джеймс МакЕвой, Аня Тейлор-Джой, Бетті Баклі, Хейлі Лу Річардсон, Джессіка Сула, Бред Вільям Генке, М. Найт Ш'ямалан, Себастьян Арселус, Ніл Хафф, Іззі Коффі та інші.

Бюджет: $9,000,000.
Світові збори: $278,454,358.

Рейтинг на IMDB: 7,3.
Мій рейтинг: 7,0.

Синопсис

Після святкування дня народження, якась невідома людина (Джеймс МакЕвой) викрадає на автостоянці трьох школярок - Кейсі (Аня Тейлор-Джой), Марсію (Джессіка Сула) і Клер (Хейлі Лу Річардсон).

Коли дівчата прокидаються, вони розуміють, що їх утримують в підвальній кімнаті. Побоюючись, Марсія і Клер починають вигадувати план втечі. Але Кейсі розуміє, що у дівчат мало шансів.

Вони мають справу з незвичайним викрадачем, у якому “живуть” багато різних особистостей — як чоловічої, так і жіночої статі. Всі ці особистості проявляють себе по-різному, що в свою чергу, ще більше лякає дівчат.

Якось перед ними з'являється дев'ятирічний Хедвіг в спортивному костюмі, який попереджає дівчат про “Звіра”, який проситься на волю.

Очима психіатра Карен Флетчер (Бетті Баклі) нам пояснюють, що викрадача насправді звати Кевін, і він страждає дисоціативним розладом особистості. В його тілі “живуть” не менш як 23 множинних особистостей.

Зустріч дівчаток зі “Звіром”, до слова, не обіцяє нічого хорошого. Швидше за все, вона буде не з приємних.

Рецензія

Хороший трилер від автора “Шостого чуття” Найта Ш'ямалана, який вже давно нічого цікавого в кінематографі не демонстрував.

Подобається, що режисер в своїй картині частіше спирається на підсвідомі загрози, спричинені множинними особистостями Кевіна і виходом в світ “Звіра”, аніж на штучні прийоми, покликані лише для того, щоб всіляко залякати глядача.

З дисоціативним розладом ідентичності Ш'ямалан попав в яблучко, навіть якщо враховувати, що його “Спліт” в більшій мірі базується на фантазії, ніж на реальних фактах.

Глядач отримує глибші уявлення про розлад Кевіна через терапевтичні заняття з доктором Карен Флетчер. Саме з їхніх розмов ми дізнаємося про причини хвороби Кевіна і мотивацію “Звіра”.

До речі, в романі Деніела Кіза “Таємнича історія Біллі Мілігана”, який і ліг в основу фільму, ніякого “Звіра” не було в принципі. Був “Учитель” - результат злиття всіх множинних особистостей. Події, описані в книзі Кіза, правдиві на 90%, та й сам Біллі був реальним чоловіком. Я про це детально описав в рецензії. А все, що розказано в фільмі Ш'ямалана — суцільна вигадка.

Очевидно, що режисер орієнтувався в першу чергу на молоду аудиторію, тому навіть якби цього “Звіра” не існувало, то його треба було б вигадати, щоб вразити публіку і нагнати побільше страху. З цим завданням Ш'ямалан впорався напрочуд добре.

“Звір” — 24-та особистість, для якої і були викрадені дівчата. З якою метою — побачите самі. Розказувати більше не вийде, бо полізуть жирні спойлери.

Хоча глядач не бачать усіх двадцяти трьох особистостей у тілі Кевіна, Джеймс МакЕвой має що продемонструвати. Чи то в образі релігійної Патриції, чи то в образі педантичного Денніса, або ж манірного Баррі. МакЕвой зумів зробити персонаж унікальними за допомогою міміки, жестів і голосу. Я спеціально дивився фільм в оригіналі, щоб сповна насолодитися усіма перевтіленнями актора. Скажу, що спостерігати за грою МакЕвой було дуже і дуже цікаво.

Та й завдання у нього було явно непросте: кожна особистість по-своєму унікальна і мало схожа на іншу. Поведінкою, манерою розмови, акцентом, голосом, статтю і так далі. Треба бути справді хорошим актором, щоб усе це настільки майстерно зобразити на екрані.

Поставлена картина, як вже було сказано, доволі непогано. Режисер вдало поєднує сцени у підвалі із сеансами терапії і численними спогадами, щоб створити неочікувані повороти сюжету і якомога більше заплутати глядача. Спішу вас розчарувати - фірмових твістів Ш'ямалана тут немає. Так що наперед себе не обнадіюйте.

Що в результаті? Мені кіно сподобалось. Відмінні перевтілення МакЕвоя (тільки заради нього “Спліт” варто подивитися), непогана постановка, сюжет може трохи передбачуваний, але в цілому картина справляє хороше враження.

P.S. На 2019 рік запланований вихід трилера Glass ("Скло"), де головні ролі виконають Брюс Вілліс, Джеймс МакЕвой і Семюел Л. Джексон. Має бути цікаво.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 5
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме пристойний трилер
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Вітряна ріка” "Невидимий гість" "Пастка"

10.04.2018 | 1478 | Коментарі (2)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019