Фантастична мелодрама “Форма води” (The Shape of Water)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: США.
Час: 123 хв.

Режисер: Гільєрмо Дель Торо.
В головних ролях: Саллі Хоукінз, Майкл Шеннон, Річард Дженкінс, Октавія Спенсер, Майкл Сталберг, Даг Джон та інші.

Бюджет: $19 400 000.
Світові збори: $111 143 674.

Рейтинг на IMDB: 7,7.
Мій рейтинг: 8,0.

Синопсис

Балтімор, 1962 рік. На дворі "Холодна війна". Самотня і німа Елайза (Саллі Хоукінз) працює прибиральницею в секретній урядовій службі, де вона разом з своєю колегою Зельдою (Октавія Спенсер) стає свідком доставки дивної істоти в лабораторію.

Амфібія (Даг Джонс), якого місцеві племена вважали річковим Богом, утримується у величезному резервуарі для води.

Відповідальний за ув'язнення цієї диво-істоти, зловмисний полковник Річард Стрікленд (Майкл Шеннон), який впіймав Монстра в районі Амазонки, тепер хоче використати Іхтіандра у військових цілях.

Незважаючи на агресивну поведінку таємничої істоти, Елайза таємно проникає в кімнату, де зберігається Іхтіандр. Вона спілкується з істотою мовою жестів, приносить йому варені яйця, включає музику, а згодом між ними виникає взаємна симпатія і дружба.

Але коли від вищого керівництва Стрікленд отримав наказ вбити створіння, Елайза змушена ризикувати всім. Разом з сусідом по кімнаті (Річард Дженкінс) вона пробирається в лабораторію, щоб врятувати Іхтіандра.

Рецензія

Пройшло одинадцять років після того, як мексиканський режисер Гільєрмо Дель Торо відправив глядача в жахливо-чарівні і таємничі ліси “Лабіринта Фавна”, події якого розгорталися в часи Громадянської війни в Іспанії.

Подібним чином чудово поставлений і відмінно зіграний останній на даний момент фільм Дель Торо "Форма води". Романтична і ніжна казка з простим сюжетом, прекрасними персонажами, які переконливо втілені кожним актором на знімальному майданчику. “Форма води” вдало поєднує надприродне з історією кохання епохи "Холодної війни", що змушує світитися кожне серце.

Романтична історія кохання німої прибиральниці до надприродної істоти чимось нагадує “Красуню і Чудовисько”. В даному випадку все ідеально працює і створює чудове полотно, що повністю зачаровує глядача. Красиві декорації, музика і операторська робота тільки доповнюють цей ефект.

Окрім чарівності, в “Формі води” багато чорного гумору і всіляких хуліганських штучок, які можуть сприйматись трохи неоднозначно. Головний лиходій з похмурим виглядом і відкусаними рептилією пальцями, річковий Бог, що зжер кота, німа головна героїня, яка мастурбує у ванній і підкормлює Іхтіандра вареними яйцями, її сусід-художник по кімнаті з натяком на веселку і так далі.

З іншого боку, режисерові ж треба було хоч трохи розважитись, щоб якось розбавляти усі ці штампи про “хороших і поганих”, любовну лінію і традиційний хеппі-енд. От він і розважався. Інколи виходило дійсно дуже смішно.

Інший козир “Форми води” - це акторські роботи. Чудова Саллі Хоукінз ("Blue Jasmine") демонструє широкий спектр емоцій без використання голосу. З цим непростим завданням актриса справляється блискуче. З людиною-амфібією вона спілкується мовою жестів, але поруч із ним не відчуває себе неповноцінною, адже істота приймає її такою, якою вона є.

Майкл Шеннон ("Take Shelter", “Boardwalk Empire”) втілює на екрані образ людського монстра Стрікленда, одного з найзапекліших лиходіїв останніх років. Шеннону, до слова, подібні типажі вдаються на ура. Його герой, без сумніву, викликає тільки огиду і неприємне враження.

В епізодичних ролях також сподобались Октавія Спенсер (“The Help”), Річард Дженкінс (“Хижа в лісі”) і Майкл Сталберг (“Boardwalk Empire”). Для останнього минулий рік був дуже продуктивним, це ж треба було в стількох фільмах знятися — “Назви мене своїм іменем”, “The Post” Спілберга, ну і “Форма води”. Всі три будуть претендувати на “Оскар” цього року.

Резюмую. Чарівна і зворушлива історія кохання від Гільєрмо Дель Торо. “Форма води” дуже красиво знята і оформлена, картина вже отримала чимало престижних нагород і премій, на церемонії “Оскара” її також, думаю, відмітять. Найвірогідніші перемоги — “найкраща режисерська робота”, “найкраща музика до фільму” і “найкраща робота художника-постановника”.

Але все це, звичайно, не так вже й важливо. Важливо те, що Дель Торо зняв дуже красивий фільм. Його мила казочка для дорослих подобається майже усім: і глядачам, і критикам. Не часто так зірки сходяться.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5+
Сценарій 5
Резюме дуже милий фільм
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Читайте також:

“Світське життя” "Обдарована" "Вітряна ріка"

28.02.2018 | 1051 | Коментарі (1)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019