Драма “Темні часи” (Darkest Hour)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: Велика Британія.
Час: 125 хв.

Режисер: Джо Райт.
В головних ролях: Гері Олдмен, Бен Мендельсон, Крістін Скотт Томас, Лілі Джеймс, Рональд Пікап, Стівен Діллейн та ін.

Бюджет: $30 000 000.
Світові збори: $124,171,092.

Рейтинг на IMDB: 7,4.
Мій рейтинг: 8,0.

Коли британці знімають кіно, Голлівуд нервово курить в стороні.
Скромне зауваження автора сайту

Синопсис

1940 рік, Європа перебуває у стані війни. В цей важкий час Уінстон Черчилль (Гері Олдмен) займає посаду прем'єр-міністра Великобританії. Саме тепер йому вирішувати, чи Британія повинна здатися нацистській Німеччині, або залишатись сильною, і захищати свої демократичні ідеали будь-якою ціною.

Кандидатура Черчилля викликала певні суперечності в стінах парламенту і не тільки. Король Джордж (Бен Мендельсон) також дуже скептично ставиться до нього як до прем'єр-міністра, але оскільки ніхто не хоче брати на себе відповідальності за майбутні дії, Уінстону доведеться приймати всі рішення самостійно. Навіть незважаючи на спротив графа Галіфакса, та Невілла Чемберлена (попереднього прем'єр-міністра Великої Британії), які хочуть піти на переговори з Гітлером.

На щастя, Уінстон в таку важку для нього хвилину має непохитну підтримку з боку своєї дружини Клемм (Крістін Скотт Томас), яка завжди на його боці.

Зайнявшись державними справами, Уінстон найняв молоду секретарку Елізабет (Ліля Джеймс), яка не лише повинна встигати за ходом його думок, щоб спритно документувати їх на папері, але й терпіти різку поведінку і всілякі примхи політика.

Рецензія

З моменту виходу першого трейлера до цієї картини, стало зрозуміло, що легендарний Гері Олдмен буде головною зіркою цього шоу. Так воно і сталося.

Роль видатного політика Уінстона Черчилля Гері Олдмен зіграв абсолютно геніально. Він настільки вжився в образ свого персонажа, що ти дивишся і розумієш — це точно “Оскар” за найкращу чоловічу роль на цьогорічній церемонії.

Манера розмови, жести, міміка, поведінка — все це зіграно максимально достовірно, аж до найдрібніших деталей.

Звичайно, в цьому також велика заслуга режисера Джо Райта, який не робить з Черчилля героя, а показує його як людину, сповнену сумнівів і протиріч, його рішення часто дуже суперечливі, а поведінка далека від ідеалу, і точно залишає бажати кращого. Тим не менше, такий підхід робить Черчилля ще більш реалістичним і правдоподібним.

Спостерігати за грою Олдмена одне задоволення. Його Черчилль - це сплав мудрості, рішучості та іскрометного британського гумору. Особливо це справляє враження на тлі похмурої атмосфери в постійно дощовій і туманній Британії. Сцена в метро, де Черчилль веде бесіду з простими англійцями - просто шедевр (хоча подібних епізодів в картині чимало). Це чудовий приклад того, як можуть спілкуватися лише вільні люди у вільній країні. Хотів би я у нас побачити таку щиру і зворушливу розмову з боку когось із представників так званої “влади”.

Ну а фінальну промову Черчилля я передивлявся десь три-чотири рази — настільки це було прекрасно.

Гері Олдмен, до слова, в мене один з улюблених акторів. В кіно він перевжно грав ролі всіляких мерзотників (в “П'ятому елементі” Люка Бессона, чи в “True Romance” Тоні Скотта), але грав їх настільки вишукано, що просто дух захоплювало. Я дуже радий, що цьогоріч він нарешті отримає “Оскара”, якого вже давно заслужив.

Ну і тут ще треба віддати належне гримерам: от ви б впізнали такого Олдмена, якби не знали, що саме він виконуватиме роль Черчилля? Я думаю, що ні.

У всіх починаннях великого політика, його постійно підтримувала і дарувала свою любов вірна дружина Клеммі, яку зіграла Крістін Скотт Томас. Вкотре в своїх рецензіях я наголошую на ролі жінки, яка служить опорою для чоловіка у важку хвилину. Майже те саме було зі Стівеном Хокінгом і його дружиною Джейн в “Теорії всього” (та й не лише з ним), яка відчайдушно любила свого чоловіка і була з ним до кінця. Розуміння, любов, вірність і підтримка — це дуже потрібні речі. Без них в чоловіків часто просто опускаються руки. Особливо тоді, коли весь тягар лягає на твої плечі. Ось якою має бути справжня Жінка. А не те, що теперішні, які тільки й можуть, що постійно скиглити, і викладати фото в соціальні мережі.

Також дуже сподобалась Лілі Джеймс (чарівна Елла з "Попелюшки") в ролі секретарки Елізабет. Подивіться, як вона трепетно хвилювалася і палко вболівала за Уінстона під час його прекрасної фінальної промови. Спочатку Елізабет з певною пересторогою відносилась до політика (в силу його непростого характеру), але потім пройнялася глибокою повагою, коли зрозуміла, яка величезна відповідальність випала на його долю у цей скрутний для всієї Британії час.

Австралійський актор Бен Мендельсон в ролі короля Георга VI спочатку справляв враження якогось тюхтія і слабкодухого чоловіка, не готового нести відповідальність за свої ж рішення, але вже наприкінці фільму до нього проникаєшся якоюсь симпатією, чи що.

У Райта, до слова, вийшов не зовсім класичний байопік. Режисер обмежився в своїй історії буквально декількома тижнями: від призначення Черчилля на посаді прем'єр-міністра - до евакуації союзних військ з Дюнкерка (про що зняв однойменний фільм колега по цеху Крістофер Нолан). Райт зосереджує увагу саме на цьому періоді, який згодом історики назвуть “темні часи”, а також на одній людині, якій довелося приймати складне рішення, що вирішувало долі і життя багатьох людей.

На щастя, тоді все склалося якнайкраще, хоча ймовірність такого розвитку подій була дуже і дуже невисокою.

Резюмую. Чудовий фільм, який я подивився з великим задоволенням. Відмінна постановка, прекрасний британський гумор, геніальна гра Гері Олдмена (я просто насолоджувався), чудові діалоги. Вважаю, що це один з найкращих фільмів минулого року. Дивитися обов'язково.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5+
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме здорово
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Світське життя” "Обдарована" "Вітряна ріка"

12.02.2018 | 314 | Коментарі (2)

Поділитись

Сторінки


(c) Всі права застережено, 2019