Трагікомедія “Френсіс Ха” (Frances Ha)

Про фільм
Рік: 2012.
Країна: США.
Час: 86 хв.

Режисер: Ноа Баумбах.
В головних ролях: Грета Гервіг, Мікі Самнер, Майкл Еспер, Адам Драйвер, Майкл Зеген, Грейс Гаммер та ін.

Бюджет: N/A.
Світові збори: $4,069,826.

Рейтинг на IMDB: 7,4.
Мій рейтинг: 7,0.

Синопсис

Френсіс (Грета Гервіг) — трохи дивакувата, але мила дівчина. Вона працює стажером в хореографічній групі, але мріє стати танцівницею в Нью-Йорку. Їй вже 27 років, але воля і надія залишаються непорушними. Не в останню чергу завдяки найкращій подрузі, Софі (Мікі Самнер), з якою вона живе і разом винаймає квартиру в Нью-Йорку.

Френсіс і Софі постійно тусуються на вечірках, жаліються на своїх бойфрендів, знайомляться з новими друзями, гуляють разом трасами метрополітену, навколо парку, де обговорюють свої майбутні плани на життя.

Зрозуміло, що така ідилія не може тривати вічно. Софі знайшла собі багатого хлопця, і переїхала до нього, в той час, як Френсіс залишилась сама.

Тепер вона навіть не може заплатити за оренду. Тому Френсіс переїжджає до знайомих хлопців Бенджі та Лева, і намагається якось організувати своє життя.

Рецензія

Скромний чорно-білий фестивальний фільм, який був тепло прийнятий кінокритиками, а багато передових видань включили “Frances Ha” в список найкращих фільмів 2012 року. До слова, це друга спільна робота Грети Гервіг і режисера Ноа Баумбаха (в реальному житті вони пара). Сценарій до цього фільму вони також писали разом, базуючись на власному життєвому досвіді.

Грета Гервіг в кінематографі відома тим, що спеціалізується на фільмах з дуже низьким бюджетом. Вона пише сценарії, виступає в якості режисера, а також виконує ролі в цих постановках. Найбільшу популярність їй якраз і принесла стрічка “Frances Ha”, за яку вона отримала номінацію на Золотий глобус.

Ну і дійсно, Грета в ролі Френсіс однозначно сподобалась. Вона пряма, щира, і дуже мила. Так, у дівчини є свої дивні риси поведінки, але давайте чесно зізнаємось, у кого їх немає. Тим не менше, Френсіс хоче знайти себе, зрозуміти, чого вона насправді хоче від життя, чим би хотіла займатися. Ми усі цього прагнемо.

Одним із найважчих випробувань на її шляху стає втрата подруги, яка знайшла собі багатенького бойфренда, і тепер збирається з ним перебратися в Японію. Френсіс сприймає це майже як зраду, адже Софі була для неї справжнім другом, якій можна було відкритись, довіритись, поділитись найсокровеннішим. В житті кожного таких людей дуже мало, тому їх втрата (або відсутність) сприймається особливо боляче.

До слова, Софі зіграла Мікі Самнер - дочка знаменитого британського співака Стінга. Його справжнє ім'я - Гордон Самнер. Зіграла доволі непогано, хоча Грета, звичайно, виглядала на порядок цікавіше.

Ще в одній маленькій ролі з'являється Грейс Гаммер, дочка Меріл Стріп. Думаю, ви її впізнаєте.

Трохи забігаючи наперед скажу, що дану стрічку я подивився ще й тому, що режисерський дебют Грети Гервіг “Lady Bird” з Сіршою Ронан в головній ролі цьогоріч вважається одним із фаворитів на премії “Оскар”, де претендуватиме на звання найкращого фільму року! Ось такі справи.

За жанром “Frances Ha” можна віднести до трагікомедії. Стрічка вийшла дуже життєвою, щирою, і якоюсь абсолютно нефальшивою. Кіно із серії — життя як воно є. Кожен зі своїми проблемами, в пошуках себе і свого місця в житті. А проблеми, як відомо, вони майже у всіх одинакові. Будь ти хоч простим американцем, євреєм, чи європейцем.

Резюмую. Доволі симпатичний чорно-білий фільм. Простенький, але якийсь дуже натуральний. Ось такий артхаус мені явно до душі. Тепер на черзі картина “Lady Bird”, подивимось, що ж там такого особливого.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме симпатично
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Світське життя” "Обдарована" "Вітряна ріка"

04.01.2018 | 294 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2018