Драма “Обдарована” (Gifted)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: США.
Час: 101 хв.

Режисер: Марк Вебб.
В головних ролях: Кріс Еванс, Маккенна Грейс, Єнні Слейт, Октавія Спенсер, Ліндсей Данкан, Джулі Енн Емері, Гленн Пламмер та інші.

Бюджет: $7,000,000.
Світові збори: $40,852,451.

Рейтинг на IMDB: 7,6.
Мій рейтинг: 6,6.

Синопсис

Семирічна Мері Адлер (Маккенна Грейс) живе разом зі своїм дядьком Френком (Кріс Еванс) у приморському місті Флорида. Після самогубства матері Мері шість років тому, Френк вирішив стати опікуном племінниці, яку він дуже любить.

Френк ремонтує двигуни човнів, дбає про Мері, інколи їм на допомогу приходить сусідка Роберта (Октавія Спенсер), яка також в захваті від малявки. Хоча дівчинка дуже талановита і має великі здібності у математиці, Френк наполягає на тому, щоб Мері відвідувала звичайну школу. Вона повинна мати друзів свого віку і розвинути нормальну соціальну поведінку.

Коли вчителька Бонні (Єнні Слейт) виявляє талант дівчинки, школа планує перевести Мері до приватної школи для обдарованих дітей. Френк відкидає цю можливість, оскільки не хоче, щоб дівчинка пішла стежкою її матері.

Незабаром після цього з Бостона приїздить мати Френка, Евелін (Ліндсей Данкан), з якою він не спілкувався протягом багатьох років.

Евелін колись була шановним математиком, а зараз вважає, що Мері має піти до кращої школи, оскільки в майбутньому вона може стати геніальною людиною.

Рецензія

Ну що вам сказати? Фільм милий (в першу чергу завдяки чудовому дуету Еванс — Грейс), але дуже маніпулятивний. В цьому найбільша його проблема. Протягом фільму мене постійно не покидало відчуття, що хтось навмисне давить на одне місце, щоб “вичавити” сльозу. А я не люблю, коли з мене витискають сльозу, граючи таким чином на емоціях. Сльоза має текти сама по собі, не інакше.

Але оскільки в рецензіях я намагаюся бути максимально об'єктивним (при цьому залишаючись максимально суб'єктивним), то вимушений сказати, що в картині, безумовно, є світлі сторони. Постановка, загалом, непогана. Якщо винести за дужки стосунки між Френком і Мері, то ця частина фільму виглядає цілком пристойно. Психологія, відповідальність, взаємна симпатія, ну і любов, звичайно. Френк любить Мері не за її beautiful mind, а любить її такою, якою вона є. Милою, доброю і веселою. І от з цим в картині якраз все гаразд, якби не сценарій, який істотно "підпортив" враження.

Наступний плюс даного фільму — акторські роботи. Славнозвісний “Капітан Америка” Кріс Еванс категорично сподобався. Чому? Тому що грає не м'язами, а демонструє хороші акторські здібності. Турботливий, люблячий, чуйний, непафосний. Словом, хороший такий персонаж. Життєвий.

В його хімію з молодою колегою по цеху, Маккенною Грейс, віриш без найменшого сумніву. Грейс, до слова, зіграла просто здорово. Жива, яскрава і дуже натуральна. Спостерігати за її грою доволі цікаво. Молодчинка, однозначно.

Щодо природи Генія головної героїні, то режисер це питання якось обійшов стороною. Як вже було сказано, він сконцентрувався переважно на сльозовитисканні, однооких котиках і все таке, тому екзальтованим дамочкам доведеться запастися хустинками, щоб від сліз, часом, не затопило кімнату.

Резюмую. Милий фільм, але дуже маніпулятивний. Не скажу, що геть фальшивий (світлі моменти там, все-таки, є), але в даному випадку ця ложка дьогтю створює неприємний присмак (і післясмак) від всієї страви. Постановка непогана, актори грають добре, але сценарій псує загальне враження. Такі справи. Дамам та іншим леді подивитися можна, а от брутальним пацанам може не сподобатись, тому майте на увазі.

Якщо ж вам хочеться подивитися справді хороший фільм про генія-математика, тоді раджу “Beautiful Mind” з Расселом Кроу. Ось це справді прекрасне кіно, якось обов'язково про нього напишу.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 3
Резюме мило, але маніпулятивно
Чи варто дивитися вирішуйте самі

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Вона” "Слова" "Керол"

12.11.2017 | 536 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2018