Кримінальна комедія “Тілоохоронець кілера” (The Hitman's Bodyguard)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: США, Китай, Болгарія.
Час: 118 хв.

Режисер: Патрік Х'юз.
В головних ролях: Раян Рейнольдс, Семюел Л. Джексон, Сальма Хайек, Елоді Юнг, Гері Олдман, Хоакім Де Альмейда, Сем Хезелдайн, Юрій Колокольніков та інші.

Бюджет: $30 000 000.
Світові збори: $162,152,770.

Рейтинг на IMDB: 7,0.
Мій рейтинг: 6,8.

Синопсис

Після невдалого виконання престижного контракту найкращий охоронець в світі Майкл Брюс (Раян Рейнольдс) перекваліфіковується в охоронця другого класу, і з тих пір йому доводиться мати справу з менш привабливими клієнтами.

Але одного дня все круто змінюється. Брюсу телефонує його колишня дівчина Амелі (Елоді Юнг), яка, до слова, працює спецагентом Інтерпола, і пропонує йому супроводжувати до Нідерландів професійного кілера Даріуса Кінкейда (Семюел Л. Джексон).

Кінкейд має дати свідчення перед міжнародним судом в Гаазі проти східноєвропейського диктатора Владислава Духовича (Гарі Олдман), але туди він повинен прибути особисто і без запізнень.

Корумповані агенти та вбивці Духовича хотіли б уникнути цього за будь-яку ціну. Тому вони будуть розшукуати цього Кінкейда, щоб замочити його напівдорозі до зали суду.

Рецензія

Щороку у так званому "чорному списку" в Голлівуді з'являються найбільш перспективні сценарії, за якими ще не були поставлені фільми. У 2011 році появився сценарій “Тілоохоронець кілера”.

Спочатку фільм задумувався як драма, але згодом історія перетворилася на комедійний бойовик за участі Раяна Рейнольдса і Самюеля Л. Джексона. В якості режисера був обраний Патрік Хьюз (The Expendables 3), який поки що нічим особливим в кінематографі не прославився.

Що ж в результаті зняв цей Патрік Хьюз? По-моєму, вийшов доволі забавний бойовичок. По-перше, його дійсно врятував той факт, що сценарій переписали, і додали йому гумористичну складову. По-друге, відмічаємо вдалий вибір акторів на головні ролі. Тому що і Рейнольдс, і Джексон, - обидва схильні до самоіронії, що помітно вплинуло на сприйняття фільму. Якби на одну з ролей взяли, скажімо, Кіану Рівза з його кислою фізіономією, подібного ефекту могло б не вийти. Ну і по-третє, “Тілоохоронець кілера” - це відвертий стьоб над самим жанром кримінального бойовика. Причому, стьоб доволі милий і кумедний.

Більшість смішних епізодів творці картини злили в трейлерах, але й навіть без них фільм виглядає цілком пристойно — весело і динамічно. Ну а солодка парочка Рейнольдс — Джексон, які постійно підколюють один одного, гарантує гарну порцію хорошого настрою.

Рейнольдс ще в “Дедпулі” показав, що із самоіронією у нього все гаразд. Про Джексона я взагалі мовчу, варто лише згадати розкішну роль Джулса з “Кримінального чтива” Квентіна Тарантіно, і одразу стає все зрозуміло.

Окрім цих двох, ще приємно потішила Сальма Хайек, хоча роль у неї епізодична. Зате яка! Сцени в тюремній камері за її участі можна переглядати декілька разів — настільки вони шикарні. І знову ж таки, от візьміть на цю роль, скажімо, Кім Бейсінгер, чи Демі Мур, і все — зливай воду, виключай світло. Ніякої іронії чи стьобу не вийшло б в принципі.

Не вийшло цього, до речі, і в коханої персонажа Рейнольдса, яку зіграла Елоді Юнг (харизматична Електра з другого Daredevil). Актриса грала зовсім не те, що потрібно, і помітно випадала з чудового тріо - Рейнольдс — Джексон - Хайек. Тут треба було проявити почуття гумору й іронії, а вона в ці ноти, на жаль, не попадала.

Гері Олдман в ролі боснійського диктатора Владислава Духовича категорично сподобався. Роль заточена під улюблений типаж Олдмана — конкретного мерзотника і покидька. З подібними ролями Олдман, як завжди, справляється блискуче.

Щодо сценарію, то він тут, звичайно, із серії “милий ідіотизм”, але оскільки це, фактично, чиста пародія на кримінальний бойовик, то виглядає цілком забавно.

Що в підсумку? Симпатичний стьобний бойовичок. Класна парочка Рейнольдс — Джексон, шикарна Сальма Хайек, чимало смішних епізодів, декілька непогано поставлених погонь — хороший варіант для того, щоб гарно провести вечір, розслабитись і відпочити. Кіно, до речі, конкретно одноразове, і другий раз передивлятися його я точно не буду, але подивився із задоволенням. Вже хліб.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 3
Сценарій 2
Резюме забавний ідіотизм
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Круті чуваки” "Застрель їх" "Дедпул" "Вартові галактики" "Перестрілка"

04.10.2017 | 575 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019