Кримінальна драма “Вони живуть по ночах” (They Live by Night)

Про фільм
Рік: 1948.
Країна: США.
Час: 95 хв.

Режисер: Ніколас Рей.

В головних ролях: Кеті О’Доннелл, Фарлі Грейнджер, Ховард Да Сільва, Джей С. Фліппен, Хелен Крейг, Уілл Райт, Уільям Фіппс, Йен Вульф, Гаррі Харві та інші.

Рейтинг на IMDB: 7,6.
Мій рейтинг: 7,5.

Синопсис

Несправедливо засуджений за вбивство молодий хлопчина Артур Боуерс або просто “Бой” (Фарлі Грейнджер) тікає з в'язниці ще з двома грабіжниками банків — “однооким” Чикамо Моблі (Говард да Сільва) і Генрі “Ті-Дабом” Менсфілдом (Джей Фліппен).

Тепер наше тріо виношує план пограбувати банк, щоб заробити трохи грошенят і втекти до Мексики. “Бою” гроші потрібні для того, щоб найняти адвоката і довести свою невинність, адже він провів цілих сім років за ґратами.

Деякий час наші хлопці переховуються на бензоколонці брата Чикамо. Тут “Бой” знайомиться з дівчиною Кічі (Кеті О'Доннелл), племінницею Чикомо, яка працює на автозаправці.

Допоки злочинці розробляють план пограбування банку, “Бой” і Кічі закохуються один в одного. Після пограбування вони планують втекти і зажити чесним життям.

Рецензія

Дебютний фільм знаменитого американського режисера Ніколаса Рея, який став предтечею «Бонні і Клайда» - кінокласики жанру нуар. They Live by Night - екранізація роману Едварда Андерсона «Thieves Like Us» (інша версія була поставлена Робертом Олтменом в 1974 році). Хоча після виходу у світ стрічка Ніколаса Рея пройшла практично непоміченою.

Причому, пограбування банків в картині не показані. Режисер концентрується на психології персонажів, їхніх стосунках і атмосфері фільму: діалоги, нічні погоні, бунт проти суспільства, і приречена любов головних героїв. Все дуже життєво і чесно.

"Бой" і Кічі — як Бонні і Клайд - безнадійно наївні, вигадують власний ідилічний світ, наповнений ілюзіями з вірою у світле майбутнє. Але реальність, на жаль, не така: в цьому житті за все доводиться платити.

Закохану парочку, до речі, зіграли Фарлі Грейнджер і Кеті О`Доннелл, молоді (на той час) актори, які практично не мали акторського досвіду, але Ніколас Рей зумів відстояти дані кандидатури перед босами студії, тому їх затвердили на головні ролі. В результаті зіграли вони цілком пристойно, так що Рей точно знав, що робить.

Ну і окреме спасибі режисерові за кінцівку. Вона, водночас, вийшла дуже зворушливою, і правдивою.

Резюмую. Відмінний фільм. Незважаючи на те, що знятий він багато років тому, але й в наш час картина дивиться просто відмінно. Класика, як говориться, не старіє. Для всіх любителів кіно цілком є сенс переглянути. Мені однозначно сподобалось.

P.S. Цікавий момент: саме Ніколас Рей вперше в історії зняв автомобіль (яким мчать по дорозі головні герої) з вертольота, завдяки чому потрапив до посібників з кінематографа.

P.P.S. В українському перекладі цього фільму немає. Дивився в оригіналі з субтитрами.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4+
Акторська гра 4
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме відмінне кіно
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Хлопці зі стволами” "Французький транзит" "Земля команчів" "Вовк з Уолл Стріт"

07.09.2017 | 230 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


(c) Всі права застережено, 2018