Пригодницька фантастика “Диво-жінка” (Wonder Woman)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: США, Канада, Китай.
Час: 141 хв.

Режисер: Петті Дженкінс.
В головних ролях: Галь Гадот, Робін Райт, Кріс Пайн, Конні Нільсен, Девід Тьюліс, Олена Аная, Люсі Девіс та інші.

Бюджет: $149 000 000.
Касові збори: $812 639 021.

Рейтинг на IMDB: 7,8.
Мій рейтинг: 6,0.

За крик "Нііі-і-і-і" у режисерів вже давно пора відбирати ліцензію.
Дружня порада світовому кінематографу.

Синопсис

На райському острові Феміскіра маленька Діана росла єдиною дитиною серед амазонок. Всі жінки-воїни на чолі з їхньою королевою Іполітою (Конні Нільсен) були створені Зевсом з глини. Однак, після того, як бог війни Арес спокусив людство до жорстокості і війни, він повстав проти інших богів, і знищив їх. Зевс заховав войовничих амазонок подалі від зовнішнього світу на острові, який захищений силовим полем.

Маленька Діана (Гал Гадот) також хоче бути воїном, але Іполіта довго відмовляє їй, тому що боїться за свою дочку. Однак зрозуміло, що постійно вона не зможе цього робити — дівчинка підросте і рано чи пізно стане воїном.

Якось одного разу на острів падає літак, з якого Діана рятує американського пілота-розвідника Стів Тревора (Кріс Пайн).

Діана, до слова, вперше бачить чоловіка, адже на їхньому острові проживали тільки жінки. Стів повідомляє їй, що на дворі зараз 1918 рік, і весь світ вже протягом багатьох років погруз в страшній Першій світовій війні.

Німецький генерал Людендорф (Денні Х'юстон) завдяки доктору-хіміку Марі (Олена Анайя), відомій як доктор Отрута, володіє новим отруйним газом, який може вбити тисячі людей.

Діана думає, що генерал Людендорф — це і є бог війни Арес. Тому вона вирішує відправитись разом зі Стівом в Лондон, щоб перемогти Ареса і покласти край людським стражданням.

Рецензія

З Диво-жінкою глядач вже мав змогу познайомитись завдяки сутичці Бетмена проти Супермена в кіноадаптації коміксів всесвіту DC. Там безсмертна амазонка була скоріше допоміжним персонажем, тому про неї глядачеві практично нічого не відомо.

В даному випадку ми маємо справу з міксом військової драми і пригодницького фільму, за постановку якого взялася Петті Дженкінс з Галь Гадот в головній ролі.

Перша половина фільму (події на Феміскірі і в Лондоні) виглядала доволі симпатично — хороший гумор, цікаві персонажі, інтрига і все таке. Але коли почалися ці пафосні баталії на Західному фронті, де наша героїня самотужки перемагає озброєних до зубів німців, для мене стало очевидно, що кіно можна було виключати.

Так воно, на жаль, і сталося. Чим далі, тим все більше картина скочувалась в якийсь відвертий маразм - пафосні репліки, гротескний доктор Зло в особі генерала Людендорфа, а всі ці слоу-моу в поєднанні з поганим екшеном вже просто замучили. От чесне слово, ну скільки можна на це дивитися. Фінальна битва заправлена таким пафосом, що просто зводить щелепу.

Почитав відгуки — критики і глядачі майже однаково в захваті. Нічого не розумію. На мій погляд, це просто убога фігня, яка розрахована виключно на шкільну аудиторію.

Ну так, Галька (це така вітчизняна інтерпретація імені актриси) доволі органічно виглядає в ролі Диво-жінки, що було очевидно ще з попереднього фільму. Але весь цей хайп, який роздули навколо довгоногої міс Ізраїль, на мій погляд, абсолютно невиправданий. Зіграно непогано, брехати не буду, але ніяких “ух” і “ах” я там не побачив.

Та й суперкрасунею її аж ніяк не назвеш. Ось як виглядає Галь Гадот без макіяжу (фото з її сторінки в Інстаграм). Судіть самі.

Кріс Пайн, загалом, зіграв непогано. Принаймні, зі своєю роллю він зробив все, що міг. Тому дорікнути йому ніяк не можу. Старався хлопець, це було помітно.

Інфернальне Зло в особі генерала Людендорфа, якого грає Денні Хьюстон, викликає тільки дикий регіт. Це не провина актора, просто сам персонаж настільки шаблонний, набундючений і неприродний, що інакших емоцій він не викликає в принципі.

Спецефекти, як заведено для таких фільмів, зроблені досить непогано, але від усіх цих стрибків на сто метрів і відбивань куль диво-манжетами, єдине, що залишається - весело гигикати і хлюпати пивком в екран.

Сценарні перипетії і відра пафосу, які виливають на глядача під час перегляду, на мій погляд, розраховані виключно на дівчаток-школярок — настільки воно примітивно. Ну хіба що на початку фільму Галька непогано жартувала з персонажем Кріса Пайна. Допоки в них не пішла ЛюбOff..

Що в результаті? По-моєму, повна фігня. Стільки шуму було навколо цього фільму, а на ділі він виявився повним пшиком. Але ще раз підкреслю - критикам і глядачам сподобалось — рейтинг на IMDB у "Диво-жінки" просто захмарний — аж 7,8 з 10. Та й з касовими зборами повний порядок - $812 млн. зборів при бюджеті в $149 млн. Чим можна пояснити такий успіх? Напевно, глядачі люблять милий ідіотизм зі спецефектами. Я, чесно кажучи, таким людям навіть трохи заздрю. Мені б теж щиро хотілося насолоджуватись всілякою маячнею, але в мене, на жаль, не виходить.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4
Режисерська робота 3
Сценарій 2
Резюме пафосна фігня для школярок
Чи варто дивитися нєа

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Круті чуваки” "Застрель їх" "Дедпул"

04.09.2017 | 282 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


(c) Всі права застережено, 2018