Пригодницька фантастика “Вартові галактики 2” (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: США, Канада, Нова Зеландія.
Час: 136 хв.

Режисер: Джеймс Ганн.
В головних ролях: Кріс Пратт, Зої Салдана, Дейв Батіста, Він Дізель, Бредлі Купер, Майкл Рукер, Карен Гіллан та інші.

Бюджет: $200 000 000.
Касові збори: $862 668 505.

Рейтинг на IMDB: 7,9.
Мій рейтинг: 8,0.

- А ти що за хрін з гори?
- Я думав моя вбивча харизма все пояснює.

Діалог Пітера Куілла з Его.

“А ти припарок екстракласу”.
Йонду про Ракету.

- Ти схожий на Поппінс.
- А він крутий?

З фільму.

“Та попустись уже”.
Небула до Гамори.

Синопсис

Після того, як Пітер Куілл, він же Зоряний Лицар, (Кріс Пратт), Гамора (Зої Салдана), Дракс (Дейв Баутіста), Ракета (Бредлі Купер) і крихітка єнот Грут (Він Дізель) втекли з планети Зандар від небезпечних посіпак Ронана, вони пропонують свої послуги в якості "Вартових Галактики" у всьому Всесвіті. За гроші, звичайно.

Якось після однієї успішно завершеної місії Ракета пограбував жителів планети Суверен — поцупив у них декілька дорогих батарей. Зрозуміло, що у мешканців Суверену така зухвалість викликала неабияке обурення, тому їхній лідер Айша (Елізабет Дебікі) з цілим військом переслідує наших героїв, щоб схопити, чи на крайній випадок суворо покарати Вартових.

Рятуючись від космічних кораблів суверенів, Вартові галактики здійснюють аварійну посадку на незнайомій планеті, де вони знайомляться з могутнім Его (Курт Расселл). Той представляється як батько Куілла і пропонує йому, Гаморі та Драксу показати Планету, яку він створив сам. Збентежений таким поворотом подій Пітер Куілл, який ніколи не знав свого батька, погоджується.

В той же час, Ракета і маленький Грут вирішили зайнятися ремонтом космічного корабля, який серйозно постраждав після не дуже вдалого приземлення.

Рецензія

Перші “Вартові галактики” стали справжньою подією в кінематографі — картина отримала схвальні відгуки критиків, зібрала хорошу касу (більше 770 млн. доларів в прокаті), і найголовніше — дуже полюбилася глядачам. Тому зовсім не дивно, що пригоди п'яти невідомих персонажів, в тому числі солодкої парочки Ракета-Грут, отримали зелене світло на продовження.

Скажу зразу - сіквел у режисера стрічки Джеймса Ганна вийшов як мінімум не гіршим за свого попередника. А можливо навіть і кращим. Тут знову все на найвищому рівні — персонажі, гумор, динаміка, діалоги, спецефекти. Ну і музичка, що вже стало доброю традицією, теж просто чудова.

Але найбільше я звернув увагу ось на який момент. Режисерові, на мій погляд, вдалося не лише повторити успіх попереднього фільму, але й в певній мірі перевершити його.

І мабуть найважливішим тут є те, що Ганн зумів ще глибше розкрити персонажів фільму, адже про них ми знали не так вже й багато. В цьому плані показовою є зустріч Пітера зі своїм батьком, з'ясування стосунків Гамори з сестрою Небулою, чудовий психологічний аналіз Ракети, який зробив Йонду. Що вже казати, коли навіть Дракс заграв новими фарбами, хоча в першому фільмі справляв враження просто “тупого качка”. Так що Ганн — великий молодець. Більшість глядачів на ці моменти просто не звертають увагу — вони виключно насолоджуються видовищем, але знайдеться публіка і на зразок мене, для яких глибина персонажів має велике значення.

З динамікою і гумором тут теж повний порядок, як і в попередній частині. Відмінні діалоги замінюються екшном, який часто супроводжується хорошим і м'яким гумором, особливо коли на перший план виходить малюк Грут. Ржачних моментів також чимало - над хохмою з Рилошкваром я просто реготав вголос.

Всі спецефекти в картині зроблені дуже якісно — ніяких претензій не виникає ні разу. Більше того, під час перегляду окремі епізоди просто заворожують. Як-от розкішні декорації планети Суверен, чи “райський куточок” Его.

Що стосується персонажів, то з ними спостерігається помітний прогрес, я вже про це згадував вище, тому повторюватись не буду.

Авантюрист Пітер Квілл знову добре демонструє себе у всіляких баталіях, оком кидаючи на Гамору, Ракета і далі хуліганить, Йонду чудово вправляється зі стрілою. Словом, життя йде.

Нові герої — самозакоханий Его у виконанні Курта Рассела і симпатична Богомолиця — також сподобались. Остання, зауважу, дуже гарно влилася в колектив. А компліменти вона які від Дракса отримувала — це просто треба чути і бачити.

Проте, головна зірка фільму — це, звичайно, малюк Грут, який постав тут в дитячій версії і викликає лише позитивні емоції й посмішку на обличчі. Введення в деталі тут було б несправедливим. Скажу лише, що на вас чекає безліч приємних сюрпризів, які я не буду розкривати.

Словом, вийшло просто здорово. Гумор, діалоги, спецефекти — все на висоті. Персонажів стало більше, їхні характери поглиблюються, що робить наших героїв ще цікавішими з точки зору майбутніх пригод. Комікс “обріс м'ясом” і фактично перетворився на справжнє кіномистецтво — настільки воно шикарно виглядає на екрані.

А додайте сюди ще музику вісімдесятих, камео Сильвестра Сталлоне, Стена Лі та інших, і отримаєте істинну насолоду від перегляду.

P.S. На 2020 рік запланований вихід третьої частини “Вартових галактик”. І наче знову це щастя зніме Джеймс Ганн. Ну, і слава богу. Чекаємо з нетерпінням.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме Я є Грут
Чи варто дивитися ви ще питаєте?

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Круті чуваки” "Застрель їх" "Дедпул"

28.08.2017 | 1249 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019