Детективна драма “Таємниця в його очах” (El secreto de sus ojos)

Про фільм
Рік: 2009.
Країна: Аргентина.
Час: 129 хв.

Режисер: Хуан Хосе Кампанелья.
В головних ролях: Рікардо Дарін, Пабло Раго, Соледад Вільяміль, Хав'єр Годіно, Гільєрмо Франселья, Хосе Луїс Джиоя, Карла Кеведо та інші.

Бюджет: $2 млн.
Касові збори: $31,2 млн.

Рейтинг на IMDB: 8,2.
Мій рейтинг: 8,0.

Синопсис

Бенхамін Еспозіто (Рікардо Дарін) протягом багатьох років працював судовим інспектором в Буенос-Айресі (Аргентина). Тепер він вийшов на пенсію, але відчайдушно хоче написати роман, який буде побудований на реальних фактах. В ньому розповідатиметься про випадок, який мав місце в 1985 році. Ця обставина і досі не дає йому спокою.

Молоду дівчину Ліліану Колото де Моралес (Карла Кеведо) жорстоко зґвалтували в своєму будинку, а потім вбили. Бенхамін взявся розслідувати цю справу.

За допомогою свого партнера-алкоголіка Пабло Сандоваля (Гільєрмо Франселья), чоловіка жертви, Рікардо Моралеса (Пабло Раго), і нового секретаря судового департаменту Ірени Менендес Гастінгс (Соледад Вільяміль), йому вдалося спіймати вбивцю. Ним виявився хлопець Ісидоро Гомес (Хав'єр Годіно), який знав Ліліану з дитинства.

Всі докази вказують саме на нього, але згодом правова система Аргентини починає працювати проти Бенхаміна і тих людей, які допомогли йому в розкритті злочину.

Рецензія

“Секрет в їхніх очах” - один з моїх улюблених фільмів, який я обов'язково передивляюся час від часу. Скажу зразу — кіно дійсно дуже і дуже хороше. Життєве, глибоке і хвилююче. Хуан Хосе Кампанелья створив прекрасний і захоплюючий фільм, який залишається в пам'яті надовго. До речі, в основу картини ліг роман Едуардо Сачері «Питання в їх очах» (ісп. «La pregunta de sus ojos»).

Хоча сама історія тут досить класична: головний герой через багато років вирушає на пошуки істини в справі, яку він колись вів, але в певний момент щось пішло не так. Однак, в режисера персонажі і їхні проблеми настільки ж важливі, як і сама історія.

Картина поставлена в старому стилі, проте це тільки пішло їй на користь. Режисер, знімаючи все повільному темпі, залишає глядачеві багато часу на роздуми, на розкриття і мотивацію персонажів. Таким чином, ви можете співпереживати головним героям, і краще розуміти їх.

Оповідь в картині ведеться між минулим і сьогоденням - в момент скоєння злочину, і написанням книги головним героєм. Це додає трохи напруженості під час перегляду, оскільки треба відрізняти ці часові рамки — що і коли відбувалося, але загалом такий підхід не створює жодних проблем.

Головна тема фільму, звичайно, це не лише історія зі скоєнням злочину, але й питання про справедливість і покарання.

Наприкінці перед глядачем постає дилема: правильно вчинив один з героїв фільму, чи ні. Тут, як-то кажуть, кожен вирішує самостійно. Тому я навмисно не буду нічого говорити з цього приводу, щоб не нав'язувати вам свою точку зору.

Червоною ниткою, яка пронизує весь фільм, є тема пристрасті, що неодноразово підкреслюють самі персонажі. «Той, хто живе без пристрасті, має пусте існування" - це один з ключових меседжів картини.

Що стосується головних акторів, то всі вони зіграли свої ролі просто здорово. Дуже щиро і натурально. Без грама фальші, тому їхнім персонажам віриш без найменшого сумніву. Як і таємниці в їхніх очах. Особливо це стосується Бенхаміна та Ірен.

Резюмую. Хороший, життєвий, і справді пристрасний фільм, який мені дуже подобається. Може й картина десь виглядає трохи старомодною, але це тільки додає їй родзинки і реалістичності. Так що дуже раджу, якщо ви з якихось причин пропустили цю чудову стрічку.

P.S. До речі, “Секрет в їхніх очах” виграв премію “Оскар” 2010 року в номінації найкращий фільм іноземною мовою, але подивитися його варто зовсім не через якісь там нагороди.

P.P.S. Голлівудський ремейк не дивився, і не збираюсь.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4+
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме прекрасний фільм
Чи варто дивитися обов'язково

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Круті чуваки” "Застрель їх" "Дедпул"

07.08.2017 | 274 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


(c) Всі права застережено, 2018