Бойовик “Джон Вік 2” (John Wick: Chapter Two)

Про фільм
Рік: 2017.
Країна: США.
Час: 122 хв.

Режисер: Чад Стахелскі.
В головних ролях: Кіану Рівз, Рубі Роуз, Йен МакШейн, Бріджет Мойнехен, Джон Легуізамо, Лонні Рашид Лінн, Петер Стормаре, Лоуренс Фішберн, Ленс Реддік, Томас Садоскі та інші.

Бюджет: $40 000 000.
Збори в США: $169 708 269.

Рейтинг на IMDB: 7,7.
Мій рейтинг: 6,2

Синопсис

Після жорстокої вендети російській мафії, колишній професійний убивця Джон Вік (Кіану Рівз) по кличці “Бугімен” справді хотів відійти від справ. Зажити спокійним життям, вигулювати собачку і роз'їжджати дорогами своїм Мустангом 1969 року випуску.

Але завжди все складається не так, як гадається. Італійський гангстер Сантіно Д'Антоніо (Ріккардо Скамарчо), перед яким Джон досі в боргу, хоче, щоб той закінчив завдання: вбив його сестру.

Але Джон відмовився, мовляв, він вже вийшов на пенсію, завів нову собаку і все таке. У зв'язку з чим трапився доволі прикрий інцидент прямо на порозі його будинку. Дім Джона Уіка рознесли з гранатомета.

Так що в Джона не має ніякого іншого вибору, окрім як летіти в Рим, де він, здавалося б, повинен здійснити неможливе — вбити сестру Сантіно. Джон зупиняється в готелі “Континенталь”, який належить Уїнстону (Йен МакШейн), давньому другу Джона Уіка.

Тут Джону мають пошити новий костюмчик, озброїти до зубів, адже гряде грандіозна вечірка, яка потягне за собою цілу гору трупів.

Рецензія

Перший фільм про серійного вбивцю Джона Уіка, який самотужки перестріляв половину кримінального світу Нью-Йорка, був на диво тупим. Навіть як для бойовика. Всі недолугості сценарію я вже детально описав в рецензії, тому повторюватись особливо не буду.

Проте, було в картині й те, що дало авторам зелено світло на її продовження. Це непоганий екшн і хороша бойова хореографія, де глядачам треба було максимально відключати мізки (якщо це взагалі можливо) і просто насолоджуватись видовищем.

В другій частині теж нічого екстраординарного не придумали. Ми вже звикли до того факту, що цього бісового Джона Уіка ніхто ніяк не може замочити. Біда в тому, що сценарій тут вийшов ще тупішим, ніж в попередній частині, тому обговорювати всі ті ідіотизми, які відбуваються в фільмі, немає ніякого сенсу.

Скажу тільки, що жорстоких сцен в картині стало на порядок більше. Видно, так воно й задумувалось. Коли немає чим вразити, починають експлуатувати ідеї попереднього фільму. Та й взагалі, було б дивно очікувати чогось особливого від каскадера Чада Стахелскі.

Всі ці піф-паф в поєднанні з бойовою хореографією наповнюють фільм абсолютно безглуздою стріляниною, за якою спостерігати вже не так прикольно, як раніше. Ну є тут декілька непоганих батальних сцен, є, брехати не буду (як-от епізод в метро), але не більше того. В основному ж все зводиться до одного нехитрого прийому: удар, перекат, перелом руки (ноги), потім постріл в тіло, або в голову. От і вся петрушка.

Неголена фізіономія Кіану Рівза теж не рятує ситуації. Ні тобі гумору, ні іронії. Навіть старина Арні в “Термінаторі” міг видати щось абсолютно геніальне, на зразок “Я його відпустив”. А Кіану Рівза з його кислою міною можна залучати хіба що до якої-небудь похоронної процесії — настільки він трагічно виглядає.

Трохи витягують фільм другорядні актори - Франко Неро та Йен МакШейн, шкода тільки, що їх було дуже мало в кадрі.

З актриси Рубі Роуз, чий персонаж грає німого охоронця, наскільки я зрозумів, хотіли зліпити щось на зразок Газелі - героїні Софії Бутелли з “Kingsman: Таємна служба”. Тут, як говориться, - “nice try, but no”. Слабенький персонаж вийшов, хоча й актриса дуже гонорово дерла носа.

Ще одним світлим моментом можна вважати зустріч Нео і Морфеуса, ну, тобто, героїв Кіану Рівза і Лоуренса Фішберна — Джона і Короля бомжів "Боулера". Прекрасний натяк на “Матрицю”, про яку мені вже давно пора написати, а я все ніяк не зберуся.

Ну і окреме спасибі за чудові панорами розкішного готелю “Континенталь”, який тут постав у всій красі. В окремих епізодах фільм можна сміливо ставити на паузу, щоб детально роздивитися його прекрасний інтер'єр і декорації.

На цьому все, тому резюмую. Кволенький бойовичок з кам'яною фізіономією Кіану Рівза і жменькою непоганих екшн-сцен, який вже можна було б закривати. Але оскільки він приносить прибуток у вигляді хороших касових зборів, то автори фільму ще будуть довго експлуатувати цього Джона Уіка, вигадуючи йому чергові завдання. Так що - to be continued. Але це вже без мене, хлопці, без мене. Я далі дивитися цю убогість не збираюся.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 3+
Режисерська робота 3
Сценарій -67,8
Резюме піф-паф, ой-ой-ой
Чи варто дивитися ні

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Круті чуваки” "Застрель їх" "Дедпул" "Вартові галактики"

19.07.2017 | 1214 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019