Комедійний бойовик “Перестрілка” (Free Fire)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: Великобританія, Франція.
Час: 90 хв.

Режисер: Бен Уітлі.
В головних ролях: Кілліан Мерфі, Шарлто Коплі, Армі Гаммер, Джек Рейнор, Сем Райлі, Ноа Тейлор, Майкл Смайлі, Енцо Чіленті, Брі Ларсон, Бабу Сізей та ін.

Бюджет: $10 000 000.
Збори в США: $1 799 312.

Рейтинг на IMDB: 6,7.
Мій рейтинг: 8,0

- В голові паморочиться. Мабуть, забагато крові втратив.
- Спокійно, тобі ж не в артерію влучили. Години півтори ще протягнеш.

- Вона відстрілюється. Я ж казав, що вона за них!
- Бо ти в неї вистрелив, Верн.

Діалоги з фільму.

Синопсис

На дворі 1978 рік. Члени Ірландської республіканської армії Кріс (Кілліан Мерфі) та Френк (Майкл Смайлі) вирушили в Бостон, щоб купити зброю. За допомогою їхнього посередника Жюстіни (Брі Ларсон) та сподвижників Стіва (Сем Райлі) та Берні (Енцо Чіленті), група зустрічає чоловіка на ім'я Орд (Армі Хаммер) на покинутому складі.

Відвівши їх всередину, Орд знайомить Кріса і Френка з продавцем зброї Верноном (Шарлто Коплі), який, власне, і займається її постачанням. Кріс трохи розчаровується, коли дізнається, що Вернон привіз для них неправильний вид гвинтівки, але неохоче погоджується пройти через домовленості — гроші в обмін на зброю.

Напруженість між обома сторонами починає кипіти, коли помічник Вернона Гаррі (Джек Рейнор) виявляє серед співучасників Стіва. Як виявляється, цей чолов'яга напав і побив його сестру в барі за день перед цим. Словесна сутичка між ними переростає в погрози прикінчити один одного, а це, в свою чергу, ставить під загрозу всю операцію.

Френк і Вернон не можуть втримати ситуацію під контролем, і скоро їхні переговори котяться коту під хвіст — в складі починається перестрілка. Причому, дві фракції роблять все можливе, щоб вижити і забрати чемоданчик з грошима.

Рецензія

Стилізація під 80-ті, мінімалістична манера зйомки, класний чорний гумор і відмінні діалоги приноясть море задоволення від перегляду нового фільму режисера “Висотки” Бена Уітлі. Буквально 20 хвилин на розкачування і зав'язку сюжету, а далі суцільне божевілля, відірватися від якого практично неможливо.

Що цікаво, жоден з персонажів не хоче вмирати, прострілюючи ноги, руки, плечі та інші частини тіла один одному, а це, як мінімум, гарантує безліч розваг.

Крім того, Уітлі чітко дотримується доктрини Годара: «Все, що потрібно для хорошого фільму - дівчина і пістолет». В “Перестрілці” присутня тільки одна жінка — володарка “Оскара” за роль Джой в стрічці “Кімната” Брі Ларсон. Ну і окрім неї теж немало інших хороших акторів, включаючи Кілліана Мерфі, Сема Райлі, Шарлто Коплі.

За формою “Free Fire” трохи нагадує класичну стрічку “Reservoir Dogs” великого і безстрашного Квентіна Тарантіно. Купка гангстерів збирається на складі, де між ними заварюється така каша, що просто волосся стає дибки!

Але на відміну від сотні інших наслідувачів Тарантіно, Free Fire - це дещо інше. Незважаючи на свій мінімалізм, Уітлі вдалося зняти найбільш видовищний фільм, який мені доводилося бачити за останній час.

На відміну від класичної стрічки все того ж Тарантіно, події тут розігруються в хронологічному порядку — в картині немає ретроспективних вставок для поглиблення сюжету і персонажів. Але цього і не потрібно!

Так, за великим рахунком, всі головні герої - жадібні покидьки, яких цікавлять тільки гроші, але клянусь богами, під час перегляду так не хотілося, щоб хоча б хтось із них помирав. От чесне слово!

Діалоги, взаємодія між персонажами, стьоб, постійні піф-паф — все це виглядає настільки смішно і весело, що думаєш тільки одне — господи, тільки б воно подовше не закінчувалось.

З точки зору режисури розумно було поставити фільм з нахилом під сімдесяті, коли ще і близько не було мобільних телефонів. Так що нашим гангстерам в буквальному сенсі доведеться доповзати до телефону, який знаходиться на складі. З цим окрема хохма в фільмі. А таких там чимало!

До речі, продюсером Free Fire виступив сам Мартін Скорсезе, за що йому величезний респект. Картина справді того варта.

Хоча рейтинги у неї досить скромні. На IMDB лише 6,7 з 10. На “Томатах” теж не густо — 67% позитивних відгуків від критиків. Чесно кажучи, не знаю в чому причина. Уітлі навіть чорношкірого актора сюди залучив — політкоректність і все таке, але й це не спрацювало.

Звичайно, мене все це мало хвилює — якісь там рейтинги і оцінки. В мене свої рейтинги, і свої оцінки. А в цього фільму вони доволі високі. Тому що весело, стьобно і дуже смішно. Відмінна мінімалістична постановка, класні діалоги, кумедні персонажі і чудова розв'язка. Словом, миле гангстерське ретро, давненько я не отримував такого задоволення.

Минулого року нереально потішили “Круті чуваки” з Кроу і Гослінгом, а тут Уітлі видав на-гора. Молодець, класне кіно зняв. Так йому і передайте. Від мене тверда п'ятірка.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 5
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме класне кіно
Чи варто дивитися так

Лінки по темі:

Цей фільм на сайті IMDB Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes Цей фільм на сайті Гуртом

Дивіться також:

“Круті чуваки” "Застрель їх" "Дедпул" "Вартові галактики"

03.07.2017 | 502 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019