Драма “Лев” (Lion)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: США, Австралія, Великобританія.
Час: 118 хв.

Режисер: Гарт Девіс.
В головних ролях: Санні Павар, Абхішек Бхарате, Пріянка Бозе, Дев Пател, Ніколь Кідман, Руні Мара, Девід Уенем, та ін.

Бюджет: $12 000 000.
Світові збори: $130 505 276.

Рейтинг на IMDB: 8,1.
Мій рейтинг: 7,0.

Синопсис

1987 рік. П'ятирічний Сару (Санні Павар) живе разом зі своїми двома братами, сестрою і матір'ю в бідному індійському штаті Мадх'я-Прадеш.

В пошуках їжі і якихось грошей старший брат Сару - Гудду (Абхішек Бхарате) - кожного дня відправляється на вокзал прилеглого містечка.

Якось Сару просить взяти його із собою. Під час однієї з таких подорожей, Сару випускає свого брата з уваги. Втомившись, він помилково сідає не в той потяг, і опиняєтсья в іншій частині Індії — в Калькутті, що за 1600 кілометрів від дому.

Тепер він не має ані найменшого уявлення про те, як знову дістатися назад. Сару не розуміє місцевої мови, тому не може нічого пояснити. Не маючи де прихилитись, він стає волоцюжкою.

Але через рік доля усміхнулася йому. Сару потрапив до дитячого притулку, де його усиновила пара Джон (Девід Уенам) і Сью Брірлі (Ніколь Кідман), яка і забрала хлопчика до рідної Австралії.

20 років потому. Дорослий Сару (Дев Патель) вивчає готельний менеджмент. У нього є дівчина Люсі (Руні Мара). Коли під час однієї вечірки він випадково стикається з індійською їжею свого дитинства, перед ним постають образи його рідної матері і брата, яких він втратив.

Сару розповідає свою історію друзям, які радять йому пошукати свій будинок за допомогою програми Google Earth. Спочатку це не приносить жодних результатів, але якась дивна сила постійно штовхає Сару до нових пошуків.

Рецензія

“Лев” має багато елементів типового фільму на “Оскар” - красива і зворушлива історія маленького індійського хлопчика (в основу фільму лягли мемуари Сару Брірлі під назвою «Довгий шлях додому»), який загубився, але навіть через багато-багато років не втратив надію знайти свою маму.

Тим не менше, “Лев” вийшов не таким маніпулятивним, як можна було подумати. Режисеру стрічки Гарту Девісу, на мій погляд, вдалося знайти ту золоту середину, коли навіть сентиментальні моменти виглядають як мінімум нефальшиво.

В першу чергу, звичайно, завдяки дуже хорошим акторським роботам.

Дев Патель зіграв свою роль дуже переконливо. І його дорослий Сару справляє хороше враження, хоча й не таке сильне як Санні Павар, який виконав роль маленького Сару. Патель серйозно підійшов до зйомок — на підготовку до своєї ролі він потратив цілих вісім місяців. Навчився говорити з австралійським акцентом, з'їздив в Індію в притулок, де в дитинстві проживав його герой.

Для Ніколь Кідман роль прийомної матері Сару багато в чому особиста і близька. Актриса всиновила і виховує двох дітей - Ізабеллу Джейн і Коннора Ентоні. Образу її екранної героїні віриш без найменшого сумніву.

Також сподобалась Руні Мара, хоча її персонаж був дещо зайвим в цій історії. Вона зіграла дівчину дорослого Сару. З розумінням віднеслася до одержимості хлопця покинути все заради пошуків рідної матері, була поруч, продовжувала любити і підтримувати його. А що ще потрібно?

Картину Гарта Девіса умовно можна розділити на дві частини. Перша — дитинство Сару в Індії, друга — пошуки рідної домівки. Кульмінація буде наприкінці. По-моєму, виглядало все це доволі мило.

Резюмую. Хороше кіно. Добре поставлене і зігране. Цікава і зворушлива історія, яка тримає практично до фінальних титрів. Незважаючи на те, що це дійсно фільм на “Оскар” (як і “Мільйонер з нетрів”), його б я навіть радив подивитися. На відміну від того ж провокативного “Місячного сяйва”, картина справляє хороше враження.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 4+
Режисерська робота 4
Сценарій 4
Резюме хороше кіно
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes
Цей фільм на сайті Гуртом

Читайте також:

“Манчестер біля моря”
"Земля команчів"
"Шоколад"

03.04.2017 | 703 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019