Анімація “Ваяна” (Moana)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: США.
Час: 107 хв.

Режисер: Рон Клементс, Дон Холл, Джон Маскер.
Ролі озвучували: Аюлії Карвалью, Луїз Буш, Двейн Джонсон, Рейчел Гаус, Темуера Моррісон, Ніколь Шерзінгер, Алан Тудик та інші.

Бюджет: $150 000 000.
Світові збори: $587 256 843.

Рейтинг на IMDB: 7,8.
Мій рейтинг: 6,5.

Синопсис

Моана (Аюлії Карвалью) - дочка Туї (Темуера Моррісон) - вожака крихітного тихоокеанського острова Мотонуї. Ще зовсім маленькою вона виявила в собі дивну схожість з морем, яке принесло їй зелений камінь - серце богині Те Фіті, яке було вкрадене напівбогом Мауї. Після цього вся природа почала гинути.

Лихо дісталося і до Мотонуї. На даний момент острів страждає від фітофторозу, від чого почорнів весь врожай, а риболовля йде безплідно.

Моана вважає, що єдина надія для порятунку острова - це відправитися в подорож за межі рифу в пошуках благодатної почви, але її батько категорично проти такої затії.

Проте, бабуся Моани Тала (Рейчел Гаус) розповідає їй про печеру, в якій знаходяться човни предків, які колись були великими мореплавцями.

Кидаючи виклик батькові, Моана вирішує викрасти байдарку, щоб повернути серце богині Те Фіті і зупинити загибель матінки-природи.

Море викидає її на острів, де живе самозакоханий напівбог морів і вітрів Мауї (Двейн Джонсон). Він запирає Моану в печері і хоче відправитись кораблем в пошуках свого чарівного рибальського гачка, який надає йому суперздібності в плані різноманітних перевтілень.

Вибравшись з печери, Моана намагається переконати Мауї про необхідність повернення серця до Те Фіті, щоб врятувати всіх мешканців острова, але Мауї боїться це зробити. Адже свого часу він це серце і викрав.

Рецензія

“Моана” (в українському варіанті “Ваяна”) - 56-й анімаційний фільм компанії Disney. В середині 1990-х років Disney доклав чимало зусиль для того, щоб урізноманітнити свій анімаційний продукт, реагуючи в такий спосіб на численні скарги, які зводились до того, що їхні фільми возвеличували тільки білу Людину.

Так з'явились мультики, які розповідали про різні культури - американських індіанців (“Покахонтас”), китайців (“Мулан”), гавайців (“Ліло і Стіч”) і так далі.

“Моана” ж, в свою чергу, спирається на культуру Маорі, корінних мешканців тихоокеанських островів Нової Зеландії. Мауї - центральна фігура в міфології островів Тихого океану і з'являється в казках Маорі та інших народів світу - Гавайських островів, Самоа, Таїті і Тонга.

“Моана” - величезний успіх для Disney. Мультик став одним з найкасовіших фільмів року, заробивши більше $500 млн в світовому прокаті і був номінований на премію “Оскар” як найкращий анімаційний фільм (хоча нагороду виграв чудовий “Зоотрополіс”).

Крім того, мультик отримав 95% позитивних відгуків від критиків на Rotten Tomatoes, які співали йому дифірамби, але особисто в мене “Моана” такий шквал емоцій не викликала. Так, мультик симпатичний, цілком витриманий в дусі Діснея, але нічого особливого я в ньому не побачив.

Головне його очарування, на мій погляд, це екзотичний і чарівний світ з усіма його мешканцями, що населяють глибини океану. Там тільки один велетенський краб чого вартий. Але цій публіці, на жаль, відведено дуже мало екранного часу. Віддуватися довелося придуркуватому півню Ай-Ай, який тішив практично кожною своєю появою в кадрі.

Головна героїня, до речі, як самостійний персонаж мені не дуже сподобалась. Занадто вона якась ідеальна і правильна, а тому не дуже цікава. Хіба що в жіночої аудиторії цей образ може викликати захоплення.

А от з Мауї справи значно кращі. Тут тобі і конфліктність, і вміння визнавати свої помилки, і вчасно приходити на допомогу, жертвуючи собою і т.д. Мауї суттєво змінюється протягом фільму, і під кінець стає зовсім іншим персонажем.

Резюмую. “Моана” - типовий діснеївський мультик. Красива графіка, непоганий гумор, пісеньки-танці, трохи пафосу, сяка-така мораль, в кінці прогнозований хеппі-енд. Все побудовано за стандартними лекалами. З одного боку це, звичайно, добре, бо ти отримуєш те, чого й очікуєш, а з іншого — все-таки хочеться трохи оригінальності. Остання ще нікому не завадила.

Тим не менше, подивитися мультик цілком можна. Він конкретно одноразовий (на відміну від того ж “Зоотрополісу”), але гарний настрій й позитивні емоції вам гарантовані.

Трейлер

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4+
Акторська гра 4
Режисерська робота 4
Сценарій 3
Резюме банально, але симпатично
Чи варто дивитися можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Зоотрополіс”
“Панда Кунг-фу 3”
"Думками навиворіт"
"Книга життя"
"Крижане серце"
"Добрий динозавр"

11.03.2017 | 325 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


(c) Всі права застережено, 2018