Драма “Манчестер біля моря” (Manchester by the Sea)

Про фільм
Рік: 2016.
Країна: США.
Час: 137 хв.

Режисер: Кеннет Лонерган.
В головних ролях: Кейсі Аффлек, Мішель Уільямс, Кайл Чандлер, Лукас Хеджес, Бен О’Брайен, Річард Донеллі, Вірджинія Лорінг Кук, Міссі Ягер та ін.

Бюджет: $8 500 000.
Світові збори: $45 146 985.

Рейтинг на IMDB: 8,2.
Мій рейтинг: 8,0.

Синопсис

Бостонський сантехнік Лі Чандлер (Кейсі Аффлек) переживає важкий удар: його брат Джо (Кайл Чендлер) помер після серцевого нападу.

Коли він почув цю сумну новину, то відразу ж вирушив до рідного Манчестера, штат Массачусетс, де Лі виріс разом з братом, у якого після смерті залишився син Патрік (Лукас Хеджес).

Оскільки Патрік ще неповнолітній, хтось повинен подбати про організацію похорону, тому Лі деякий час має провести в Манчестері. Він переїжджає в будинок Джо і проводить час зі своїм племінником.

Але довго залишатися в Манчестері Лі не може. Він погано почувається в своєму колишньому будинку і навіть найменші речі нагадують йому про трагічні події минулого.

Коли під час читання заповіту Джо з'ясовується, що Лі має опікуватись Патріком до його повноліття, обидва стикаються з проблемами: Лі не може собі уявити тривале перебування в Манчестері, в той час як Патрік не хоче бути вирваним із соціального оточення. Іншими словами, Патрік не хоче кудись переїжджати, оскільки в Манчестері у нього друзі, дві дівчини, з якими він крутить шури-мури. Та й взагалі — для чого йому кудись їхати?

Тому окрім похорон у Лі з'являється ще одна проблема, і він поки не знає, як її вирішити.

Рецензія

“Манчестер біля моря” - відмінний драматичний фільм, який, в силу заявленого жанру, не завжди легко дивитися, але загалом картина справляє сильне враження.

Тим не менше, режисер Кеннет Лонерган не став згущувати фарби і розбавив стрічку хорошою порцією гумору, що помітно відобразилося на сприйнятті — воно стало більш правдоподібним і емоційнішим.

Головному герою, якого чудово зіграв Кейсі Аффлек, потрібно вирішити чимало проблем в Манчестері: зайнятися похоронами брата, владнати справи з Патріком, і якось впоратися із власним минулим.

Фільм починається досить спокійно (власне, так він і закінчується). У неквапливій оповіді ми спостерігаємо, як головні дійові особи йдуть своїм життєвим шляхом, як важко їм даються кроки по відношенню один до одного, як кожен з них переживає своє горе і якось намагається з ним примиритись.

Особливо це стосується Лі. Він дуже тихий чоловік, який взагалі дуже рідко щось говорить. Аффлек грає чудово. Легко, невимушено, без зайвої театральщини, лише злегка спалахуючи короткими емоційними сценами.

В його очах добре помітний той біль і відчай, який переслідує Лі в Манчестері, коли спогади минулого кожного разу виринають, наче хвилі, і збивають з повсякденного ритму життя.

За допомогою флешбеків режисер показує нам жахливу трагедію, що трапилася з Лі в Манчестері. Тут мимоволі ставиш себе на місце головного героя і думаєш — чи захотів би ти після цього повернутися сюди знову? Безумовно ні.

До речі, за цю роль Кейсі Аффлек отримав Золотий глобус і номінацію на “Оскар”. От дадуть йому нагороду чи ні — це ми скоро побачимо. Конкуренцію актору складе сам Дензел Вашингтон, якому і пророкують "золоту мумію" за яскраву і харизматичну роль у стрічці "Fences". Воно, звичайно, не так вже й важливо, хто там що виграє, але я б, все-таки, віддав перевагу Аффлеку.

Лукас Хеджес, між іншим, теж зіграв свого Патріка відмінно — емоційно, щиро, з відчаєм у голосі - дуже переконливо все це виглядало. На пару з Кейсі склав прекрасний дует.

Резюмую. Дуже хороший фільм. Простий, і, водночас, складний. Як і саме життя. Але щирий, реалістичний, безкінечно далекий від дешевого голлівудського пафосу і глянцу.

Тому якщо ви втомилися від типової голлівудщини, то “Манчестер біля моря” стане для вас ковтком свіжого повітря. Так, фільм спокійний, неквапливий, у ньому, за великим рахунком, нічого особливого не відбувається, але картина чіпляє зовсім іншим. Своєю емоційністю, відсутністю фальші, чудовими акторськими роботами і хорошою постановкою. Під час перегляду складається враження, наче дивишся замальовку зі справжнього життя.

***

Оцінки за п'ятибальною шкалою
Видовищність 4
Акторська гра 5
Режисерська робота 5
Сценарій 5
Резюме хороше життєве кіно
Чи варто дивитися цілком можна

Лінки по темі:

Офіційний сайт фільму
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes

Дивіться також:

“Юність”
“Розімкнуте коло”
“Магнолія”
"Капітан Фантастік"
"Земля команчів"

13.02.2017 | 633 | Коментарі (0)

Поділитись

Сторінки


Найпопулярніше (Top-10)
Інформація
Реклама
Лічильники
(c) Всі права застережено, 2019