Синопсис
Бостонський сантехнік Лі Чандлер (Кейсі Аффлек) переживає важкий удар: його брат Джо (Кайл Чендлер) помер після серцевого нападу.
Коли він почув цю сумну новину, то відразу ж вирушив до рідного Манчестера, штат Массачусетс, де Лі виріс разом з братом, у якого після смерті залишився син Патрік (Лукас Хеджес).
Оскільки Патрік ще неповнолітній, хтось повинен подбати про організацію похорону, тому Лі деякий час має провести в Манчестері. Він переїжджає в будинок Джо і проводить час зі своїм племінником.
Але довго залишатися в Манчестері Лі не може. Він погано почувається в своєму колишньому будинку і навіть найменші речі нагадують йому про трагічні події минулого.
Коли під час читання заповіту Джо з'ясовується, що Лі має опікуватись Патріком до його повноліття, обидва стикаються з проблемами: Лі не може собі уявити тривале перебування в Манчестері, в той час як Патрік не хоче бути вирваним із соціального оточення. Іншими словами, Патрік не хоче кудись переїжджати, оскільки в Манчестері у нього друзі, дві дівчини, з якими він крутить шури-мури. Та й взагалі — для чого йому кудись їхати?
Тому окрім похорон у Лі з'являється ще одна проблема, і він поки не знає, як її вирішити.
Рецензія
“Манчестер біля моря” - відмінний драматичний фільм, який, в силу заявленого жанру, не завжди легко дивитися, але загалом картина справляє сильне враження.
Тим не менше, режисер Кеннет Лонерган не став згущувати фарби і розбавив стрічку хорошою порцією гумору, що помітно відобразилося на сприйнятті — воно стало більш правдоподібним і емоційнішим.
Головному герою, якого чудово зіграв Кейсі Аффлек, потрібно вирішити чимало проблем в Манчестері: зайнятися похоронами брата, владнати справи з Патріком, і якось впоратися із власним минулим.
Фільм починається досить спокійно (власне, так він і закінчується). У неквапливій оповіді ми спостерігаємо, як головні дійові особи йдуть своїм життєвим шляхом, як важко їм даються кроки по відношенню один до одного, як кожен з них переживає своє горе і якось намагається з ним примиритись.
Особливо це стосується Лі. Він дуже тихий чоловік, який взагалі дуже рідко щось говорить. Аффлек грає чудово. Легко, невимушено, без зайвої театральщини, лише злегка спалахуючи короткими емоційними сценами.
В його очах добре помітний той біль і відчай, який переслідує Лі в Манчестері, коли спогади минулого кожного разу виринають, наче хвилі, і збивають з повсякденного ритму життя.
За допомогою флешбеків режисер показує нам жахливу трагедію, що трапилася з Лі в Манчестері. Тут мимоволі ставиш себе на місце головного героя і думаєш — чи захотів би ти після цього повернутися сюди знову? Безумовно ні.
До речі, за цю роль Кейсі Аффлек отримав Золотий глобус і номінацію на “Оскар”. От дадуть йому нагороду чи ні — це ми скоро побачимо. Конкуренцію актору складе сам Дензел Вашингтон, якому і пророкують "золоту мумію" за яскраву і харизматичну роль у стрічці "Fences". Воно, звичайно, не так вже й важливо, хто там що виграє, але я б, все-таки, віддав перевагу Аффлеку.
Лукас Хеджес, між іншим, теж зіграв свого Патріка відмінно — емоційно, щиро, з відчаєм у голосі - дуже переконливо все це виглядало. На пару з Кейсі склав прекрасний дует.
Резюмую. Дуже хороший фільм. Простий, і, водночас, складний. Як і саме життя. Але щирий, реалістичний, безкінечно далекий від дешевого голлівудського пафосу і глянцу.
Тому якщо ви втомилися від типової голлівудщини, то “Манчестер біля моря” стане для вас ковтком свіжого повітря. Так, фільм спокійний, неквапливий, у ньому, за великим рахунком, нічого особливого не відбувається, але картина чіпляє зовсім іншим. Своєю емоційністю, відсутністю фальші, чудовими акторськими роботами і хорошою постановкою. Під час перегляду складається враження, наче дивишся замальовку зі справжнього життя.
***
Оцінки за п'ятибальною шкалою |
Видовищність |
4 |
Акторська гра |
5 |
Режисерська робота |
5 |
Сценарій |
5
|
Резюме |
хороше життєве кіно |
Чи варто дивитися |
цілком можна |
Лінки по темі:
Офіційний сайт фільму
Цей фільм на сайті IMDB
Цей фільм на сайті Rotten Tomatoes
Дивіться також:
“Юність”
“Розімкнуте коло”
“Магнолія”
"Капітан Фантастік"
"Земля команчів"